Skip to main content

Topic: Molim pomoć, stara stanica Graupner-Grundig Varioprop 14 (Read 3492 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Molim pomoć, stara stanica Graupner-Grundig Varioprop 14

Imam priliku nabaviti navedenu stanicu, pa bi me zanimalo vaše mišljenje o njoj i da li je to pametno kupovat s obzirom da se radi o stanici staroj 30ak god. Isto tako, zanima me, kako riješiti problem sa onim žabicama koje se ubadaju u prijemnik, jer ti ulazi su za tri žice, ali su veći nego kod današnjih serva.

Odg: Molim pomoć, stara stanica Graupner-Grundig Varioprop 14

Reply #1
Moje iskreno mišljenje je da je to za vitrinu,onak ko raritet,vintage!

 ;D ;D ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Molim pomoć, stara stanica Graupner-Grundig Varioprop 14

Reply #2
Ta je stanica zaista stara i može imati još samo sentimentalnu vrijednost. Osobno, štedio bih za novu ili neku solidnu rabljenu stanicu kakvih se može podosta naći i na ovom forumu. Radiostanicu moraš birati prema modelu kakvim želiš upravljati. Napiši ponešto o tome, pa ćemo ti moći pomoći savjetom.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Molim pomoć, stara stanica Graupner-Grundig Varioprop 14

Reply #3
Realno, jeste. Ali ta stanica ima brdo kanala i nekad je koštala više od tisuću DEM, pa ne vjerujem da je nepouzdana i malog dometa. Jel zna tko kako riješiti problem s konektorima, jer ovi danas su manji nego prije i da li bih mogao spojiti ESC na taj prijemnik? Stanica bi bila namijenjena za neki elektro pajperčić, cessnu ili nešto u tom stilu.

Odg: Molim pomoć, stara stanica Graupner-Grundig Varioprop 14

Reply #4
Probaj naći nešto preko e-baya,tamo zna biti raritetnih konektora pa prelemiš,tj. napraviš adaptere za servače.
Imaš +,- i signal samo su drugi konektori,ako te to brine,sve drugo bi trebalo raditi.
Ja sam imao seriju te stanice,ali noviji model TM 2014,isto je došao preko 1000 DM bez ikakve nadogradnje i prekidača.
Prodao ju prije 10 god sa avionom,radila bez greške! ;)

Da,esc bi trebao raditi,zašto ne!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Molim pomoć, stara stanica Graupner-Grundig Varioprop 14

Reply #5
Uz stanicu dolazi i pet original glomazna "mikroserva"  , pa bih imao konektore sa njih. E sad ostaje pitanje, može li se za par sto kuna dobiti nešto novije a kvaliteteno. Mikseri, memorije i brdo čuda me ne zanima. Samo želim cjenovno prihvatljivu stanicu s prijemnikom i punjačem, 4+ kanala i brdo dometa. Molim vas da predložite, ako znate nešto bolje od ovog.

Odg: Molim pomoć, stara stanica Graupner-Grundig Varioprop 14

Reply #6
Evo npr:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8991__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Receiver_Mode_1_v2_Firmware_.html

ili

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28493__OrangeRx_T_SIX_2_4GHz_DSM2_6CH_Programmable_Transmitter_w_10_Model_Memory_Mode_1_.html

Znaju dečki prodavati tu na forumu (ovu prvu TH-9x),može biti i FlySky ili neke slične firme,sve su iste.
Imao sam je i stvarno super,predobra za te novce,a što se tiće miksera,expo  i ostalih funkcija,vjeruj mi,zatrebat će,puno pomogne i ubrza podešavanje.
Možda je malo muka na početku ako ne kužiš ili ti nema tko pokazati,ali na youtube-u imaš filmića kako što podesiti.
Moraš se malo poigrati.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Molim pomoć, stara stanica Graupner-Grundig Varioprop 14

Reply #7
Ako budes u prolazu kroz posavinu (orasje) ili imas nekog tko ide odavde javi mi pa ti posaljem svoju 4ch 35,160mhz da imas za pocetak posto meni vise ne treba,ja sam je koristio na cessni i izmjereni domet preko 400m
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Molim pomoć, stara stanica Graupner-Grundig Varioprop 14

