Skip to main content

Topic: F3A 2011 (Read 18827 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: F3A 2011

Reply #30
Aero klub Sinj potvrđuje 28.05.2011 organizaciju F3A natjecanja.
svaka čast :)

Odg: F3A 2011

Reply #31
Sezona se lagano približava, a mi nismo dogovorili suce koji bi sudili na F3A/F3M natjecanjima.
Ukoliko postoje neki koji su zainteresirani da sude na natjecanjima neka se jave.

Napraviti će se literatura za suce i održali bi pokazno letenje gdje bi svi zajedno porazgovarali i objasnili sucima na što treba paziti, kako se ocjenuju figure, itd..

Suci koji bi se javili trebaju suditi na svim natjecanjima. Od nih se traži da budu OBJEKTIVNI!
Iz rezultata je lako vidljivo ako neki sudac navlači za nekog natjecatelja.

Pokazno letenje bi se održalo na pisti MAK Velika Gorica, i to što prije - prvi topliji vikend.

Prvo natjecanje je 30.04.2011.
Pozdrav,
Davor Balažić
www.id-fotostudio.hr

Odg: F3A 2011

Reply #32
Ukoliko postoje neki koji su zainteresirani da sude na natjecanjima neka se jave.

Napraviti će se literatura za suce i održali bi pokazno letenje gdje bi svi zajedno porazgovarali i objasnili sucima na što treba paziti, kako se ocjenuju figure, itd..

Suci koji bi se javili trebaju suditi na svim natjecanjima. Od nih se traži da budu OBJEKTIVNI!
Iz rezultata je lako vidljivo ako neki sudac navlači za nekog natjecatelja.


Davore, lepo si napisal kaj se od sudija traži ali nisi napisal kaj se za njih nudi. :P

Odg: F3A 2011

Reply #33
Kod drugi nego kolega iz kluba...

Za suce je osiguran put u Veronu, gdje će primiti satove kao znak zahvale!!  :)
Pozdrav,
Davor Balažić
www.id-fotostudio.hr

Odg: F3A 2011

Reply #34
Suci mogu ujedno biti i natjecatelji ili ... ?
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: F3A 2011

Reply #35
Kako se dogovorimo tako bude. Ne vidim problema da natjecatelji budu suci, naravno ne u onoj kategoriji u kojoj se natječu.
Načelo objektivnosti mora naravno postojati!

Pozdrav,
Davor Balažić
www.id-fotostudio.hr

Odg: F3A 2011

Reply #36
Pozdrav drustvu.
Evo ja sam se pomalo opet zagrio, pa da malo prodiskutiram.

Mislim da bi trebali uloziti jos truda prije nego udemo u bilo kakvo kup natjecanje. I to u smislu povecanja broja natjecatelja u svim F3A kategorijama.

Kao sto znate letim F3J i tu nas je bilo prosle godine na jedvite jade 12 i mi smo se uvelike pitali i onda i sada na modelarskoj komisiji koliko takvo natjecanje ima smisla, ali mora se priznati da joticarstvo ima kod nas ipak puno duzu tradiciju i vremensku i rezultatsku, tako da to natjecanje ima smisla.

Sto se tice kupa radi odlaska na bilo kakvo prvenstvo svjetsko ili europsko mislim da nam to puno ne pomaze. Sto se tice taksi i troskova za ta natjecanja u drugim kategorijama nema novaca ove godine i sve je pod velikim upitnikom, jer je racun od HZS blokiran radi duga, a oni su ti koji bi to trebali platiti odlazak, izdati sportske dozvole i osiguranje za natjecatelje, koje je obavezno na tim natjecanjima. Da skratim mislim da nitko ne bi imao nista protiv ako se napravi repka Hrvatske za F3A i da ode na to natjecanje, ali financiske potpore ne bi bilo, a i veliki ce biti problem osiguranja i sportskih dozvola.
Ostale kategorije ce ove godine vjerovatno ici o svom trosku, kao sto su djelom placali sami troskove i prosle godine.


Drugo treba dosta dobro definirati programe i pavila, ali najvaznije je da se stvara jedno F3A drustvo koje ce se kao prvo dobro druziti i zezati, pa cak i sa sucima..... Ne treba uopce niti spominjati neobjektivnost sudaca, jer na taj nacin ih necemo nikada imati, a ako cemo ih i dobiti brzo ce otici....
Mislim da je u pokretanju nove kategorije najvaznije dobro drustvo koje ce privuci ostale da se time bave.

Zao mi je sto se helikopterasi ne organiziraju za neko svoje natjecanje, ali posto su prilicno tromi predlazem da unutar F3A natjecanja oni lete jednu svoju kategoriju.

Mogli bi na taj nacin suditi jedni drugima, jer tu nema posebnih interesa, jer su razlicite kategorije..... njih bi malo pokrenuli ;) , ponesto bi naucili jedni od drugih i bilo bi nas vise....