Skip to main content

Poll

Koji helić smatrate najboljim omjerom cijene/kvalitete/cijene djelova?

  • Hobby king 450 MT
    1 (6.7%)
  • Hobby king 450PRO 3D GT/TT
    5 (33.3%)
  • Copterx CX Black Angel 450
    0 (0%)
  • CopterX CX 450SE/AE V2
    3 (20%)
  • Tarot 450PRO
    3 (20%)
  • Aligne T-REX 450SE
    2 (13.3%)
  • EXI 450 PRO Carbon Edition
    1 (6.7%)

Total Members Voted: 13

Topic: 450 KLONOVI (Read 22556 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 450 KLONOVI

Reply #15
Gledao sam taj Copterx i izgleda zaista zanimljivo, drugačije, izgleda da su djelovi kvalitetniji od ovog mog 450MT, no od kako je došao 450Pro GT mislim da se taj Copterx ne isplati.
450Pro me je došao 55dolara copterx više nešto, tog tipa. No BITNO dijelovi za Copterx su turbo skuplji. Gledao na eHirobo. Skoro kupio 250 za 39 dolara tamo no došao ga na Hobby kingu po 19,90.  Uspio sam kupiti sam jednog jer nisam imao više love na kartici s kojom kupujem online. Dok sam planirao da idem uplatiti si za još jednog -dva oko podneva ih više nije bilo, sve rasprodali.

Da se vratim na 450Pro, izgleda puuuno bolje od 450MT, glava izgleda veća, čvršća, swash isto, a i rep. Sve skupa dojam mi je da je čvršći i bolje napravljen od HK450MT.
I ono bitno šarafi su veći i neusporedivo čvršći.

Budemo vidjeli. Sada je u procesu sastavljanja. Tako da sam odustao od Copterx.


Odg: 450 KLONOVI

Reply #16
No BITNO dijelovi za Copterx su turbo skuplji. Gledao na eHirobo.

Istina, stvarno su nevjerojatno skupi u odnosu na cijenu kita...
Ali više se onda isplati uzeti 2 copterx-a pro, pa uzimaš djelove iz tog drugog, ako se dogodi da ti ništa ili skoro ništa ne pukne lako ga prodaš jer je kvaliteta provjerena i po mnogima puno bolja od bilo kojeg hk 450...
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: 450 KLONOVI

Reply #17
Istina u vezi CopterX-a. Katkad se stvarno isplati uzet cijeli air frame nego kupit neki dio za sredit tičicu. Ja sam neki dan razmisljao upgrejdat jednu tičicu sa belta na TT pa sam skuzio da je bolje da naručim cijelu TT tičicu nego da samo kupujem rep. A ja stalno kupujem sa eHirobo i svako malo imaju neke akcije pa treba češće gledat da se ne propusti dobra cijena.
Enlight me!

Odg: 450 KLONOVI

Reply #18
Dakle stigao je 450GT pro iz HK do zadnje faze gradnje i moram reći da niti s jednim djelom do sada nisam imao problema.
A meni iskreno najvažnije s ni jednim šarafom:)

Pitanje, koliko ležajevi su važni? Tipa da li se isplati mijenjati nove ležajeve kakvi jesu da jesu i ako rade, s nekim brand name ležajevima? ILi ih zamjeniti kada se potroše?
I koji su znakovi trošenja ležajeva?

S druge strane već polako me živciraju ti hex mini šarafi na manjim helićima, znaći 250 GT iz HK.

I kao prvu stvar s klonovima, barem većinom , bilo bi dobro imati za početak vreću nekih super šarafa. Iskreno još nisam našao gdje da ih kupim i rado bi da su križni a ne hex. Ćemu uostalom taj HEX sistem ili onaj zvijezdasti? Koje su njegove prednosti, i ima li ih uopće?

Druga stvar, na HK250GT primjetio sam da rep, rotor i pitch slajder na repu rpedstavljaju problem i potrebno se pomućiti da radi kako spada. Iskreno zamijenio bi ga nekim boljim. Što se tiče ostalog na 250 sve je super. Pogotovo za tu cijenu od 19$


Odg: 450 KLONOVI

Reply #19
Kaj je ovo zaje***** ili kaj? 8,99$ za 450.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17199
Naručio sam dva čisto da vidim kako funkcionira te da li je moguće složiti helić da leti ok na 8,99$ osnovi.

Ujutro se moglo koliko god naručiti, danas je samo na dva omogućeno.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17199

Ako mu se stavi novi rep, metalni držaći za glavne elise, ne vidim problem;) to je još ni 10$

Recimo to letiti kao početni helić mislim da nije bed ako ga srušim. Jedino sam izgubio utrošeno vrijeme slaganja, i 9$ a možda i manje ako je nešto preživjelo. Budem probao čisto iz znaiželje, tako i tako radim neku narudžbu iz HK.


Odg: 450 KLONOVI

Reply #20
Ne mogu vjerovat koja cijena, ne kuzim, u cemu je fora? ???

Odg: 450 KLONOVI

Reply #21
Pa ni ja već 6-7 sati čekam i nikak da kliknem buy.

Uzeo sam dva koliko mogu i 2 E500, 2 tail asembleya metalna, i dva metalna gripa za elise, i kad to pogledam isto je kao i ovi od 45-50 dolara.

Nekako mi se čini da onaj full alloy koji je bio za 45$ otprilike sad dobiješ za 9 + rep i glavni blade grip još nekih 10=20 dolara.

Ne znam budem prvi skočio pa kud puklo da puklo, sam da mi ne pukne u glavu elisa:)

No definitvno ću jedan složiti točno takav kakav je iz kutije pa da vidim.

Odg: 450 KLONOVI

Reply #22
Bas to, uzeo i ja jedan, samo da vidim sta cu dobit za tu lovu, vozit ga iz bunkera par puta pa nek pada  ;)

Odg: 450 KLONOVI

Reply #23
Pa u biti i nemora gledam ima tih nekih brand name helica isto brdo plastike, i lete normalno.

Ne znam zašto bi padao ako je ok napravljen. Znam da ovo 9 dolara zvuči čudno, no budemo probali. Definitivno korz mjesec dana javljam kaj sam kupio da li mačka u vreći ili helića u kutiji:)

Odg: 450 KLONOVI

Reply #24
kako sam i ja pohrlio po 2 primjerka

ali

Shipping options for
CROATIA
   Air Parcel (Croatia) up to 3.0kg  $40.87
EMS Express to Croatia (MAX 2.5kg)  $103.17

i nema tracking
ja nedam 300 kn  :) 

Odg: 450 KLONOVI

Reply #25
Koliko kuzim ovo sa slanjem sve ima tracking osim ove najjeftinije opcije.

Odg: 450 KLONOVI

Reply #26
di pise REGISTERED to mozes pratit

ako grijesim nek me netko ispravi

btw skoro sve isparilo jos 5 kom ih je ostalo  :)

Odg: 450 KLONOVI

Reply #27
Citat sa njihovog postage table-a "Air Parcel : 6-21 Days transit time.(Incl. Registration)" - ja se nadam da to znaci da ima tracking.

Odg: 450 KLONOVI

Reply #28
Ima, nema, sve što sam naručio od HK je došlo. Do sada sam imao 61 narudžbu, nit jedna se nije zagubila.

Ja sam imao u pripremi tak i tak neke stvari pa sam uzeo i dva ova, tako da me nije diralo shipping extra 15-20 dolara.