Skip to main content

Topic: Big Lift (Read 27726 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Big Lift

Reply #75
Za cega ce ti sluziti ta donja vrata?
Za dostavljanje piva umornim i žednim modelarima !

Elav, radiš taj avijun kao ''picajzla'' , dok dovršiš - ode sezona, a mene baš interesira kako leti "Boštjan" kada nije opterećen motorom, ESC-om i velikom baterijom !
 ;) ;)
Damir

Odg: Big Lift

Reply #76

TomislavPravu namjenu vratašca ne smijem reći. Imat ću problema s MUP-om  ;) , ali bacat će i  barbi padobranku  :)




Diogen, model ide u zrak sigurno sljedeći mjesec, a hoće li iz igre kao pobjednik izaći gravitacija, ili ja, vidjet ćemo  :D


Zadnjih god dana letam samo zagije koji ne upadaju u stall, to se u nedjelju pokazalo kobnim na avionu s repom...mislim da će šlepanje tuđih jedrilica pričekati


Odg: Big Lift

Reply #77
hehee ta ti je dobra!


Odg: Big Lift

Reply #78
Živio Vale , imponira tradicija i modelarska klasika  u tvojoj ''butigi''....i zato moj palac gore  :) .Kada si spomenuo drvenu polugu gasa sjetio sam se mog zadnjeg motornog modela Cessna 182  ,na kojem sam morao mijenjati metalnu polugica gasa, sa plastičnom ''knipsericom'',jer me je veliki modelar, pokojni kolega Mikulčić upozorio da će biti interferencije preko 35Mhz prijemnika,kada metalna poluga svojim kretanjem počme dijelovati u nedefiniranom magnetskom polju ondašnjeg O.S.Max-a 55. Znam da bi Damir ovdje mogao tražiti od mene,primjerenije tehničke izraze,ali se nadam da neće... :D .
A za našeg dragog Tomislava evo otkrit ću tajnu ''vratašaca'' na Tvom big liftu (video) :

http://www.youtube.com/watch?v=8WxxwsB6k9I

Svima želim ugodan nastavak večeri a molim Te pozdravi mi Želu. ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Big Lift

Reply #79
Kad budete bacali bombone zovite i mene ;D

 

Odg: Big Lift

Reply #80
Remote, evo teretni prostor je prilagođen i za rasuti teret, pa bi mogao bacati i bombone, samo, današnja djeca su malčice drugačija, pa mislim da bi puno više pohrlila ka kovanicama od 5 kn, nego kiki bombonima  :D


Što se letenja na 35 MHz tiče, malo sam se modernizirao, kao što se vidi na slici.


Tomislave, uvijek si dobro došao gost na naš aerodrom. Još uvijek prevladava letenje s avionima, pa bude zanimljivo, jer bude svega, i što je najbolje, dođeš, letiš, nemoraš se nikom javljat.


Inače, model je sklopljen, pobacana je onako ugrubo sva oprema u njega, rezervar je napunjen s vodom, te je vaga pokazala 5,5 kg, s težištem koje je par cm prema nosu. Od opreme fali još auspuh od inoxa, koji neće biti lagan, te će još više natjerati težište prema naprijed, tako da bit će manjih problema oko toga.


[attach=1]


[attach=2]


[attach=3]


Teretni prostor


[attach=4]




Pregrade se mogu vaditi van po potrebi.


[attach=5]


Stanica


[attach=6]






Odg: Big Lift

Reply #81
@Vale , ma znam da letiš na 2.4 , nego me polugica gasa samo asocirala na daleku prošlost...Sretan maiden i LP  ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Big Lift

Reply #82
Jučer sam ljudi vidio Big Lift gotova krila.....odlično izgledaju i nemaju vidljivih nabora na presvlaci...Bravo Vale. ;)
Nemam autorizaciju za objavu pa čekamo Valu da ih pokaže. :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Big Lift

Reply #83
Hvala  :)


evo da ne odlaze ljudi odavdje znatiželjni, stavit ću jednu sliku, a detalje i trikove kojima sam se služio pri presvlačenju objavljujem neki drugi dan. Trenutno presvlačim stabilizatore.




Odg: Big Lift

Reply #84
Vidio krilo uživo neki dan....izgleda perfektno....čekam prvi let pa da ga nazdravimo.... :)

Odg: Big Lift

Reply #85

Ej živio !  :) To bi trebalo biti u iduću nedjelju, ako ne iskrsne nešto neočekivano [size=78%]

radovi napreduju

[/size]

Odg: Big Lift

Reply #86
Što reći... perfekcija .. izrastao mladić u vrhunskog majstora  ;) vidimo se na letenju .
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Big Lift

Reply #87
 :) Ima već više od mjesec dana otkako je ova ptica krstila nebo. U međuvremenu, završene su sitnice, te je odrađeno bar 50 polijetanja i slijetanja. Prvi letovi bili su čisto školski, stoga sam pričekao s objavom općeg dojma, jer se ne može suditi o kvaliteti modela na osnovu prvih par letova, a možda je još i sad rano. Ipak, danas sam prvi put radio lupinge s njim, te sam koristio transportni prostor izbacivši padobranca, koji je završio u našem dragom, ne baš plavom Dunavu  :-[


Pa evo dojmovi : školski model, klasičan visokokrilac s jako jako malom minimalnom brzinom i vrlo pristojnom maximalnom..


Polijetanje : sa svojih 6.5 kg poletne težine, uz pomoć flapsova , polijeće s max 10 m.


U letu : ne znam što je stall, luping radi samo s dodavanjem gasa i navlačenjem palice dubine na sebe, dakle, bez nabijanja brzine smanjivanjem visine. Za oštre zaokrete se moraju koristiti i eleroni i pravac, što je meni u početku, kao velikom zagiljupcu predstavljalo problem zbog prijašnje lijenosti i letenjem samo s desnom palicom .


Slijetanje : slijetao sam ga i s flapsovima i bez. Flapsovi ga normalno uspore i smanje put, ali to nije toliko značajno kao kod recimo niskokrilca tipa Mustang. I ovo meni najdraže : ma kako god ga sletili, zbog svoje mase, NEMA prevrtanja na nos, i zbog toga je ono skroz realistično  :)  Imam osjećaj da se ne bi prevrnuo ni da ga u oranicu sletim  :D
Kotači su na napuhavanje, okvir trapova je od čeličnih šipki prekriven staklom, i nema odsakivanja prilikom slijetanja.




I tak, što bih još mogao reći, a da je zanimljivo...motor troši kao upaljač, ima snage, bez obzira što radi uz manjak zraka ( crni, mastan talog iz auspuha)


Do kraja sezone potrošit ću još 20 kn na gorivo, a naletjet ću se dobro  :D


Znam da u samogradnji svi rade savršene modele, ali eto, moj to nije. Jedna od najvećih mana su velike dimenzije i problem s transportom. Nema šanse da se poleti unutar sat vremena od stizanja na aerodrom, ako uzmemo u obzir sklapanje i sve kontrole.
Slike :




[attachimg=1]


[attachimg=2]











Odg: Big Lift

Reply #89
Nema šta stvarno je prava pila, sviđa mi se  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis