Skip to main content

Topic: Pomoc oko dji450 i KK blackoarda 5.5 (Read 1474 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoc oko dji450 i KK blackoarda 5.5

nakon sto sam mu pokazao neka videa i slike od mojeg quadcotpera, kolega se odlucio na kupnju i uzivanje tj  praksanje i letenje multikoptera. Na moju preporuku uzeo je s rc timera(ovdje u kolumbiji nisu nikad culi za rc timer) kit 450 s 1000kv motorima i KK blackboardu posto je kratak s lovom, a kasnije ako mu se svidi uzeo bi neki bolji kontorler. Quad sam sastavio i frejm me stvarno odusevio cvrst i jak jedina mana malo se treba pogirat posto rupe bas i nisu 100 posto u centru ali rijesilo se. Uglavnom kontorler je dosao s firmwareom xmode 2,0 i sve zivo sam pokusao ali jednostavno nisam uspio poletit. Probao sam mjenajti firmware par njih, probao sam i kombinaciju firmware i + mode ali uzalud.


Uglavnom kada cimnem quad lijevo lijeva strana daje idealan otpor tj suporostavlja se prevrtanju isti slucaj je kada ga cimnem desno (desna strana) ali kada nagnem naprijed i nazad nista kao gyro(ako se nevaram to je pitch gyro) ne radi.


imati li neke savjete sta da probam koji firmware da pokusam ubacit(moze  firmware na mail) stvarno nemam ideje. Ujedno primjetio sam sada vise ni kalibracija esc tj gasa ne radi kako treba tj motori ne startaju u isto vrijeme, a to je uredno radilo tj to je bilo prvo sto sam napravio kad sam stavio plocicu kalibrirao gas tj esc i motori su startali u isto vrijeme ali naprijed nazad nista jednostavno nikako nije radilo(zato sam i probao druge firmware ali ist jarac nikako da proradi tj da poleti (odma se quad prevrne tj nemoguce je poletiti)
svaki savjet dobro dosao ai isto tako i provjereni firmware
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Pomoc oko dji450 i KK blackoarda 5.5

Reply #1
Prije svega na stanici pogasi sve živo, trimere u centar, range za sve na 100%.

Probaj za početak kalibrirat ESC-e na throtle kanalu 1 po 1 direkt preko prijemnika (bez KK pločice). Nekad na KK pločicama iako su ESC-i dobro kalibrirani ne startaju svi motori istovremeno to je zato što se tajminzi kanala na ulazu u KK razilaze u odnosu na izlaz iz prijemnika, drugim riječima iako su palice u sredini kontroler tumači da su blago pomaknute lijevo ili desno, riješenje je trimanje preko stanice (ha jbg na nazi se vidi dali su u centru preko assistent-a i kontroler ima riješenu kalibraciju preko software-a, i da naravno ler gas), ali ipak mislim da nije to u pitanju jer kažeš da se quad hoče prevrnuti pri polijetanju, znači ne radi stabilizacija, a možda postoji razlika u kalibraciji ESC-a (to prvo eliminiraj), može biti da je neki od motora defektan, najbolje bi bilo imati thrust bench pa izmjeriti svaki motor, ali već će biti dovoljan usporedni test pošto su 4 ista motora u igri ja bi ti preporučio da izmjeriš struju motora (na + ulaz u ESC s baterije) pomoču ampermetra prvo na pola gasa pa na full, to radiš tako da kada su ESC-i iskalibrirani 1 po 1 spajaš na thr kanal i mjeriš, naravno s montiranim propom, dakle pod opterečenjem ali oprezno. Na sva 4 motora moraš dobiti skoro isto očitanje struje za pol gasa pa za puni, ako neki odstupa jako garant on pravi problem, nemoj mjerit dugo jer trošiš bateriju, znači napon joj pada i utječe na rezultat slijedečeg po redu. Ako je motor namatan sa više lakiranih licni žica zajedno, provjeri da je u spoju s ESC-em da su sve licne očiščene od laka i da je za svaku lem uhvatio jer svaka ta licna je jednako bitna. Ali vjerujem da ti ni to ne pravi problem ali nije loše eliminirati.

OK, vratimo se na pločicu, ta pločica koristi Atmega168, znači raspon za flashanje je veliki, ja bi ti osobno preporučio da kreneš od verzije v1.1 za X konfiguraciju za KK pločicu, stavi sve potove u srednji položaj za početak, ta pločica koristi Gyros ENC-03-RC:
http://www.murata.com/products/catalog/pdf/s42e.pdf
Multimetrom provjeri dali svi žiroskopi daju napon na izlazu te dali imaju napon napajanja, nožice vidiš u priloženom datasheet-u.

I da je sve ok mislim da bi bolje bilo da je išao sa nižim KV na motorima.

Ako što zapne javi, tu sam da pomognem.

I da, kolega hvala na čestitkama  ;)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

 

Odg: Pomoc oko dji450 i KK blackoarda 5.5

Reply #2
ma nemam ovdje istrumenata i opreme za provjerit to ma mislim da je  sve ok s motorima i esc lemovi su svi ok motori su ok probao sam isto to kalibraciju  direktno bez plocice ali jednostavno je do plocice nesta naprijed nazad neradi porobao sam par firmware ali uzalud.


daj neki firmware za x mod pa da probam zadnji puta prije nego uzme neku drugu plocicu. Jednostavno sumnjam da je plocica defektna jer kazem ti sve je instalirano polemito dobro kalibriran gas i svi motori su startali u isto vrijeme ali jednostavno naprijed nazad kad naginjes nista se ne dogadja nema stabilizacije a lijevo desno savrseno. Uzalud drugi firmware problem je stalno to


ja isto imam kk board kod kuce i letio sam s njime na quadu jako dugo dok nisam uzeo nazu (koju bas i nisam toliko letio jer sam otisao na put). Sad me ceka kod kuce naza i gps i dji f550hexa tako da jedva cekam da to slozim i probam

Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju