Skip to main content

Topic: rep i luft na njemu (Read 1958 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rep i luft na njemu

dakle ovako ako drzim link (na slici oznaceno pod brojem 1.
repne elise mogu malo mrdati u smjerovima (oznaceno na slici pod brojem 2) kao da imaju malo lufta

dali je netko to zamijetio i dali je to normalno??
probao sam na vise 450 klasi helikoptera to gledati neki imaju taj mali luft neki nemaju

kolko to ima utjecaja na let i ziroskop


Odg: rep i luft na njemu

Reply #1
Skoro svaka 450 ima malo lufta na repu, naravno da utječe negativno (jedan od uzroka zašto ne možeš stavit jako visok gain), ali ako je luft mali (oko 1mm), ne moraš se previše uzbuđivat.
Za klonove se jako isplati uzeti original Alignov rep, jer su u većini slučajeva dosta dobri (iako i kod njih poneki primjerci znaju imat lufta)
MAK Zapad

Odg: rep i luft na njemu

Reply #2
i ja sma primjetio na vise helikoptera da ima lufta ali i na nekima da nema mada niti jedan nije ima previse problema radi toga skoro pa nikakvih

a pitanje za main shaft 450 pro  collar se nemoze odvidati zavaren/zaljepljen je i isto ima lufta cijelu glavu mozes mrdat gore dolje za pola mm
dali to ima kakvog utjecaja na let ili je i to normalno?

Odg: rep i luft na njemu

Reply #3
i ja sma primjetio na vise helikoptera da ima lufta ali i na nekima da nema mada niti jedan nije ima previse problema radi toga skoro pa nikakvih

a pitanje za main shaft 450 pro  collar se nemoze odvidati zavaren/zaljepljen je i isto ima lufta cijelu glavu mozes mrdat gore dolje za pola mm
dali to ima kakvog utjecaja na let ili je i to normalno?

....imas "shim-ove" pa dodas koliko ti treba....ne smje bit lufta ali ne smje ni bit puno stisnuto jer ti lezajevi brze propadaju....
3 x rc helikopter :P

Odg: rep i luft na njemu

Reply #4
je to neka mala shajbica niakd cuo za shim ???

Odg: rep i luft na njemu

Reply #5
je to neka mala shajbica niakd cuo za shim ???

Je, sajbica je (shim, spacer). Debljina Align sajbica je 0.1 mm i stavis jednu il dvi da podesis "gap" (luft)......
3 x rc helikopter :P

Odg: rep i luft na njemu

Reply #6
ok sad u potragu za malim sajbicama ili ti shimova  ;D
hvala

Odg: rep i luft na njemu

Reply #7
ok sad u potragu za malim sajbicama ili ti shimova  ;D
hvala

...dobijes ih sa Align osovinama, inace dimenzije sajbice su: ID 5mm, OD 9mm i debljina 0.1mm...nerdjajuci celik!
3 x rc helikopter :P

Odg: rep i luft na njemu

Reply #8
Luft ti dolazi od lošeg klizača koji ide po repnoj osovini, i loših metalnih valjčića koji su ti s obje strane držaća repnih elisa( one rukice koje ih okreću oko osi na kojima su repne elise.)
Imam align rep na 450, nedavno kupio ista stva, ima malo lufta. manje od "klonova" ali isto.

Na svima sam naručio od prijatelja da mi istokari točno te valjčiće na mikrometar i luft by-by!

Čim budem imao prilike stavim sliku.

Odg: rep i luft na njemu

Reply #9
...osim ako se ne vozi opaki 3D taj mali luft je zanemariv kod klonova a align-ov repni luft je smjesno mali i opet zanemariv....
3 x rc helikopter :P