Skip to main content

Topic: F3A 2011 (Read 18827 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

F3A 2011

Pozdrav svima na forumu.
Kao visegodisnji natjecatelji i organizatori F3A kategorije, pozivamo sve zainteresirane modelare koji imaju interes za ovu kategoriju natjecanja, da pod ovom temom napravimo anketu za mogucnost 4 HR natjecanja u F3A kategoriji. Dva natjecanja, u Cakovcu i Velikoj Gorici, se redovito odrzavaju, kada bi organizirali jos dva natjecanja, imali bi kup Hrvatske u F3A kategoriji.
Svaki komentar je dobrodosao, naravno u sto vecem promicanju ove kategorije.


Boris

Odg: F3A 2011

Reply #1
...
  Mi u Popovaci smo uz dvije godine navlacenja napokon uspijeli sluzbeno   dobiti bivsi poljoprivredni aerodrom na koristenje u svrhu potreba za   AeroKlubPopovaca.
  U klubu nas je malo, al zati mamo potrebe koristiti pistu za Zmajeve, Avione, Paramotore i Modele...
 
  Ukoliko ce biti potrebe za organizacijom za F3A kategoriju u natjecanju   modelarstva, mislim da bi  to mogli odraditi, mozda i u sklopu godisnjeg   modelarskog mitinga kojega smo sada vec dvije godine odrzali.
 
  No, o tome mozem jos kroz neko vrijeme...
 
 
  Giga...

Odg: F3A 2011

Reply #2
Super, probajte se dogovorit u klubu oko toga, jos kad bi se dalmatinci dogovorili da jednu tekmu organiziraju u Sinju, rijesili smo stvar HR kupa

Odg: F3A 2011

Reply #3
Pozdrav
Evo jučer smo bili u sinj i pitali smo dečke što misle o održavanju tekme,izgleda da su zainteresirani.MI iz zadra smo im ponudili pomoć u ostvarenju natjecanja koji bi se održao negdi sredinom 6 mj.
To nas dovodi do sljedećih pitanja:
-koliko otprilike ima sudionika koji bi se natjecali u f3a kategoriji
(npr boris i njegovi dečki su za,iz zadra bi došli 3-5natecatelja)
to je važno zbog rezervacije aerodroma.

Toliko za sad
Nikola

Odg: F3A 2011

Reply #4
Povodom razgovora najaktivnijih natjecatelja F3A HR scene, donijeli smo prijedlog F3A kalendara za ovu godinu.

30.04. Aeroklub Ludbreg    - letjelište Nedelišće
28.05.? ? ? ? ? ? ? ? ? ?      - aerodrom Sinj
25.06. MAK-Velika Gorica    - letjelište Buševec
03.09.? ? ? ? ? ? ? ? ? ?      - Kutina - Popovača ?


Na pravilniku i programima leta još radimo, nadamo se da ćemo do kraja tjedna razraditi i to.

Od programa bi se letjelo:


- lakši SPORT program - 3 poznata leta, 2 najbolja ulaze u konačnu ocjenu

- F3M program - 1x poznati program (30% ukupne ocjene), 1x nepoznati program (40% ukupne ocjene) i 1x Freestyle (30% ukupne ocjene)

-F3A P11 - 3x poznati P11 program, 2 najbolja ulaze u konačnu ocjenu




Sport program: sve vrste modela raspona krila do 2.20m

F3M: akrobatski modeli aviona, simetrični profil krila bez V-loma, do 20kg

F3A: max 2x2m dimenzije modela, težine do 5kg

Odg: F3A 2011

Reply #5
kategorija za heliče naravno u Freestyle-u je standard? :)

Odg: F3A 2011

Reply #6
Na zalost, nece biti posebno heli kategorije, prvenstveno se orjentiramo na F3A kategorije, ali to ne znaci da majstori helija ne naprave show program u pauzama ili na kraju natjecanja!!!

Odg: F3A 2011

Reply #7
Mene ali ne samo mene nego i brojne druge letače interesira tko je to donio odluku o programu, na temelju čega i za koga? Ako se radi kup na razini države onda je jako pristojno i barem priupitati nas što želimo a da se glavne ljude u klubovima pita barem za mišljenje. U hrvatskoj ima jako mali broj F3A letača i ako želimo omasoviti ovu kategoriju da bi je učinili atraktivnijom onda je izuzetno jako debilno postavljati ovakav program. Postoje ljudi koji ne znaju letiti i želili bi se okušati u ovome, postoje ljudi koji dobro znaju letiti a postoje i ljudi koji jako dobro lete i stoga treba prilagoditi program svima da bi dobili smisao natjecanja a ne prilagoditi programe da bi se podijelili pehari. Razlika između "osnovnog" i "naprednijeg" programa je prevelika i to je nedopustivo. Ako će ovo zaista tako i ostati postavlja se pitanje hoćete li imati dovoljan broj ljudi za podijeliti pehare osim za osnovni program koji se može puno lakše odraditi. Što mislite kako će gledati organizatori "ostalih" natjecanja na to da se oni pomuče oko organizacije a nagrade pokupe samo "oni odozgor"? Konkretno ove godine bi Sinj trebao zaživiti a ako bude sve ok možda dogodine i Zadar. U ovim krajevima je jako malo letača ili čak ih nema koji trenutno mogu izvesti ova dva "napredna" programa. Ako želite dobiti kup i dobiti neku reprezentaciju onda ljepo napravite P11 međunarodnu kategoriju da se boduje za daljnja natjecanja a osnovni i sport program da budu kao i dosad te da budu temelj za omasovljenje ovog hobija. Vremenom će se moći postrožiti kriteriji ali mislim da u ovim vremenima kad se u određenim kategorijama borimo da popunimo uopće broj natjecatelja da bi se mogli uopće podijeliti pehari ovakav način nametanja programa je debilizam totalni. Ako smo dobili neke preduvjete za dobiti konačno kup natjecanje onda je i red da se svi uključimo, podijelimo mišljenje i iskustva i na temelju toga sve izvesti. Ako će ovo ovako ostati onda možete zaboraviti barem na 5-6 natjecatelja a to bi bio velik broj budući da ih je jako jako malo. Još jedna stvar je freestyle koji bi se ne samo trebao nego morao uvesti da kompletna manifestacija dobije na atraktivnosti.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: F3A 2011

