Skip to main content

Topic: Napokon  (Read 4686 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Napokon

Evo napokon sam danas i ja poletio zahvaljujuci dobrim ljudima sa Flyfreak-a :)
Kada sam napokon nabavio sve potrebno za let, napravio sam zagija no neznam zasto nikako mi nije uspjevalo da ga letim vise od 15,20m... a kako je bio Bozic i to sve dobilo se nesto kinte, a nesto i zaradilo odlucio sam se na kupnju "ozbiljnijeg" modela odnosno Bixler v1.1 u kit verziji posto sam sve ostalo imao.

Cekao sam dva tjedna da ga poletim sve sam sastavio ali vrijeme ubi boze.
Danas kad sam vidio kako je lijepo suncano prakticki bez vjetra, reko to je taj dan :D no kako nemam simulator kabel malo me bilo prpa da ga ne razbijem odmah; e tu mi je pomogao youtube pogledao sam ujutro 10-tak filmica bixler maidena i ukljucio batku te je sljedilo isprobavanje u sobi :D

Tu sam ajmo rec dobio osjecaj kako komande reagiraju. Nista vrijeme je bilo za napunit batke, rucak i u zrak ;D
Sve sam potrpao i pravac polje, toliko je bilo toplo da sam bio u majci kratkih rukava jer je tu i adrenalin igrao ulogu jer sam se osjecao kao da je ljeto hahaha

Sklapanje bixa paljenje i krecemoooooo
Vidio sam na yt da neki polijecu sa poda no ja sam ipak iz ruke probao iiii evoga leti dosta ravno (lagano vuce u lijevo) i malo prema gore ali to sam si sam namjestio... e sad okret da mi ne ode u tpm a sad ohhh shit ide prema meni sta,kako,gdje??
Nista snađi se okrenem se ja pa gledam postrance da vidim gdje je, a letim si zapravo iza leđa  :D :D :D
Uspio sam, najednom se nesto osvrnem i mrdnem palicu kad ono 30 godina star orah "nista moj si" malo sam ga okrznio ali nista opasno na krilu udubljenje ali jako malo... bio je tu i jos jedan bagrem no sve u svemu nista strasno!

Eh sad zapalit jednu malo se smirit, pa ponovo...
Napokon sam uspio poletit kako spada, u zraku je bilo svega i akrobacija ali slucajnih naravno :D
Sve u svemu adrenalin me sora jos i sad :P no uspio sam sa jednom batkom odletit 12 min u komadu sto me cudilo jer sam imao "pištavac" ali nije se oglasio!, bilo je i jedrenja ali vecinom gas samo do pola, samo sam 2x probao max i tako mi je prebrzo za sad nesnalazim se...

To je to nek sam ja poletio sad doma pijem pivce :P i kemijam da esc izvadim van jer je dosta topal poslje leta bio, batka i nije toliko, a motor skoro pa hladan.
Slika nemam nikakvih (mob od nestrpljenja ostavio doma) nazalost ni video nikom se nije dalo ic...
Presretan sam i samo neka nam vrijeme bude ovako kao danas :)

Odg: Napokon

Reply #1
Ajde baš mi je drago da si se napokon vinuo u zrak, slično je bilo i samnom, imao sam meiden s radjetom, sve super prošlo.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Napokon

Reply #2
Superiška :)

Odg: Napokon

Reply #3
Znam taj osječaj odlaska na prvi let i nakon 5 minuta prvo skidanje EasyStara sa jedine Vrbe u krugu 100 metara. Samo napred.

Odg: Napokon

Reply #4
Hvala :)
@Marjan da,da skoro sam se penjao na orah :D

Odg: Napokon

Reply #5
Eh, ja sam morao gađat jednu vrlo visoku lipu s loptom ;D
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Napokon

Reply #6
Svaka cast! Bas mi je drago da si napokon poletio!

Odg: Napokon

Reply #7
Dobar je to osjećaj...Čestitam... :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Napokon

Reply #8
Danas jako lijep dan suncano no dosta jak vjetar je puhao pa sam isao probat jedrit malo sa bixom; bilo je super par puta mi se ucinilo kao da stoji na mjestu, 3 batke sam sprasio i letio sve ukupno preko 40 min (sa jedrenjem) ucio sam i sljetanja... ni jedno grubo sva fino u zito :D

[attachimg=1]
[attachimg=2]
[attachimg=3]
[attachimg=4]

Odg: Napokon

Reply #9
Tako treba ;)

Odg: Napokon

Reply #10
Sad nadji druga i nazicaj ga da kupi Bixlera pa se zabijajte jedan u drugog! Nema bolje :D

Odg: Napokon

Reply #11
Ma vec jednog frenda nagovaram :D


Odg: Napokon

Reply #13
Hvala :)