Reply #8
Eto,bravo! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Molim pomoć, stara stanica Graupner-Grundig Varioprop 14

Reply #9
Razlog zato sto je poklanjam 1. nemam je kome prodat i 2. kolega bacasb mi je poklonio jako dobru stanicu (6ch poput one esky s vtail mixanjem),jedino sta na njoj fali je poklopac od baterija (izgubio na igralistu :D ) ali to zalijepi komad deprona i sve bude uredu  :D  :D                              
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Molim pomoć, stara stanica Graupner-Grundig Varioprop 14

Reply #10
Valentin, ako se želiš baviti aktivno modelarstvom onda ovo nije stanica za tebe. Imao sam takvu stanicu prije 30-ak godina i mogu reći daju je i onda vrijeme debelo pregazilo. Preglomazan prijemnik (treba poveći model) koji se sastoji iz modula (previše konektora - mnogo razloga za nepouzdanost), nestandarni konektori (osuđen na servo motore koji se više ne daju kupiti a usput su preeespori), svemu još treba samo da je na 27MHz pa da te zgazi svaki vokac u blizini, trebaš li još koji razlog ?
Da, za par sto kuna se da naći komplet koji je mnogo funkcionalniji i sigurniji od ove stanice kojoj je mjesto negdje u vitrini u muzeju. Ako si iz Slavonskog Broda dođi na Jelas nedjeljom u 10 sati (kod hangara) pa se upoznaj s modelarima prije nego utučeš lovu ili polupaš model ili nedaj bože odustaneš od modelarstva
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Molim pomoć, stara stanica Graupner-Grundig Varioprop 14

Reply #11
Vlasnik sam stanice nešto malo starije od ove, Variprop 12 (Hvala Drveni - vratio si me u 'one' dane  ;) ).
Problem koji će ti se pojaviti je negativni PPM shift koji današnji prijemnici slabo razumiju, imao sam dosta problema sa sa time. Rješenje je jedan sklop invertera nakom PPM generatora, a prije prije samog FM modulatora.
Dakle StudentSB, ako si razumio što sam napisao, onda znaš da se ne isplati, ovo je stanica za muzej modelarstva, jer investicija u modernizaciju i dovođenje u kakav-takav red košta više nego li moderni komplet nove stanice u ponudi na netu ili ovdje u oglasima.Ukratko, ako si iz SB, sastanak sa Antom i ekipom ti je najbolji pravac daljnjeg djelovanja.
Damir

Odg: Molim pomoć, stara stanica Graupner-Grundig Varioprop 14

Reply #12
Krasny, ta mi je stanica također jedna od opcija. Modernwarfare, hvala ti na tome, malo si daleko. Nači će se netko bliže tebi kom će trebat. Anto, brodski aerodrom je jako lijep. Često se ondje provozam biciklom. Inače, samo studiram u Brodu, pa vikendima odlazim doma. Upoznat ćemo se na jesen kada budem imao s čime letit...Diogen, ne znam šta ti sve to znači, strojar sam, al da se zaključit da nije jednostavno :D ugl. ljudi hvala na pomoći, pobijedili ste, znači definitivno NE za stanicu.

Odg: Molim pomoć, stara stanica Graupner-Grundig Varioprop 14

Reply #13
Ne letimo mi samo nedjeljom, nedjeljom se uglavnom sastajemo. Ukoliko želiš možemo se naći i radnim danom...
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Molim pomoć, stara stanica Graupner-Grundig Varioprop 14

Reply #14
StudentSB, nije u pitanju pobjeda nego iskustvo, često stečeno metodom vlastite kože. Cijena od tisuću i više maraka je slab argument onoga tko ti nudi tu stanicu. Podsjetio si me na dane kada sam radio na "Sperry AT 286" kompu koji je koštao više od 10 000 USD! Danas ga vjerojatno ne bih mogao podvaliti ni pod krupni otpad. Strpi se, ušparaj koju kunu i kupi nešto za što ćeš lako naći podršku.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša