Skip to main content

Topic: Gear set pitanje (Read 1128 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gear set pitanje

imam jedno ovako neuobicajeno pitanje i nije mozda bas usko vezano za helice, al sad bas nesto gledam na svom helicu pa moram pitati..

trebao bi nesto tipa nabe sa bicikla, ako netko nezna sto je to, to je ono sto se nalazi u sredini kotaca, tamo di se nalaze zupcanici. Znaci ona propusta u jednom smjeru (kad ne pedaliramo pa se cuje kak zupci preskacu), a u drugom ne (kad pedaliras sve se okrece).
Skuzio sam da na istu foru funkcioniraju kotacici na helicu. Konkretno radim nesto kao romobil s pogodnom na busilicu na baterije, znaci treba ta naba ili to s helica biti dovoljno jako da izdrzi i ne proklize recimo pri kretanju. Ja kad sam stavio u skripac taj kotacic i pokuso okretat ga s busilicom u tu stranu u koju se nebi smio okretat, ne okrece se, al mi je potpuno nejasno KAKO to moze izdrzat tolku silu, jer to su skroz mali valjcici unutra
 
zna netko ozda kolku silu to moze izdrzat, i kakav taj gear set je "najizdrzljiviji", pretpostavljam za klasu 600?

Odg: Gear set pitanje

Reply #1
originalni od trexa 600 baš i ne izdrže neka veča opterečenja...predlažem ti od minikoptera hub sa jednosmjernim ležajem
potraži ovdje:  http://www.minicopter.de/en/shop