Skip to main content

Poll

Tko vjeruje  da Lanzarova letjelica košta 120 000 eura

  • Vjerujem
    16 (51.6%)
  • Nevjerujem
    15 (48.4%)

Total Members Voted: 27

Topic: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja (Read 38807 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

evo nekih primjera kako bi to trebalo izgledati...sa ovim kamerama stotine su tisuća kuna u zraku...
CineStar 3 Axis Gimbal
a tko misli stvarno za ozbiljno moze si nabavit ovak nešto,uf,uf...hd videodownlink...
Q4 Systems Red Epic / Full-HD downlink
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #2
si vidio cijene cinestar modela?  :)
http://www.kopterworx.com/RTF-ready-to-fly/Skyjib-6-360-pan-/-retracts
ovo je neki noviji, vjerojatno bolji i skuplji,
a oko 200 000 kn su oni prošli modeli bez davanja kod uvoza
(ajd ide i bez toga ak ga preletiš preko granice hahaha   :D )

kako tvoj quad Emine, ima kakav video?

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #3
Pa ovo je koma šta su oni pukli 200000????
Jedino što valja je ta kamera ali vijerovatno i sa njom se sve klima i trese, zato ni nema niti jedan normalni kadar.
 
DJI je za njih mama i ne košta toliko.


Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #5
davore zar ga imaš?!
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #6
davore zar ga imaš?!
evo ti ga jos malo, nije fotke kvaliteta, na mob sam slikao...ima i skyjib jedan na lageru i 2 cinestara8  ;)
ovo na fotkama je 360 stupnjeva nosac, vrti se beskonacno oko osi ko i tilt os, mocno napravljeno, uzasno precizno...a i cijena je mocna..sta da ti pricam kad samo regleri kostaju 1200€ az njega, a zamisli tek 8 lopata po 14 cola gore
 

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #7
na kojem to lageru?koji to regleri koštaju 1200'''
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #8
Vidim da kolega Majki vrlo razborito razmišlja(vjerovatno zato jer točno zna o čemu priča!!!) Ovaj video je super ali vi gledate gotovi editirani video...nigdje nema sirove snimke,ZAŠTO? zato jer im nije u interesu to pokazati.
Dji je bez obzira kaj im je platforma preskupa pokazao demo RAW video ,a to puno govori.
ne kažem da to ne valja ali debelo prerazvikano.

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #9
ono čudo sa 12 motora je perverzija,ali lik je kreten kak ga fino sleče i poleče iz ruke...da ga malo opizdi propeler bilo bi sataraša...

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #10
na kojem to lageru?koji to regleri koštaju 1200'''

na lageru kod mene doma, ima ih ko drva..sutam ih nogama tu oko sebe
regleri su Herkules II v3, 2 komada idu gore, svaki ima out za 4 motora po 40A peak 2-6S

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #11
nije mi jasno zakaj postoji hrpa snimki tak usporena ? to gledatelja definitivno umara...ok ako se kadar uspori na sekundu ili dvije ali ovo...brijem da su drugi razlozi u pitanju...prikrivanje (prvo ga stabilizira postprodukcijski a onda još uspori za recimo 25-30 % .
More af100 Remote Helicopter Footage


Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #13
Po meni usporenje služi točno što je Tomislav reko.
Ali postoji razlika između vibracija i samog mrdanja kamere, koje je kod multirotora više izraženo od vibracija, pogotovo u pravocrtnom letu.
Vibracije su na ekranu vidljive kao plivanje slike kod cmos senzora i ne pomaže nikakvo usporavanje ili ubrzavanje same snimke.
Sa druge strane mrdanje ukoliko je malo, jako se ljepo može izgladiti sa usporavanjem snimke.
 
Nemojte me krvio shvatiti, nema niti dji niti ovo gore od platforme,ali činjenica je da na kraju ova se platforma svodi sve na isto remeni remenice i na kraju servo motori.Koliko god oni skupi i dobri bili, nikada sa tim omjerom neče imati brzinu kojom je potrebno kameru iskompenzirati da bi se dobio željeni efekt.
Ako pogledamo dji platforma je predviđena za fotoaparat do 500 grama (zašto) neki će reči pa to je glupost a toliko košta?
Zato što za veliku kameru treba puno više energije uložiti da bi se stabilizirala pravilno a ljudi misle napraviti ču platformu od 700 grama a na nju ću staviti fotoaparat od 2 kg, i onda mi se sve trese i ljulja.
Dji je tehnološki puno naprednija platforma od bilo koje trenutno na tržištu umjesto serva i remenica koristi servo motore direktno vezan za osi bez ikakvih prenosa sa žiroskopima na osima.
I još jednu stvar ima treču os koja je jako bitna ne zato da se kamera može vrtiti u krug već zato da prilikom pravocrtnog leta drži perfektnu putanju koju bi inače bilo jako teško odletjeti bez nje.
Treča os radi u rate modu koliko znam i vrača se u  nulu služi samo za ravnanje u pravocrtno letu a može raditi i u heding hold modu tada se vrti u krug ako treba.
 
Gore navedena platforma je dobra za slikanje i hover snimanje kada su sobni uvjeti to je sve, koliko god ona ljepa i skupa bila znam kako radi kada vani samo malo puše znači normalan dan.
 
Svatko tko je malo više upučen prije če uzeti jednu dji platformu za snimanje nego 5 ovih.
 
Na toj platformi jedino valja kamera i to je to, nek se ljuti tko hoče ali to je tako.
 
Tko tvrdi da govorim sranje nek prvo pusti snimku brzinom 20 na sat znači to je polagano i stavi je tu  net pa nek onda dalje priča kako je to dobro i super.

Odg: evo ti perverzije....san svakog zračnog snimatelja

Reply #14
e sad ja koji i nisam stručnjak neke stvari ne razumijem...kao prvo na prvoj snimci je cinestar8 platforma(kao kit bez reglera a sa svim ostalim 3500eur+3xgimbal 1700eur=oko 6000eur sve skupa...i ta verzija uključuje DJI-m kontroler i to.... http://www.kopterworx.com/Frame-/-kits/CineStar-8-DJI-Kit
ima i verzija RTF(ready to fly)koja uključuje sve zivo (knpr. piclock 3xpro...)za 17000eur
http://www.kopterworx.com/RTF-ready-to-fly/Cinestar-Revolution-8-360-pan
treba primjetiti da RTF verzija ima na sebi MK elektroniku,jer koliko čitam,DJi ima problema kada su veliki propovi u pitanju...
e sad ne razumim o kojoj se dji platformi govori,jel to njihov novi gimbal koji još nitko nije vidio uzivo ili njihovi plastični frejmovi?
meni se čini cinestar platforma dost stabilna (ima i neka odlična rješenja vibracija unutar okvira)a naglasak i jest bio na kamere,na njemu je gore sony nex od 5000eur a snimano sa strane je s red epicom od 30000eur na 300fps,treba primjetiti da je na kraju snimke gimbal sa 3om osi koji na sebi ima iste servoe i zupčanike ko i ovaj AV200 koji je poboljšan(mozda pomogne nekom taj tutorial)
AV200 Roll Enhancement.wmv
a puno robusnije izgleda cinestar i još ima neprejebivo namještanje COG(center of gravity)
mozda i sve skupa nevalja i samo sluzi da bi ovakvi ko ja slinili nad time ali volio bih i još detaljniji opis zašto ne valja.....
koji koliko vidim sasvim dobro i brzo i precizno radi kad se malo poboljša.....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.