Skip to main content

Topic: FrSky Taranis (Read 137717 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FrSky Taranis

Reply #255
... i prošla [emoji6]



Odg: FrSky Taranis

Reply #258
Da malo ponovno potaknem temu. ;)
U ponedeljak sam i ja postao vlasnik novog Taranisa plus i nakon malog upoznavanja naišao na "neugodno" iznenađenje da više ne mogu koristiti postojeće receivere serije D (tj D8).
Nakon praktične provjere to se i potvrdilo (D4R). Jedina opcija je D16 ili OFF.
Stanica je za EU tržište te samim time ima i 2.0.9.2 EU firmware i 1.8.1 u TX modulu. Nakon 2-3 sata guglanja i beskonačnih loop rješenje i odgovora sam jednostavno pukao i stavio OpenTX 2.0.19. Kad ono eto i D8 i LR12. Jutros probao bindat D4R i radi iz prve.
Kao što sam negdje pročitao EU i non-EU imaju iste TX module samo je u EU firmwareu za samu stanicu D8 i LR12 "hide"an. Možda i postoji neka razlika na D16 opciji kao što je LBT (prvo speci pa reci) ali u pravilu radi.
Još moram provjerit sa D8R ali ne vidim razloga da ne šljaka.

Još jedna nebitna sitnica - kada sam stavio Opentx xxxx.19 pozadiska boja se promjenila sa bijele na plavu (invertirala postavke) i dala se je namjestit u puno finijoj nijansi nego s EU firmwareom. Sve drugo je ostalo isto koliko sam uspio provjerit.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: FrSky Taranis

Reply #259
Znaci i mene ceka isto :D
Bitno da si skuzio kako rijesiti

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk


Odg: FrSky Taranis

Reply #260
Super Krešo imam isti problem 5 prijemnika D8R pa kad probaš javi i naš Marin ima istu stanicu i prijemnike ,past će neka cuga i kuvanac nekog slavoskog fiša ,pozdrav Šika

Odg: FrSky Taranis

Reply #261
Za pocetak veliki pozdrav svima,imam jedno pitanje za vas ekipu koja posjeduju Taranis-a...
Zanima me koliko je tesko stanicu prebacit iz Moda 1 u Mod 2 ?? zelim zamjeniti moju staru Devo7 a u vecini Eu trgovina naletim samo na Mod 1 sa receiverom...
Nasao sam jedan video na Yotube-u pa me zanima da li je postupak slican... hvala

http://www.youtube.com/watch?v=N74F2CkLFKg

Odg: FrSky Taranis

Reply #262
Bez problema,samo srafciger dva srafa,opruga lijevo i promjena u postavkama i tjt.

Odg: FrSky Taranis

Reply #263
hvala na odgovoru....skratio si mi muke jer nisam znao sta da radim ! :)

Odg: FrSky Taranis

Reply #264
Pozdrav,evo da se pohvalim stigao i meni moj taranis...
Sretan sam i zadovoljan ali nista nekuzim .... :(

Imam jedno pitanje + jedan problem.....

1. ajmo prvo sa pitanjem,nemam pojma koji firmware imam da li je eu ili nije + nemam pojma koje prijemnike mogu koristiti..... vidio sam da ima tablica ali je ne kuzim...
2. problem ( malo mi se sumi zvucnik ne jako ali se cuje ).... evo ovako.... http://www.youtube.com/watch?v=qiW7-VKOLRg

evo par mojih slika.....





sva pomoc dobro dosla...

Odg: FrSky Taranis

Reply #265
Koliko vidim imaš 1.8.1 TX modul koji koristi i EU varijanta. U svakom slučaju na MODEL SETUP probaj vidjet koje ti opcije daje za internal radio. Ako je samo D16 onda si "osuđen" na X seriju receivera. Na HK imaju X8 i X4R. EU direktiva zahtjeva LBT protokol tj listen before talk i navodno radi toga veza radi pouzdanije.
Ako do sad nisi skupio ni jedan FrSky D8 ili D4 receiver slobodno uzmi X seriju. Ukoliko imaš već  "staru D " ili non EU seriju onda ti je jedina opcija preflashat stanicu s OpenTX firmwareom. Zapravo Taranis Plus koristi OpenTX 2.0.xx verziju dok vidim da neki stavljaju i 2.1.xxx verziju. Sve ostaje isto samo nema FrSKy logo znaka.
Slobodno provjeri da nisam nešto krivo bubnuo.
Pod dug mi je ostala provjera Taranisa i D8 serije receivera ali sam jednostavno zaboravio to napravit.


Edit:
Sad sam malo bolje pogledao fotku i ispada da nemaš EU firmware jer bi na kraju verzije pisalo EU. Bar je tako kod mene bilo. Očito nisi s HK EU naručivao 8)
[attach=1]

Pozz
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: FrSky Taranis

Reply #266
pozdrav kreso hvala na odgovoru, MODEL SETUP internal radio mi daje D16,D8,LR12.... (i sta to sad kreso znaci koristim samo EU X seriju ili nesto drugo ??)

radio sam neki update dobio sam ovo....


Odg: FrSky Taranis

Reply #267
Onda mozes sve koristit.Ako si radio update onda si pregazio EU firm.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

 

Odg: FrSky Taranis

Reply #268
da radio sam sad prije cca 30-40min,ona gore slika prva sto vidis je kako je bilo kad je stanica dosla...stanica je dosla iz UK dakle ispada da i nije bio eu firmware kad je i dosla...
prijemnika nemam nikakvih,nisam imao toliko novaca to cu sljedeci mjesec... imas li kakvu ideju za ovaj zvucnik sto malo zuji ??

Odg: FrSky Taranis

Reply #269
Koliko malo? I na mojoj lagano zuji tj probija digitalija ali se to samo cuje kada je tisina(soba). Mislim da te to nece smetat na travi ;)
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250