Skip to main content

Topic: Savjeti za početnika! (Read 6875 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Savjeti za početnika!

Pozdrav svim ljubiteljima ovog hobija. Danas sam naišao na vaš forum i odmah sam se registrirao.  ;D  Zanimaju me helikopteri, ovi na elektro pogon. Inače, hobiji su mi aquascaping (jedan oblik akvaristike) i teraristika (imam par jemenskih kameleona). Iz okolice Vukovara sam.
Pročitao sam par uvodnih tema da mi neke stvari budu jasnije, pošto mi prije nije ništa bilo jasno, a malo toga je sada jasnije  :D molio bih za pomoć.
Koji RC helikopter predlažeteza početak?  Meni je bitno da se može upravljati vani i da nije preskup jer nemam iskustva i bilo bi šteta da razbijem nešto što košta 2000kn!
Znači neki početnički. Bitno da ima sve potrebno za let, tj. da nemoram dokupljavati neke.
(Ako netko ima rabljeni, neka mi se javi na pm)
Hvala  ;)
Mili, micro, nano, piko...

Odg: Savjeti za početnika!

Reply #1
Dobro dosao,
zelim ti mnogo ugodnih dana u ovome Hobby-ju
pozdrav,Ivan


Odg: Savjeti za početnika!

Reply #3
moj je pravac,modeli,elektro i SUS motornjaci,ima ih ovdje mnogo koji ce ti moci pruziti i prakticnu pomoc,
vjerujem da ces jos veceras dobiti prave upute,
ovaj ako uzmes mislim da neces pogrijesiti jeste da je vise za igranje ali poceti treba sa necim sto nije skupo pa ako te zalja i dalje drzi tada nesto ozbiljnije,

Odg: Savjeti za početnika!

Reply #4
Tako je. A i bitno je da ako nešto pokidam/slupam (poznavajući sebe, sigurno ću nešto pokidati) da mogu to lako (i povoljno) ponovo nabaviti.
Idem baš sada malo pogledati na e-Bay, već sam kupovao dosta stvari sa e-Bay-a tako da znam kako ide procedura.
Samo čekam da mi ljudi kažu šta da gledam  :D
Mili, micro, nano, piko...




Odg: Savjeti za početnika!

Reply #8
nisi naznacio gdje si pa ako ti nije daleko dodji na Lucko,upravo se prave planovi za letenje a tu ti je Wesp i Robi saznat ces mnogo toga,


Odg: Savjeti za početnika!

Reply #10
pa to je ipak dobro,
potrazi ovdje pod pseudonimom PZ design,
to je idealno za tebe i on ,Zlatan je tu u Vukovaru,
imas srece,on ce ti pomoci

Odg: Savjeti za početnika!

Reply #11
Bog daj majstore !
onaj koaksijalac to ti je bacanje novaca jer nebu bio dugog vijeka(što zbog toga kaj buš ga razbil ,što kaj bu ti nekaj riknulo...recimo picoboard ili motor ili nekaj drugo...)
Nema smisla pisati o tome po deseti put(malo pročitaj savjeti oko kupnje...)
dakle 2 soma ti je definitivno premalo (za polovni kompletni heli recimo klase 450 možda i je dovoljno) treba ti solidna stanica (dx7) solidan punjač(recimo I charger 10 10)i podosta dijelova !!! a to je najvažnije


Ajde gospodo modelari ima li tko prodati kaj dobro čovjeku ?

Par linkova kao opcije:
http://www.helidirect.com/spektrum-dx7-7ch-heli-war7000-4ds821-radio-mode-p-2363.hdx
može i ova ali puno je slabija i ima kanal manje kaj bu ti u budučnosti trebalo...
http://www.helidirect.com/spektrum-dx6i-channel-full-range-servos-md2-p-6426.hdx
ako pričamo o pravom heliču a ne igrački ovo je definitivno best buy !!!
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9388&Product_Name=HK-T500_CCPM_3D_EP_500_size_Helicopter_Kit__%28Align_Trex_500%29
Aj PP i Majki  dajte čovjeku prijedlog o setupu optimalnom !!!
Ako me pitaš ;da li ču ga razbiti? naravno i to vrlo brzo ali to je sastavni dio svakog početka ali kad se navučeš ... ma kakava bjelinđa !!!
Pozdrav!

Odg: Savjeti za početnika!

Reply #12
PP če to sve skupa sa cijena i linkovima objasnit ja ne volim pisat al evo mob 091 93 96 943 pa ako ga nešto zanima nek pita  ali mislim da je o tom več pisano ajde PP daj link mislim da si baš ti piso nešto o tom. ;)

Odg: Savjeti za početnika!

Reply #13
A mozemo Simpija nagovoridi da hrkljusa 450 proda.
Ima punu ladicu djelova, a leti samo Protosa.
Bumo ga uhvatili sutra na Luckom.

Ak on nece, na HC i uzmes HK450, neki jeftiniji setup i onu HC stanicu za 50 $$ i letis.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Savjeti za početnika!

Reply #14
Hvala vam ljudi na odgovorima  ;) svaka čast.
Neki moj plan je da sad kupim neku jeftiniju verziju (vjerojatno rabljenu) i da se s njom igram i vježbam  do kraja 6.mjeseca kada odoh na more (pošto sam studen, neradim nigdje) pa kada se vratim s mora kupim nešto ozbiljnije.  ;)
Javilo mi se već parljudi sa ponudama  i zanima me jeftinija stanica i prijemnik sa HC.
Može link. Koja je ta za 50$?
Mili, micro, nano, piko...