Skip to main content

Topic: Jos jedan pocetnik! (Read 8186 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #15
 ;) Ha , svi imamo isti problem, zena.Sva sreca ja imam radionu pa ona bas puno i ne ulazi mogu rec da popravljam neciji helic ::)   ;D Nemrem se scekat, izgleda da je proso carinu "10004 ZAGREB CARINA Send item to domestic location (Inb)" .Ak bu srece sutra je na posti, ak ne nist do ponedeljka.Samo me zabrinjavaju ovi iz HK-a ne salju stanicu, a jos nisam narucio ni servace, isto jedan fali na HK-u.Odlucio sam se za vise manjih posiljki, po 50-ak$ bit ce jeftinije i veca sansa je da prode kar. free :) :) Imo sam jednu posat pred 7-8 god. igracka zvana Dreambox 7000 , bilo je puno neprospavanih noci, pa sam cak naucio i Linux koristit.

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #16
    Sreci nema kraja, stigo je, pratim tracking n. i vec sam mislio ic na postu u Bjelovar sutra da ni doso.Sve je na razmatranju na stolu.Kupio sam s jegera, kruha i soka  i zarvaram radionu (nuzdu sam vec obavio) kljucam vrata (zarava, neradimo ovaj vikend zbog bolesti)...

Nadam se da ova mast bu dobra inace ju koristim za Yamahu XZ250F ne hvata prasinu i nakon 2-3 voznje jos uvijek osjetim masnocu a lanac je cist?
Vidim da su neki sarafi vec tredlockani. Dali da ih dodatno namazem il da ne diram?Dali da thredlock stavjam na navoj ili sa lakom malu kap stavim na kraj sarafa?
E a ovim ispod pulta cu da mi je..m m...u ak bu zaj...vo  ;) :)Sad cu prek vikenda jos vidit sta od ostalih stvari narucit!

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #17
Imam jedan problem ako moze pomoc?? Narucio sam servce u Hobbyking-u ali jednog nema http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14279__HobbyKing_HK_922MG_Digital_Metal_Gear_Servo_1_8kg_12g_0_07sec_.html#.Sad vidim da mogu njega otkazat i dobijem bodove umjesto novaca, ali sta da uzmem ujesto njega a da bude slicnih karakteristika i da ne prelazi 20$.Savjet molim!!
Ovaj je jeftiniji ali i sporiji http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19961__Corona_DS929HV_7_4v_MG_Digital_Servo_2_4kg_12_5g_0_09sec_.html
Mozda ovaj http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8839__GWS_Naro_Super_19g_3_6kg_07sec_Digital_Servo.html?
A ovo mi je previse love za pocetak http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10522__HGD_digital_261HB_Carbon_Gear_Servo_20g_06sec_2_4kg.html radi se o repnom servu.
Moze hitan odgovor stanica samo sto ni stigla na carini je.!!

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #18
Evo i ja napokon poletio i naišao na niz problema što mi je pojačalo strast prema tom hobiju, jedino mi se nasviđa čekat djelove a bome i plaćat, jednom je skršen ali ništa strašno skije, osovine i slide shaft, a drugi put sam ja zakvačio za busen i travu i otišo repni servo narućen sa rctimera D9257MG crko motorić.Naruč¸io novi sa ehiroba Fusonic (HB-D-9257-V2) 9257 25g High Speed Mini Digital Servo koji mi djeluje isti a ostali mi od starog metalni zipčanici, nadam se da buju pasali.Fiksiro sam djelomično rep i smanjio luft elisa tj na metal tail rotor holderima.Luft le bio na prvom lezaju t.j.vijku koji to sve drži kap trdloka na vijak i ležaj je sve riješila

[attach=1]

Osto je drugi problem a do je luft na osovini, prevelika rupa slide shaft_u koju baš i nemogu fiksirat jedini taj drugi dio ili ga napravit.
A imam i problem sa glavnim rotorom pa da pokušam objasnit?
Merenjem kut ustanovio sam razliku od 4 stupnja jedne od druge elise

1. elisa                         2. eliisa
      Up:  10                  Up: 14
 Down:  4                Down:  0

što pretpostavljam prouzrokuje da po dizanju heli ode lijevo i teško ga je držat i podesit, a treba ga desno nakrenut da bi bstajao na mjestu pretgledanjem sam zaklučio da ona dva duža linka moraju bit različite dužine koja je po manualu 46mm (oba) razlika oko 2mm.
Još nisam probo letjet, dali moraju kutovi biti isti u vodoravnom položaju flybara isti na oje elise?

