Skip to main content

Topic: slobodnoleteci poceci (Read 3722 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

slobodnoleteci poceci

naletio sam na neke slike svojih pocetaka pa da se malo pohvalim :) [attachimg=1][attachimg=2][attachimg=3][attachimg=4][attachimg=5]
struja zakon, nitro USTAV

Odg: slobodnoleteci poceci

Reply #1
dobri stari cirus to mi je bio drugi model odmah iza lahora  :) :) :)

Odg: slobodnoleteci poceci

Reply #2
naletio sam na neke slike svojih pocetaka pa da se malo pohvalim :) [attachimg=1][attachimg=2][attachimg=3][attachimg=4][attachimg=5]

 Za mene si ti "PRAVI"
samo ovakav pocetak je uvod u Modelarstvo koje za uvijek ostaje u Krvi,
sagraditi Model i ureglirati ga da SAM leti je Modelarstvo a kada sam presao na RC Ralf Decker mi je govorio "pusti ga da leti a ti samo koriguj njegov let" sto je danas za veliku vecinu nepoznato,
KUPI, na brzinu SASTAVI, i ponovo isto,
i ja sam napokon dosao do nekoliko Slika iz davne proslosti pa cu ih slijedecih dana ugurati ovdje,

Poz. Iv

Odg: slobodnoleteci poceci

Reply #3
to je fotkano 30.lipnja 2006. godine.  oba modela su napravljena taj mjesec, cirrusa sam napravio prvog i njega je trebalo samo sastaviti i obuci u japan papir i malo obraditi njusku dok je ovaj drugi crveni bio kompliciraniji i u kitu je bilo sve potrebno za izradu modela, ali se svaki dio modela trebao izrezivati.

divno je to bilo. eh da mi je sada toliko vremena i volje.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: slobodnoleteci poceci

Reply #4
to je fotkano 30.lipnja 2006. godine.  oba modela su napravljena taj mjesec, cirrusa sam napravio prvog i njega je trebalo samo sastaviti i obuci u japan papir i malo obraditi njusku dok je ovaj drugi crveni bio kompliciraniji i u kitu je bilo sve potrebno za izradu modela, ali se svaki dio modela trebao izrezivati.

divno je to bilo. eh da mi je sada toliko vremena i volje.

Pod cijim vodstvom si to radio ili samoinicijativno ?

Odg: slobodnoleteci poceci

Reply #5
samostalno i samoinicijativno, nisam se u zivotu susreo s nekim modelom ili modelarom do tada. prijatelj maketar je dobio hrpu tih kitova kada se raspao modelarski klub u ivanicu pa mi je dao ta dva.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: slobodnoleteci poceci

Reply #6
Ovaj bijeli je naravno Cirrus, dok je 'crveni' model konstrukcija poznata kao 'Ra' . Mislim da Ra' znači nešto kao 'Bog Sunca', Sunce zagrijavanjem pokreće termiku ... i tako te priče.

Ovaj Ra je zapravo bio u to vrijeme , oko 2005. g kod nas najnapradniji model koji se dobivao u kitu: kasnije su krila rađena sa torzijskim plankom a ne letvicama, a tailboom je bio karbonska strijela.
Taj model smo usavršavali par godina i na kraju je dobio i elektroniku, radio lokator, presvlake od mylara i sl.
Taman kada smo ga 'karbonizirali' klasa F1H se je ugasila, tj. godišnje imamo jedno eventulano 2 takmićenja tako da je razvoj istoga splasnuo, a mi izgubili interes.

Ovdje je jedan Jubito leta točno tog modela, ja sam ga startao vr,lo loše, ali je termika spasila stvar,
na 1.24 se uključuje determalizer i spušta model na livadu.
Ne tako davno, a izgleda mi kao davna vremena...

http://www.youtube.com/watch?v=US0H4ICbXf4

Damir

Odg: slobodnoleteci poceci

Reply #7
Eh da, lijepo je to i budi uspomene...
Upravo me podsjetilo na jedan nezavršen projekt ;) 8)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: slobodnoleteci poceci

Reply #8
ovo je ra kit: http://www.leo-modeli.hr/Pon/ra1.htm

cirrus je proizveo cvm iz timocke u beogradu, za njega ne mogu naci link. ovaj moj je napravljen jos za vrijeme juge.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: slobodnoleteci poceci

Reply #9
Ima i cirus kod Lea  :)
Baš sam nedavno kupio modificirani kit od njega 8)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...


Odg: slobodnoleteci poceci

Reply #11
Cirrus kod Lea identičan je onom od CVM-a, jedino Leo preporuča sužavanje trupa prema kraju, baš kao na ovom Jubitu iz 'davne' 2006: kako Cirrusom pogoditi bor:

http://www.youtube.com/watch?v=dK4erAfvP5c





Odg: slobodnoleteci poceci

Reply #12
Baš me nasmijalo...
Tak sam i ja suzio trup, puno je ljepše...
Ali epizoda s cirusom (RC, 16v, TDI...) tek treba početi ;)
Kasnim, znam, ali takav sam od osnovne škole :o
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...