Skip to main content

Topic: FrSky Taranis (Read 137240 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.



Odg: FrSky Taranis

Reply #138
Miso, ne plasi pocetnike koji bi u samom startu kupili najkompletniju stanicu i uz to jeftinu do bola!

A uz to, na videu je prva verzija stanice, a i dedica testira dvije razlicite, a nije svijestan da bi mogao kalibrirati voltazu na stanici, a ne probati bateriju iz kao neispravne u ispravnoj, a u ispravnoj opet ne vidi da je baterija prazna, posto nije kalibrirao voltazu!

Odg: FrSky Taranis

Reply #139
Da Miso, kako si se usudio uopce :D :D :D

Odg: FrSky Taranis

Reply #140
Drug, ne kakaj!

Znas i sam da netko od pocetnika jednostavno pogledat ovakvu glupost i odustat od kupnje jedine kompletne stanice!

Odg: FrSky Taranis

Reply #141
I onda se čudite kaj su dedicu izbacili iz njhovog Saveza ? 
Taranis je ništa drugo nego li komadelektronike za široke (modelarske) mase i kao svaki proizvod može imati grešku.
Stvar je kada kupiš npr. mobač sa greškom, zaletiš se u dućan i reklamiraš, možeš im čak zakajlati i inspekciju ako ti ne udovolje opravdanu reklamaciju, žaliti se i gnjaviti ih dok ne polude od tebe.


E probaj to sa robom nabavljenom preko Interneta ?


U tome je kvaka
Damir

Odg: FrSky Taranis

Reply #142
Diogene, ne vidim razlog zašto bi ga zbog ovog izbacivali iz ičega (vidim puno drugih, ali ne u ovom videu).
Drugo,  kod nas ne možete kupiti stanicu pa isto tako povlači činjenicu da se ne možemo žaliti i gnjaviti i zvati inspekciju (bar ne uživo) :)


Coljo, ne kakam...ako netko od početnika vidi ovaj video i odluči radi njega NE KUPITI Taranis, to je njegov problem!

Odg: FrSky Taranis

Reply #143
Diogene, ne vidim razlog zašto bi ga zbog ovog izbacivali iz ičega (vidim puno drugih, ali ne u ovom videu).
Drugo,  kod nas ne možete kupiti stanicu pa isto tako povlači činjenicu da se ne možemo žaliti i gnjaviti i zvati inspekciju (bar ne uživo) :)
Dedica nije izletio iz njihovog saveza zbog pričanja o stanicama, već zbog drugih i ozbiljnijih stvari:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bruce_Simpson_%28blogger%29

Točno, kod nas se može nabaviti samo igračka, a ne prava stanica; prva bliža adresa je u Sloveniji ili Austriji.

Damir

Odg: FrSky Taranis

Reply #144
dali neko koristi FLVSS lipo sensor i X8R reciver

dok god letim taranis mi pokazuje jako nisku voltazu (3.2 pa na nize po celiji)

a kad spustim letjelicu i dok su motori ugaseni pokazuje mi 4.0-3.9 po celiji


Odg: FrSky Taranis

Reply #145
Diogene, ne vidim razlog zašto bi ga zbog ovog izbacivali iz ičega (vidim puno drugih, ali ne u ovom videu).
Drugo,  kod nas ne možete kupiti stanicu pa isto tako povlači činjenicu da se ne možemo žaliti i gnjaviti i zvati inspekciju (bar ne uživo) :)
Dedica nije izletio iz njihovog saveza zbog pričanja o stanicama, već zbog drugih i ozbiljnijih stvari:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bruce_Simpson_%28blogger%29

Točno, kod nas se može nabaviti samo igračka, a ne prava stanica; prva bliža adresa je u Sloveniji ili Austriji.

Damir

Po meni je skroz ok to sto on radi...bezobraznik stari odlucio pokazati ostalima koje su realne prijetnje (iako to i sami znaju).
Dokazao je vise puta da je pametniji od sistema i da iza sebe ima ljude koji ga podrzavaju.
Istina, nekad zna i sam sebi biti naporan ali meni je on super. Jos kad bi dovrsio sve obecane projekte... :)
Sta je je, covjek zna dosta toga i tu nema sumnje!

Zokizo, jel moguce da su ti baterije tak slabasne da imaju ogroman pad napona pod opterecenjem? Multimjer i mjeri :)

Odg: FrSky Taranis

Reply #146
nove (prvi let s njima) zippy compact 5000mah 25C
multi x8 koji tezi 3kg


sunnysky 3508 700KV motori sa 12x55 propovima  30A esc




Odg: FrSky Taranis

Reply #147
Ja bi osobno prvo sve izmjerio "na stolu" pa da vidimo što se dešava...sumnjam da stanica ili receiver bacaju takav neki error (ne kazem da je nemoguce).
Probaj druge batke?

 

Odg: FrSky Taranis

Reply #148
ovo kaze ecalc


letjelica je vec letila sa gimbalom ukupne tezine 4200 i bez problema je bila u zraku 7 min sa BATERIJAMA Zippy isto 5000mah ali 30C nikad nekih problema
jedino sto tad nisam imao telemetriju nego sam mjerio na podu s ugasenim motorima

Odg: FrSky Taranis

Reply #149
To što Ecalc kaže uzmi sa velikom zadrškom, iako što je je - ovo su tak male struje da nema šanse da toliko "ruše" napon baterije...
Budem proguglal malo jel imao netko ovakvih problema pa javim.