Reply #8
Cini mi se da se opet sve svodi na razinu modelarskih mitinga na kojima se leti svukud i svakako samo ne pravolinijski jer to je ocito glavni problem nasih pilota.
Nitko nije toliko savrsen da bez treninga odleti par zadanih figura, ali za to treba puno volje i malo treninga.
Jos uvijek cekamo prijedloge za programe i prijave potencijalnih natjecatelja koji bi se obvezali sudjelovati na svim F3A tekmama koje bi se odrzale ove godine, u protivnom svaka daljna diskusija je suvisna.

Jedan od prozvanih "debila" je i moj sin za kojega javno tvrdim da nije roden kao debil.


Odg: F3A 2011

Reply #10
 Evo ja sam za sport program

nikola

Odg: F3A 2011

Reply #11

Jedan od prozvanih "debila" je i moj sin za kojega javno tvrdim da nije roden kao debil.

Ćitajte malo bolje. Nitko nikoga nije prozvao debilima osim ako se oni sami ne osjećaju takvima ali to je njihov problem nego se stvar očigledno mora staviti pod određene tenzije da bi se nešto riješilo. Mi hrvati kad se radi o mutnim radnjama smo složni ali kad se treba dogovoriti oko nečeg "normalnog" onda nismo stoga smo mi iz Zadra malo podigli tenzije da bi se na temelju dogovora proizašlo riješenje i da bude većina zadovoljena. Glupost je uvoditi kategoriju u kojoj bi se natjecalo 2-3 letača a da se ukida kategorija koja broji sigurno više ljudi i nebi bila previše teška ali zato dovoljno atraktivna u kojoj bi određeni ljudi mogli sebe preispitati i viditi žele li napredovati još više. Razlika između predložene sport i f3m ili f3a p11 je jednostavno prevelika i ljudi koji žele nešto ostvariti odjednom gube motiv i prijavili bi se samo u osnovnu. Nek se ljepo napravi anketa po forumima ali s imenima, napravi popis i na temelju toga donese ovogodišnji program pa da se ljudi znaju pripremiti za to. Mislim da je najpoštenije dogovoriti na državnoj razini broj kategorija i letača po svakoj od njih i to je normalno a ne "debilno". Nas je ionako malo a po ovom "predloženom" programu bilo bi nas i manje.

Prekinimo s pizdarijama idemo se dogovoriti. Hladno je vrijeme pa se baš i ne leti nešto. Kad dođu kiše livade će biti jezera i bit će teško ili nikako vježbati onda. Postignimo dogovor između svih da znamo što želimo i možemo učiniti da bi nas bilo više jer sad bi teško napunili autobus koliko nas ima malo a postavljanjem prevelikih kriterija bi nas bilo i manje. Vremenom će se omasoviti sve ovo a samim time i promjeniti pravila igre.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: F3A 2011

Reply #12
F3A kalendara za ovu godinu.

30.04. Aeroklub Ludbreg    - letjelište Nedelišće
28.05.? ? ? ? ? ? ? ? ? ?      - aerodrom Sinj
25.06. MAK-Velika Gorica    - letjelište Buševec
03.09.? ? ? ? ? ? ? ? ? ?      - Kutina - Popovača ?




U dogovoru sa kolegama konacan zakljucak je da ,
Kutina - Popovača  nece biti u mogucnosti organizirati natjecanje...

 Giga...

Odg: F3A 2011

Reply #13
Trenutno stanje pilota po kategorijama:
F3A Osnovni:

Miroslav Karinja
M. Drazic
Filip

F3A Sport:
Nikola Matesic
David Petrin

F3M:
Marko Meic
Antun Meic
Davor Balazic
Dubravko Tucman
Adam Petrin

P11:
Marko Meic
Adam Petrin

Odg: F3A 2011

Reply #14
Kao sto vidite iz Giginog posta uz sav napor ekipe Kutina-Popovaca tekma na tom podrucju odpada, pa smo sada opet na 3 tekme.
Zamolio bih modelare iz ostalih krajeva: Rijeka, Slavonski Brod, Osijek, Karlovac, Sisak (izvinjavam se ako sam izostavio koji grad) da razmotre mogucnost organizacije F3A natjecanja, naravno uz nasu pomoc


Pozdrav, Boris