Skip to main content

Topic: Gasser (Read 16586 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Gasser

Reply #30
Ideš u servis di popravljaju motorne pile i kupiš gumeno crijevo. Tako je meni na mojim avionima. Imao sam rezervare za nitro, kupio gumeno crijevo (mekano), obavezno filter goriva s utegom kojeg staviš umisto onog komadića u originalnom i vozi. Kad dođeš u Zadar pokazat ću ti o čemu se radi.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Gasser

Reply #31
probati ču danas naći neki dučan pa ču ići pitati.
Nadam se da ima jer sam mislio motor upaliti po prvi put ali bez toga ne mogu.

Odg: Gasser

Reply #32
Evo slike.
Konverzija je rad mojih ruku ili bolje rećeno CNC-a.
Sve je savršeno na svome mijestu,i sada konačno imam tj nacrt koji sam crtao 2 tjedna pa probao pa prepravljao i sada konačno je gotov.
 
Pinion je zamjenjen umjesto 13t sada je 27t mod je ostao isti znači 0,7.
Prednost je u tome što je u principu samo zubčanik drugaćiji sve ostalo paše kao i za orginal nitro ali doslovno sve.
Frame je 16 mm dulji i 2 mm višlji od orginala.
Debljina je 2mm kaoi orginal.
KOmpletnu konverziju sam napravio po svome guštu i mislim da je najbolje izvedena s obzirom da sam težio ka tome da mogu što više orginalnih dijelova staviti na helić jer sve konverzije večinom uz konverziju daju i glavni zubčanik nekih svojih dimenzija i tako promjene odnos u prijenosu ali zato moraš kupit i njihov zubčanik koji košta preko $20 a za $15 dobijem 2 orinalna. 
Materijal je FR 4 nekima poznat kao G10 od njega se i inače rade frame-ovi za heliče.
Materijal je malo teži od karbona ali je puno žilaviji i mislim da če bolje trpiti padove.

 

 

 

 
 



Odg: Gasser

Reply #35
Firma se zove MORLAK
 
www.morlak.hr
 
Jedino oni prodaju samo kao veleprodaju ali ljudi su mi izašli u susret pa mi prodali u manju količinu skroz su ok i opet ću kod njih kupovat jer su stvarno ok nije im bio problem napraviti račun kao da sam kupio toga za 100000 kn.
 
Jedino mislim da im je najtanja ta ploća od 2mm nema tanje i nema u drugim bojama tj ima ali druge debljine ali to nama za modelarstvo baš i ne treba.

Odg: Gasser

Reply #36
Obavezno moraš staviti teži uteg nego originalni u ovom rezervaru. Najbolje je stoga kupiti filter s utegom kao što ja koristim u avionima jer imaš duplu funkciju filter i uteg. Gumeno crijevo je tvrđe i samim time manje fleksibilno od ovih silikonskih u nitro rezervarima. Ja sam kupovao odrezane komade po nekih 30-ak cm i koštalo je oko 40kn (bolest). Filter s utegom je mislim 30-40. Filter ti izgleda kao da na neku vidu natakneš valjak od pamuka ili slično a na jednom kraju se spaja crijevo dok je na drugom metalno zadebljenje koje glumi uteg i onda stalno pada na dno rezervara. Možda ćeš trebati i ostaviti originalni uteg jer ne znam hoće li ti biti ti filteri jednostavno preveliki za taj rezervar samo što ćeš ga morati onda dodatno otežati da ima svoju funkciju ali obavezno onda staviti protočni filter goriva u liniji do motora.

Onda ipak je stigao benzinac a ne elektro?
Jebo struju, samo nitro i benzin.


Odg: Gasser

Reply #38
"Onda ipak je stigao benzinac a ne elektro?"
A šta ču kada bi htio malo više letiti a ne samo punit a i za veliki helić baterija nikada dosta.
 
A za ovo crijevo ču morati smislit nešto a i pogledati ću dal ovi http://www.unikomerc-uvoz.hr/ imaju nešto prikladno za mene.
 
Tko bi reko da je to toliki problem.

Odg: Gasser

Reply #39
IMAM TI  JA  ČRIJEVO ZA  BENZIN
 
 
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: Gasser

Reply #40
"Onda ipak je stigao benzinac a ne elektro?"
A šta ču kada bi htio malo više letiti a ne samo punit a i za veliki helić baterija nikada dosta.
 
A za ovo crijevo ču morati smislit nešto a i pogledati ću dal ovi http://www.unikomerc-uvoz.hr/ imaju nešto prikladno za mene.
 
Tko bi reko da je to toliki problem.

Tako tako dosta je više ovih cvilećih modela po 4-5 minuta.

U ZG imaš sigurno kupiti crijevo i uteg kad u Zadru ja kupim onda u metropoli ima i više. Trebaš još viditi kad sve složiš hoće li ti valjati ona velika gumena brtva na ulazu u rezervar jer ako je i ona silikonska onda će i nju rastopiti. To možeš jedino probom utvrditi. Doduše s tim nisam nikad imao problema jer su izgleda sve moje brtve bile od gume koja trpi nitro i benzin.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Gasser

Reply #41
ova moja je ja mislim isto gumena jer je puno tvrđa od silikonske :)

Odg: Gasser

Reply #42
Što se tiče utega u rezervoaru tu ti je najbolje staviti filter uteg. Nađi prodavnicu za motorne testere i kod njih kupipi taj filter koji ide u rezervoar a ujedo ti služi i kao uteg . Imaš 2 veličine , veći i manji  ! Ako ne nađeš javi pa ću ti ja kupiti ovde i poslati !
Ja sam taj manji stavljao kod sebe u T Rex 600 gasser i odličan je !

Odg: Gasser

Reply #43
Evo mali update danas sam nabavio crijevo koje koriste trimeri ili motorke koje dođe u rezervar sa rebrima i radi savršeno.
Tako da sam danas na sve šarafe stavio locktite i sve stegnuo montirao sam i auspuh koji sam sam napravio u Zadru usput sam malo ispolirao iz nutra naravno ispuh.Montirao sam i karburator samo još čekam filter zraka koji je na putu.
Tako da če uskoro biti prvo paljenje nadam se uspiješno.
Samo nisam skužio čemu služi onaj drugi pipak na karburatoru jedna je za dovod a drugi? ??? ???
 
Evo slike kako sada izgleda:
 

 

 

Odg: Gasser

Reply #44
Jedan pipak ti je za dovod goriva iz rezervoara a drugim pipkom vraćaš gorivo nazad u rezervoar !
Kada pumpicom napumpaš gorivo u karburator tim drugim pipkom se višak goriva vraća u rezervoar !