Skip to main content

Topic: Gasser (Read 16585 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: Gasser

Reply #17
To je vec probano , na RR ima clanaka o tome ! Motor jednostavno nije dobar za heli jer se previse grije a cilindar previse malen !
Tako da se ne isplati !
Ovo je samo preradjena verzija metanolca !

Odg: Gasser

Reply #18
RCGF motori su dobri , ali vjeruj mi nisu ni blizu zenoah motorima ! Ja sam ih nabavljao direktno od proizvodjaca i odlicno oni rade na avionima ! Mdrazic ima jedan od 45 cc i on ti to moze potvrditi. Ali oni imaju malo vise vibracija od zenoah , sto na avionima ne smeta ali kod helija je pogubno. I na kraju ono najbitnije , osovina na koju ide kvacilo totalno je drugacija tako da konverzija od gassermana ne bi odgovarala vec bi morao sam eksperimentisati i kemijati !
Ostani pri onome sto je vec provjereno ! Ne isplati se eksperiomentisati jer ce te to doci jos skuplje sto se kod nas kaze skuplja pita nego tepsija.

Odg: Gasser

Reply #19
žalost je tako.
Ništa morati ču pričekati da vidim što če biti od ove kineske varijante trexa 600 pa čemo onda u kupnju jer dok sve kupiš šta ti trteba ispaden te preko 1200 dolara  radikal košta 800 motor i helić tako da treba razmisliti.pričekati ču kinesku varijantu pa ću se odlućiti.
 
Eto do tad ništa neču dati duplo više novaca za istu stvar.

Odg: Gasser

Reply #20
Da ne bi ostalo samo na riječima evo uparvo sam si naručio novu 700-stotku  toćnije trex 700 full metal upgrade.
Za konverziju  ču se odlučiti još između gassermana i  helibug moram vidjeti što kažu koja je bolja.
Isto tako koji motor dali 23,24,26 ili 27 cc neznam u svakom slučaju nešto od toga sada čemo vidjeti prvo da ovo dođe pa kada to stavim pored svog protosa da vidim ima li razlike u veićini pa mo onda dalje vidjeti.
Odluiam se za 700 prvenstveno bog izbora motora i što za oga od 20 cc moram dati još 100 dolara za onaj drek za paljenje šta mi nikako nije pasalo.
Znači motor taj mali 330 i još tih 100 neče moći  kada za 330 kupim 23 ili 26 sa tim sranjem več  a i helič mi je veči to mi je vrh u veličini niti to neznam kako ču strapati u punta al eto htio sam trex 600 ali isključivo zbog motora sam se odlučio na 700 i da ovi motori imaju sami svoje paljenje i ne treba im dodatna baterija  niti elektronika što je po meni prednost velika  i jedna baterija manje za punit a kao što znate to mi je za FPV tako da mi preormance nisu bitne iako mislim ako mi se mišljenje  promjeni i budem htio malo da ga vrtimo naopako i to kupim tunirani ili ga dam kolegi u zadar na preradu koji mi je radio vodene skutere kada sam trke vozio pa vijerujem da čovjek i ovo malo sranje zna do bola naturpijati pa čemo jebiga svakih mjesec dana mjenjati klip i cilindar al če zato i iči dobro ali otom potom o tome jer za sada nek to čudo dođe i nek poleti pa čemo dalje vidjeti šta i kako.
 
Ako neko ima u ponudi dobar motor od gore navedenih nek se javi ili novi možda još bolje naravno heli varijanta dolazi u obzir.
Našao sam več neke motore na netu čak i neke trunirane al za sada nebi nikakv nabrijani jer mi je bitno da može dugo leti.
Tako da stock motori imaju prednost a lako ču ja to dati za tunirati .
To ovaj moj u Zadru da u sas da se radilica olakša i izbalansira promjeni kuteve usis ispuh i pitaj boga što sve ne smanji hod i poveča promjer klipa i da vidiš kako se to onda vrti i ide.
Moj dvotaktini jetski koji sam prije imo imo je 1300 cc i 160 ks na stage 3 ima 280 ks i ide ko sumanut i troši isto tako.
Tako za tunig mi stvarno nije potrebno za sada.
Eto kada dođe i kako ga budemo sastavlja tsaviti ču slike od kako izgleda u kutiji pa d satavljenog i kasnije onda još kada dođe koverzija i motro to isto.
U biti neču ga niti sastavljati jer mi treba konverzija i motor da ga sastavim.
A to neče biti tako brzo jer kao što svi znamo puno je to para.
Ali ovo ljeto biti če letenja samo tako.

Odg: Gasser

Reply #21
Mnogi hvale ovu helibug konverziju ! Što se tiče motora uzmi 23 kubika jer sa stock 26 cc ćeš imati monogo vibracija ! 26cc dolazi u obzir samo ako je friziran!

Odg: Gasser

Reply #22
e vidiš to je dobro znati.
Kolikosam vidio razlika između ove dvije konverzije je u samom materijalu od kojeg su napravljene i malo i u izvedbi iako dođe na isto i u cjeni je razlika isto.
 
Što se motora tiće  jedino samu u nekoj dilem dali uzeti onaj sa 4 sarafa na cilindru ili standardno sa 2?
 
Jer ako se odluči poslje za veči klip ili neki tuning onda moram cijeli motor mijenjati ili sam možda u krivu?

Odg: Gasser

Reply #23
Odlučio sa mse za HELIBUG konverziju,po mojem mišljenu je kvalitetnije izvedena helič tj sam frame je gotovo identičan orginalno nisu mu nogice pomaknute tj razmak između nogica je isti što inače nije slučaj i ljepše mi izgleda kada je sve na svom mjestu a i čvrst je ta G10 materijal istana mrvicu teži od carbona ali zbog toga nije jeftiniji.
 
Naviše mi se sviđa to što je i nakon konverzije to trex 700 vidio sam ekipa okreće motor svakako i tank prebacuje vamo tamo tako da na kraju se kompletan izgleda heliča bez kabine promjeni tako da če biti HRLIBUG.
 
Ako nekom treba imam za prodati ne još ali kad mi stigne sasvim nove frame od trex700 pošto idem na konverziju helić neču niti sastavljati sa orginalnim frameovima.
Znam da sam jedini koji ima tj imati če trex700 pa sumljam da če nekom trebati ali eto nikad se nezna.
 
satviti ču ih na runrider nekih $50 jeftinije nego li novi i vijerujem da ču ih dosta brzo prodati jer oni tamo imaju toliko tih helić bilo bi čudo da ne prodam.


Odg: Gasser

Reply #25
PP evo Majki nas iza i ode !!!


Odg: Gasser

Reply #27
Ma ko ga sljivi, ja cu si sad morati uzeti T700 ali elektro verziju  :D :D :D
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: Gasser

Reply #29
Gasser je sastavljen tj sastavljen je onaj dio gdije je motor frame kvaćilo i tank slike sutra stavim.
Sada mi se neda.
A i net me zeza tako da nema živaca.
 
Za sada je jedini problem ono malo crijevo koje je u tanku.
Problem je u tome što benzin navodno razgrađuje to silikonsko crijevo pa treba nabaviti neko drugo a da je pri tome fleksibilno da mi šeće po tanku da ne povuće zrak.
A tog nemam pa me to sada malo muči.
Ako netko ima nek javi bio bi mu zahvalan.