 

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #19
duzi linkovi bi ti trebali biti bar su na mom 450pro 43 mm
swash plate linkovi 33 mm
i ostala 4 svi zavidani do kraja

posto imam isti heli pretpostavljam da bi te duzine trebale biti u redu

flybar padlsi njih ravnas po   pogledaj sliku dolje


Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #20
Mislim da se ipak podešava na ona 2 dugačka linka a to je Blade tracking jer je moj 450 Pro dok 450 SE, Blade tracking se podešava na kratkim gornjim linkovima.

[attach=1]

Koliko sam skuzio da je blade tracking jako bitan za hover, a meni heli bjezi u lijevu stranu kad ga lagano podignem.Pokušat ču još onu foru sa obilježavanjem jedne elise i lagano ga pustit da vriti a da ne poleti, valjda ću preživit seting :) :)

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #21
Pokušo sam podesit na linkovima heli ali sam došo do granice gdje neide dalje, radio sam po sistemu: učvrstio sam heli za stol i obilježio jednu elisu sa crvenom trakom. Kod ubrzanja do 50% elise se poklapaju idealno ali kad pocne uzgon crvena ode gore, a ako otpustim link za pola kruga ode dolje.Gdje sad podešavat???Ako treba mogu stavit i video?

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #22
Ne bih baš preporučio učvršćavanje helija za stol, najbolje je tracking radit kad je heli u zraku.
MAK Zapad

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #23
Ma bio je težak stol na pola dvora i letva kroz skije, stegnuta sa dvije svinge, nego gdje da još dobijem finiš toga podešavanja jer pola okreta polugice nosi par desetinki, ajd savjet da ne moram pola dana tražit po netu ili experimentirat sa linkovima?

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #24
Ne bojim se ja da će ti 450 dići stol u zrak, nego bi se mogo razletit :D
MAK Zapad

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #25
Ako imamo isti heli ista glava isti swash linkovi itd mjere koje sam ti dao bi otprilike. Trebale biti iste probaj podesit sve linkove na duzinu koju sam napisao (ja sam mjerio od sredine do sredine rupa gdje ide ona mala kuglica I vida)

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #26
Ja sam se drzo uputstva od align 450 Pro V2 i ona 3 kraca linka sam podesio na 32.5 mm mjereno na pola rupe i to mi izgleda ok, dok ona dva duza linka jedan po podesavanju je ko i align uputstvo 44.5 , dok drugi mora biti 46 mm  u protivnom elise nisu u istoj visini (blade tracking) i to je vjerojatno razlog zasto heli bijezi u lijevu stranu i nije bas najstabilniji.E sad vidim da se i klimaju Metal main rotor holder, sto takodjer moze prouzrocit ovaj moj problem, iako mislim da i nije neki problem, ali sam picajzla po pitanju preciznosti nebum imo mira dok mehaniku ne nateram 99% u red.A onda cu vjerojatno napravit jedan opsezni tutorijal popracen videima i slikama za taj heli, na Hrvatskom.Ovi tamo helifreak-u pricaju a slabo pokazuje, tak da ko slabo razumije engleski tesko skuzi.

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #27
neznam koja upustva imas
ja sam imao neka upustva za 450pro u kojima je pisalo 46mm i onda nadjem jos jedna upustva za 450pro di pise 44 mm

mislim da sam i tu na forumu negdje otvorio temu u vezi tih duzina i upustava od Aligna
u jednom pise jedno u drugom drugo itd
uglavnom ja sam slozio ovako kako sam gore napisao i meni sve ok radi  :o

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #28
sad malo citam i opet ljudi pricaju o dozvolama od hakoma.. sta nije kao bilo da po novom to netreba imati ???

dajte mi potvrdite molim vas da li treba ili netreba, neda mi se jos i za to davat lovu i zajebavat se...

danke

Odg: Jos jedan pocetnik!

Reply #29
Prvi glas, a i nemam bas vremena pratit forum pa neznam.Zadnja promjena je bila u 3. mjesecu kad su bile ukinute potvrde .....

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.