Skip to main content

Topic: mousse can mufflers?? (Read 4951 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: mousse can mufflers??

Reply #1
Ima li netko iskustva sa ovime:

http://www.spadtothebone.com/SPAD/Mufflers/

riječ je o loncima auspuha domaće izrade, od bočice spreja, koji bi trebali davati dodatnu snagu motoru. zanimaju me prednosti i nedostaci, po stranim forumima govore o osjetnom povećanju rpm po cijeni nešto bučnijeg motora.

kod tih stvari ne postoji pouzdana formula a niti recept da uradis nesto dobro i sigurno da funkcionira,
to moras isprobavati obicno do besvijesti,znaci mnogo vremena i obrtomjerom testirati dok ne stignes da najbrze vrti,
bucniji mora biti, tih a da brze vrti neces postici,

Odg: mousse can mufflers??

Reply #2
bas naprotiv, kazu da sve velicine limnki igraju i da se ne moze pogrijesiti sa ovime, motor dobije pravilniju krivulju razvrtavanja sto je na kraju odlicno za nekoga tko voli akrobatsko letenje, a porast okretaja je osjetan. buku se na zalost ne moze izbjeci, ali tamo gdje mi letimo nije ni bitno 8)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: mousse can mufflers??

Reply #3
čim bučnije tim bolje, nek znaju susedi da se štela novi muffler  ;D .
ma začudilo me samo to što jedna takva stvar kojoj je jedini nedostatak buka (bar se tako čini iz svega što sam pronašao iz drugih izvora) a daje + 10-15% na rad motora nije u široj upotrebi, tj. zvuči mi predobro da bi bilo istinito...

Odg: mousse can mufflers??

Reply #4
ja sam radio prije sedamnaest godina auspuhe za Quadra motore,
tada su oni bili broj jedan od velikih benzinskih motora i jedini za modele,poslije su dosli Kioritz i drugi,a kako su ugradjeni u motornim pilama imali su veoma mali auspuh od pleha,koliko su motorke glasne to vjerovatno znas,
kupci su bili zadovoljni ali ja ne,
povecati broj obrtaja i to dobro povecati se radi sa Rezonantnom rorom,to je pravo i na tekmama ces to vidjeti a ove od Konzerve ??

Odg: mousse can mufflers??

Reply #5
buka kod nas jos nije problem, a i ne leti se bas tako blizu naselja. znam da u engleskoj postoji pravilnik za buku koji se rigorozno provodi pa je njima to jako bitno.
struja zakon, nitro USTAV





Odg: mousse can mufflers??

Reply #10
webru 32 i os 25fp, nisam se još odlučio na kojemu testirati. vjerojatno os, jer webra ima nekakvu homemade iglu na karburatoru pa ju je malo teže poštelati.