Skip to main content

Topic: ne padaju cijene samo modela - ebay real helikopter :D (Read 1722 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ne padaju cijene samo modela - ebay real helikopter :D


Odg: ne padaju cijene samo modela - ebay real helikopter :D

Reply #1
načeli ste temu ..... :D :D

od svega kaj si linkal ništa te ne upučuje na pravu situaciju ...... prvi najmanji je bez elisa i motora (moraš dodat još 40 000$)

drugi ti za nekoliko sati (do 4000) ima main overhauln (to košta nekih 80 000) u toj klasi

za bell neznam jer nisam upoznat sa tim proizvođačem , ali sigurno je neka kvaka

robinson r44 je realne cijene , ima dosta sati letenja još .... ali i cijena je odgovarajuča.

za početak ulaska u svijet pravih heliča je dobro znati da je upravljanje heličima 1 od 30 , tak bar kaže čovijek koji mene ući, dakle 1 od 30 pilota ima ono nešto kaj se neda natočiti u glavu ili naučiti , a i licenca ti košta nekih 30 000 eura..

kaj se samih heliča tiče robinso je najbolji u klasi , pogotovo r22 , može se dobiti za nekih 120 000 $ , i svaki sat leta košta cca 500 $......
dx9-xd8-gobac630

Odg: ne padaju cijene samo modela - ebay real helikopter :D

Reply #2
drvoholding, to sam samo uzeo na grubo prvih par linkova nisam ni citao pre detaljno al vidim da si ti odmah skuzio situaciju : ))

jel to kod nas ides na sate letenja, kako ide ; ) ? jel znas sto je s vojnim pilotima helikoptera jel su oni licencirani u startu ?
ovo se cini kao jako skup sport ali mozda nije niti losa investicija kad uzmes sve u obzir ; )

Odg: ne padaju cijene samo modela - ebay real helikopter :D

Reply #3
pa ako si vojni pilot onda samo plačaš prepis licence , netreba iči u školu .... ali svejedno ti uzmu neku paru ....

to pilot _ kaj se dobije sa tečajem i koliko traje ....
dx9-xd8-gobac630

Odg: ne padaju cijene samo modela - ebay real helikopter :D

Reply #4
od cure stari je vozio helice u ratu, sad je umirovljen pokazat cu mu RC 450 kad ga sastavim samo da ga ne zamlatim sa elisama he he he


EDIT : inace (malo smo naceli temu) pricao mi je da sada neka njegova ekipa s kojima je letio kupuju helice i rade buisniss..
sigurno je dobra investicija i zabavna

 

Odg: ne padaju cijene samo modela - ebay real helikopter :D

Reply #5
svaka čast , siguran sam da on ima puno iskustva koje če ti dobro doći čak i u zezenju sa malim modelom..... vrijede sva pravila kao i kod upravljanja pravog heliča , a tu ti on može jako puno pomoči samo da ti objasni tehniku letenja
dx9-xd8-gobac630