Skip to main content

Topic: Robbe Charter (Read 36834 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Robbe Charter

Reply #105
Ne kužim kak su oni izračunali 70A.

Ako ima 717W na 5S onda je to ugrubo 40A.

Na 3S bi trošio onda još manje - stvarno zbunjujuće.

Odg: Robbe Charter

Reply #106
Evo danas izmjerili Mario i ja struju koju vuće motor

prop 11x10
baterija 3s4400
vuće na full gasu 27 ampera
Tak da ću stavit u njega za početak ESC od 40A pa ćemo vidjeti

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

 

Odg: Robbe Charter

Reply #107
Pošto mi je Damir sugerirao da je bolje otežat balzu rješio sam to ovako
Stavio sam poprijeko dvije balze 10x5 po dužini i u sredini između njih 8x8, a poslije je L profil išao preko njih da ih dodatno stisne


[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]

[attachimg=6]

Nije mi hića pa sam danas samo jednu stranu krila napravil a sutra ću drugu jer mi se nije dalo radit još jednu šablonu, a ovak opet obe strane krila idu u istu šablonu pa će biti ista

nastavlja se................

Gledajuci kako Kolega Marijan plankira Krilo i snalazi se kojekako raznim pomagalima,dobro je a ja sam za moje Krilo uzeo Spravu koju koristim za ovakove prilike od vajkada.

Rebra- pored sve tocnosti kod skidanja iz Sendvica ih obiljezim brojevima a istim redoslijedom ih stavljam na Krilo,
Guma - je veoma duga i posebna za Slobodno Letece Modele Gumenjaka,nakon dva starta ona za letenje ne vrijedi i ako nije za baciti,ranije sam uzimao Gumu 6x1mm dok vec izvjesno vrijeme u upotrebi je 3x1mm, 6x1 ima za kupiti i tu sam vec narucio,njom imam vecu povrsinu nalijeganja na plank, nanosenje Gume je veoma brzo i Balza izvanredno nalijeze,nikada nisam imao problema.
Lajsne sa stiftovima se prilagode dubini Krila.


--------------
002-20 komada Rebara,deb. 2mm na Vagi
003-Sablon za busenje Centroplan rebara sa poretkom kao sto ce biti na Modelu (Zagiju)
007-Centroplan rebra slozena za busenje
Centroplan Rebra spojena Mesing Cijevima,unutarnji promjer 3mm

Klotz za slajfanje kosine Napadne Letvice kako bi dobio tacnu Konturu za nalijeganje planka
Sablon za plankiranje

Odg: Robbe Charter

Reply #108
Evo danas izmjerili Mario i ja struju koju vuće motor

prop 11x10
baterija 3s4400
vuće na full gasu 27 ampera
Tak da ću stavit u njega za početak ESC od 40A pa ćemo vidjeti

27A tj cca 300W na 2+kg modelu - to je čisti trener. Ispod je simulacija - i za divno čudo potpuno odgovara onom što ste izmjerili.
Na simulaciji ti je jedna napomena "Prop may stall" - to je teoretski ispravno jer odabrani prop ima jako veliki korak (predviđena brzina modela je preko 110km/h) pa ako model nije u stanju ostvariti tu brzinu (otpor) onda propeler nije u stanju "uredno" raditi potisak (delaminacija strujanja i vrti u "prazno"). U praksi to najčešće nije slučaj.
 Jasno mi je zašto Robbe kaže 11x10 - na manjm okretajima radi dobar potisak ali ja bi probao s propelerima oko 13x8 - 14x7 -  odi na snagu preko 400W - uvijek možeš smanjiti gas.

Ako se uspijemo dogovoriti (slobodno vrijeme je problem) Stefano bi danas trebao pokupiti "trust stand" pa izmjerite potisak i probajte neki drugi prop - stvarno me zanima koliko je ova simulacija točna glede potiska.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Robbe Charter

Reply #109
Quote
Gledajuci kako Kolega Marijan plankira Krilo i snalazi se kojekako raznim pomagalima,dobro je a ja sam za moje Krilo uzeo Spravu koju koristim za ovakove prilike od vajkada.

ovo  je puno bolje nego koristiti vise manjih gumica za zimnicu..  ;)

Odg: Robbe Charter

Reply #110
@tojesvestotrebasznat
citat:
Gledajuci kako Kolega Marijan plankira Krilo i snalazi se kojekako raznim pomagalima,dobro je a ja sam za moje Krilo uzeo Spravu koju koristim za ovakove prilike od vajkada.

ovo je isto dobar alat samo da li je univerzalni za sve vrste krila ili samo za određe vrste, ali sve u svemu jako korisno

@faldomak
CITAT:
Ako se uspijemo dogovoriti (slobodno vrijeme je problem) Stefano bi danas trebao pokupiti "trust stand" pa izmjerite potisak i probajte neki drugi prop - stvarno me zanima koliko je ova simulacija točna glede potiska.

