Skip to main content

Topic: APM 2.5 (2.7) - firmware problem (Read 2218 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

APM 2.5 (2.7) - firmware problem

Pitanjce za APMaše

Posjedujem APM 2.7 (poboljšana verzija 2.5) i otkad sam stavio 3.4.0 firmware čudno mi se ponaša.

1.Ponekad nakon što locka satelite izbaci da mi je home distance 3km ?! (bez obzira što sam let od prije 15 minuta na istome mjestu odradio bez greške i isti resetirao)
2.Pokazuje krivu visinu - tipa 50m ili više , a model je na 10m - početna visina je bila 1-2m. Također sam primjetio kada stoji na stolu upaljen visina lagano raste kako se APM zagrijava - kao da ne radi kompezacija. Baro je prekriven s spužvom i kučište s unutrašnje strane prekriveno crnom naljepnicom. Znači vjetar i svjetlo svedeni na minimum.
3. Prilikom ARManja prebaci u RTL - znači ako je izračunao krivi home distance pokašava tamo i otići. Znači potrebno je samo prebacit iz u STAB i natrag u MANUAL i stvar šljaka - ali nije rješenje
4.Visina i brzina prikazana na OSD nije identična onoj u Mission planneru. Tipa u MP prikazuje brzinu 55, a na OSD 62km/h.

E sad pošto se više ne sjećam koji je bio firmware koji sam na koristio na SkyWalkeru, a u međuvremenu sam prilikom instalacije na Zagi puknuo i novi firm 3.4.0 (ne znam zašto) me zanima da li je OK da ga downgrejdamna 2.78b npr.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: APM 2.5 (2.7) - firmware problem

Reply #1
Ja sam imao isto problema sa apm 2.6 isto tako mi je gluposti radio, slicno tvojima, samo sto nikako nije htio ici kako treba, i onda sam polako kreno sanirat probleme, prvo mi se nije htio nikako povezat na komp, a prije jeste, naravno u mission planneru, i ja fino sve na tvornicke postavke vratim i firmware i sve zivo, i ponovno kalibracija i sredivanje svega i manje ni vise nego - radi!
Bitno da se leti.

Odg: APM 2.5 (2.7) - firmware problem

Reply #2
Prijedji na 3.5.2 mjenjali su filter od 3.4 koji je bio experimentalan


New Kalman Filter


The 3.4 release series was the first where APM:Plane used a Kalman Filter by default for attitude and position estimation. It works very well, but Paul Riseborough has been working hard recently on a new EKF variant which fixes many issues seen with the old estimator. The key improvements are:
support for separate filters on each IMU for multi-IMU boards (such as the Pixhawk), giving a high degree of redundancy
much better handling of gyro drift estimation, especially on startup
much faster recovery from attitude estimation errors
After extensive testing of the new EKF code we decided to make it the default for this release. You can still use the old EKF if you want to by setting AHRS_EKF_TYPE to 1, although it is recommended that the new EKF be used for all aircraft.

Odg: APM 2.5 (2.7) - firmware problem

Reply #3
Ok, hvala.Probam pa javim
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250