Skip to main content

Topic: sab goblin 630 (Read 43739 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: sab goblin 630

Reply #30
A sa slikama skrtaris...
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: sab goblin 630

Reply #31
Spindla ima prekratak dio na koji dodje aksijalni lezaj pa kad stisnes saraf lezaj se ne okrece slobodno?
Ili je neki od radijalnih ostao zalijepljen za grip, ili se ne okrece uopce?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: sab goblin 630

Reply #32
na blade gripu s unutarnje strane (od osovine ) idu redom radijalni ležaaj (taj mora biti zalockan) pa ide aksijalni i za njim opet radijalni ... stvar je u tome da taj vanjski radijani neide van iz blade gripa , dakle oćito je i on zalockan , a neznam dali onda ima aksijalni uopče funkciju
dx9-xd8-gobac630

Odg: sab goblin 630

Reply #33
Izbi ga čekičem van. I sve s čekičem daj!  ;D

Sve ležajeve slobodno izvadi van i stavi natrag nutra i nemoj loctitat osim vijak za spindlu, tak ja radim. Nikad nisam imao problema ( kuc, kuc ).
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: sab goblin 630

Reply #34
I na drugim helićima (Raptor) je bio takav raspored ležajeva.
Imaš podlošku iza aksijalnog ležaja koja neda da se naslanja na vanjsku košuljicu radijalnog, znači aksijalni ležaj preuzima aksijalnu silu i to je OK.
Ali ovaj vanjski radijalni ne bi smio biti jako nabijen, jer zapravo dužina spindle i damperi djeluju kao regulatori sile koja djeluje na aksijalni ležaj dok se glava ne vrti. Ipak sila koja djeluje na taj ležaj je puno veća kad se stvar zavrti na 2000 okretaja.
Pa je za m=146g, težište na 40cm od osi (Radix 600) i 2000 okr/min:
F=m*r*omega*omega=0,146*0,4*209,4*209,4=2560 N, približno 261kg.
Znači vlačna sila na spindli je *2 = 522kg! Tek tolko da znate o kojim se veličinama radi.
Manual ima 99MB? Ideš!
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: sab goblin 630

Reply #35
ideš  :o :o :o
da je sila velika sam znal , ali da je tipa pola tone ..uh uh
sad si mislim da šarafe spindle  umjesto 243 stavim zeleni loc648
a mislim da nebum rastural ležajeve van a bez da par puta zavrti pa vidim dali se bude pojavil luft
inače čak SAB upozorava da treba vršiti provjeru "preloada" pa dodati podloške da pritegnu dampere ,jer navodno SAB DFC ne trpi "mekanu glavu" pa dolazi do bum strike , a to ne bi baš na prvom letu....ni drugom ...

u međuvremenu stigli bladovi , MScomposit 660 .... na 0,1g su isto teški ..... stavil ih na durbo i u svim položajima stoje .... mrak.
dx9-xd8-gobac630

Odg: sab goblin 630

Reply #36
zakon  :o :o :o

Odg: sab goblin 630

Reply #37
Neki poseban razlog sto si uzeo MS sablje?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: sab goblin 630

Reply #38
ima jedna  ženskica u amera kaj fura gobca ... pa je unutar diskusija izjavila da se nemože usporediti kontrola sa tim sabljama u odnosu na sve drugo kaj je probala (edge, rotortech,sab , curtis jaungbold )

a i največe su kaj ide na njega sa ovim repom ...

sablje su fakat  ;D , vagal sam ih  na 0.1g su isto teške , stavil sam ih na durbo i stoje u kojem god položaju ih staviš.. vodoravno , okomito , nakoso ...jednostavno bez greške...

jedina mana je da moram staviti podlogu u grip .. a premda su ameri tvrdili da za prihvat šarafa blada(5mm) treba samo istisnuti puškicu (provrta 4mm) nisu bili u pravu ......  puškica je vanjskog promjera 6mm tak da sam napravil provrt i sad je ok ...
inače ima prelaz tj. adapter sa 5mm šarafa na 4mm , ali neka bude 5mm ako je već tako zamišljeno
dx9-xd8-gobac630

Odg: sab goblin 630

Reply #39
Znači, vozit češ goblina ko ženskica.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: sab goblin 630

Reply #40
ako je to uvijet da ga ne polomim oblečem ja i kilta
dx9-xd8-gobac630

Odg: sab goblin 630

Reply #41
ajmo malo natrag na temu posade na gobaču

malo sam googlal i našel po nekim postovima da outrage torq servači 9088 i 9080 su zapravo prethodnici 9188 i 9180 , a izgleda da sve kaj su napravili je izmjena omjera u gertibi jer je brzina prepolovljena a moment dvostruki

jel ima šanse da se u 90xx stavi getriba od 91xx .....
dx9-xd8-gobac630

Odg: sab goblin 630

Reply #42
Mislim da ces morat kupiti i probati.
A sa 90XX nisi zadovoljan zbog? Malo momenta?
Ja mislim da ima dovoljno ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: sab goblin 630

Reply #43
Za 600 velicinu imaju sasvim dovoljno.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: sab goblin 630

Reply #44
zapravo me je zainteresiralo jer je na na nakim stranicama 9080 deklariran na 17,6kg ali 0,10sec, dok je na drugima opet 9,57kg na 0,05sec ..... to bi značilo da je prenos prepolovljen pa je gubitak na brzini a dobitak na snazi....trebalo bi probati getribu 9180 ugurati u ove ...

s obzirom da mislim spojiti sve drito na 2s mislim da nebi trebalo biti frke  pogoto kaj letim ko ženskica  :D :D)

 neki pak stavljaju 3s sa regulatorom na 8,4V....
dx9-xd8-gobac630