Ovaj tvoj alat za mjerenje potiska mi je vrlo simpatićan, baš sam malo tražio po stranim forumima  da li ima kakva shema za tak nekaj napraviti jer to nije loše imati doma. Imaš li možda shemu ovog tvog ?

lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #111
Danas Stefano to preuzima - pa precrtaj ovaj moj. Meni je ispalo jeftinije kupiti gotov (natrčah na rasprodaju u DMT) nego što dođe šperploča u dučanu.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Robbe Charter

Reply #112
Danas Stefano to preuzima - pa precrtaj ovaj moj. Meni je ispalo jeftinije kupiti gotov (natrčah na rasprodaju u DMT) nego što dođe šperploča u dučanu.

a koji je točan naziv toga jer kak da ga tražim možda bi naručio orginal pa je to to jer sigurno neke cake ima pa možda da napravim neće točno pokazat vrijednosti
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: Robbe Charter

Reply #114

http://shop.d-m-t.at/htm/function.asp?ID=110&Par1=KR491018  s tim da je ova cijena malo high - ja sam to dobio za manje od pola.

Nema tajni kako sprava radi. Krak (udaljenost) od osovine  motora do osi rotacije mora biti jednak kraku (udaljenosti) od osi rotacije do točke koja pritišče vagu. Sve je jasno iz slike. Naravno sprava mora lagano rotirati - bez zapinjanja u osovini.



if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }


Odg: Robbe Charter

Reply #116
Stvarno je brz ja sam Već bio i na stranici od Krick modelltechnik  ali su daleko u p...m... iznad Stuttgarta kod Karlsruhe  mislim da bum ja tvoju prekopiral nije cijena velika 34 eur ali ne dostavljaju u HR
 
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: Robbe Charter

Reply #118
@tojesvestotrebasznat
citat:
Gledajuci kako Kolega Marijan plankira Krilo i snalazi se kojekako raznim pomagalima,dobro je a ja sam za moje Krilo uzeo Spravu koju koristim za ovakove prilike od vajkada.

ovo je isto dobar alat samo da li je univerzalni za sve vrste krila ili samo za određe vrste, ali sve u svemu jako korisno

@faldomak
CITAT:
Ako se uspijemo dogovoriti (slobodno vrijeme je problem) Stefano bi danas trebao pokupiti "trust stand" pa izmjerite potisak i probajte neki drugi prop - stvarno me zanima koliko je ova simulacija točna glede potiska.

Ovaj tvoj alat za mjerenje potiska mi je vrlo simpatićan, baš sam malo tražio po stranim forumima  da li ima kakva shema za tak nekaj napraviti jer to nije loše imati doma. Imaš li možda shemu ovog tvog ?

lp

Marjan

Marjane,naravno za sve dubine-sirine  krila kao i za krila sa Simetricnim,polu simetricnim i nosivim profilima,radio sam takodjer krila gdje je plank preko cijeloga krila,
brzo i jednostavno,treba ti samo traka Gume koja se koristi za modele na pogon gumom a takvih ima vise nego dovoljno,ova koju koristim je duga ca, 3m, preduga je ali mi ju zao skratiti,

Odg: Robbe Charter

Reply #119
Priprema je počela, moj kolega Pongra i ja smo danas počeli presvlačiti krilo evo kako izgledaju pripreme

[attachimg=1]

[attachimg=2]

Za krilo smo se odlučili donja strana crvena i evo kako izgleda napravljeno s donje strane

[attachimg=3]

[attachimg=4]

I jedna slika sa završenom donjom stranom bez gornje strane

[attachimg=7]

E onda smo počeli raditi gornju stranu koja je bijele boje to izleda ovako

pola krila

[attachimg=5]

i cijelo krilo je gotovo u bijeloj boji

[attachimg=6]

Evo kako krilo izgleda na trupu s gornje strane

[attachimg=8]

i s donje strane

[attachimg=9]

To bi bilo sve za danas.

nastavlja se.....................
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C