Skip to main content

Topic: Outrage Velocity 50 (Read 55774 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #345
Platit ce on kad tad za ovo trollanje  :D


Odg: Outrage Velocity 50

Reply #347
Evo danas isprobao heli prvi puta kak se spada.
Kaj se onog mini-kreša tiče, otišao je samo boom i sablje, čak je i torque-tube preživio
Sad sam zbog kroničnog nedostatka love isprobao Align 600 3G sablje i zadovoljan sam - Mavrikkice jesu puno bolje (heli je puno više smooth, puuuuno bolje autorotira, no ipak su Mavrikkice bile wide chord i 23mm dulje, ali i duplo skuplje) ali ne opravdavaju duplu cijenu nikako, tako da ih sigurno neću kupovat. I sviđa mi se što su bile glasnije, puno više farta, ali kažem - radije kupim 2× Align nego jedne Mavrikk. Jedino možda uzmem 2nd quality ako negdje naletim za 50$.
Treba probat Edgice za flybar, ali sad nemam ni za kikiriki tak da ću pričekat, valjda će akcija potrajat  :D
Još me muče vibracije iako sam 90% siguran da je to zbog ventilatora motora, u nekoj budućnosti ću uzet KDE aluminijski i novo narančasto zvono kuplunga, mislim da će vibracije nestat (a i smjesu još uvijek držim dosta bogato dok se motor ne razradi kak se spada)
Nisam štopao za koliko popije rezervoar, ali dosta brzo (isto zbog bogate smjese). Snage još nema (samo 15% nitra, opet bogata smjesa...) ali probat ću 30%. Governor još nisam uključivao, a razlog je taj što nemam imbus 1mm (ili 1.3, nisam siguran) pa ga ne mogu zašarafiti na backplate.
S Futabom 750 sam oduševljen i to je jedini FBL gyro kojeg ću koristiti u budućnosti, nakon malo tweakanja radi savršeno - piro kompenzacija je super, rep drži prebrutalno, flybar feel mi se sviđa (nije onak robotski, heli baš lijepo glatko leti).
Sve u svemu, sretan sam ko malo dijete, nažalost filmića nema ali ionako nije bilo ništa spektakularno.
E da i narančasti boom je ustvari predobra stvar, uzeo sam ga jer nije bilo crnog, mislio sam da će heli izgledat odvratno, ali u zraku se puuuuuno bolje vidi
MAK Zapad

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #348
15% nitra je bogata smjesa ako sam dobro shvatio... ako dodaš 30% nitra bit će još bogatija, cilje je da bude siromašnija za više snage... ovako možeš i pogoršat stvar sa još više nitra, imho... ne znam omjere na tim motorima, ali znam kako je sa velikim motorima i bengom :D
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #349
Kad kažem bogata ili siromašna smjesa, mislim na smjesu goriva/zraka, znači sad je motor još relativno nov i poštelan je na bogatu smjesu (više goriva, smjesa se štela pomoću 3 igle u mom slučaju, idle, mid-range i full otvoren gas)
Kad je smjesa bogata, motor se bolje podmazuje jer dobiva više ulja, ima manje snage, jače vibrira, manje se grije itd.
Istina je da se štela na bogatiju smjesu s 30% nitra jer gorivo s 30% nitra bolje sagorijeva, ali nije istina da će imati manje snage, imati će PUNO više snage.
E da, i nije cilj da bude što siromašnija, jer kad je presiromašna motor se slabo podmazuje, ima premalo snage (manje nego kad je prebogata) i šansa je skoro 100% da ćeš ga skurit. Druga stvar je što se dere ko blesav kad je presiromašna pa dobiješ dojam da ima snage, ali rezultat je sasvim suprotan. Uvijek je bolje bogatije nego presiromašno, u pravilu motori (posebno heli motori) nikad ne bi smjeli raditi sa presiromašnom smjesom jer mu to u najboljem slučaju skraćuje vijek trajanja, u najgorem ga uništava u par sekundi takvog leta (na avionima nije toliko kritično jer se rijetko gaze na full gasu).
Znači motor treba poštelat idealno da bi dobio maximum snage i to je cijela jedna mala filozofija, ali nije uopće komplicirano kad znaš kaj radiš. Meni je to gušt :)
Osim toga, lakše je štelati motor kad se koristi gorivo s većim postotkom nitra, jer imaš puno veći "range" štelanja u kojem motor dobro radi, pogotovo na Yamadi, razlika između lean i rich je 3-4 klika (s 15% konkretno) dok je s 30% puno veći taj raspon. A i u velikoj većini slučajeva goriva s više nitra imaju i puno više ulja (konkretno Cool Power 15% ima 17% sintetičkog ulja, a Cool Power 30% ima 23% sintetičkog ulja, 18% ulja je minimum kojeg preporuča Yamada, dok je 23% idealno)
MAK Zapad

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #350
robi očeš ga prodavati lili češ ga ostaviti ipak sebi
 :)

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #351
Ma heli je zakon, prodaju ne forsiram i rado bih da ostane kod mene, ali bi mi lijepo popravio financijsku situaciju, tako da ako netko donese keš prodao bih ga (i opet uzeo isti heli kad se malo oporavim)
MAK Zapad

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #352
ma de nemoj to prodavati heli je zakon i a ako ga nečeš vozati povadi elektroniku ubaci u nešto drugo i imaš lijep ukras  ;D

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #353
Danas propisno probao heli, ponaša se super, jako stabilan u zraku, vibracije skoro pa nestale ali imam još visokofrekventnih, da se letit dok ne skupim lovu za apgrejde, snage ima i više nego dovoljno (sve se bojim kak bi bilo letit 600ku na 12S  ???), piroflipove mi je lakše radit nego na simu, da se fino i smackat s njim (blade fartove je milina slušat), mislio sam mijenjat expert settingse na Futabi da dobijem digitalniji feel ali ovo je puno bolje, meni osobno ljepše izgledaju manevri. Align sablje ne valjaju u usporedbi s Mavrikkicama, tek sad vidim, razlika je ogromna ali za tu cijenu su OK. Puno slabije autorotira i duplo kraće visi u zraku i nekak mi sve u svemu nije to to. Kak je tek negdje s vrhunskim sabljama tipa Edge, Rails, Radix, za koje svi vele da su još bolje od Mavrikkica.
BTW tražim na posudbu 1.3mm imbus da si mogu napokon toj governor složit, sad imam V krivulju 93-37-93 i opet mi ode u iberturažu kad prebacim iz recimo full negativnog dive-a na nulu, bojim se da ne skurim motor ili da se heli na razleti  :D
S jednim tankom skoro 10 min letenja, ne pričam o krugovima nego neki sport/3D, milina :) Ne treba mi ni timer, samo doletim blizu sebi i vidim koliko ima u tanku. Kad je pri kraju, sletim, nadrukam gorivo i GASSSS, jebo baterije  :)
MAK Zapad


Odg: Outrage Velocity 50

Reply #355
Mi noobovi razmaženi, a prava ekipa leti na el cheapo stvarima! Respekt!  :)
MAK Zapad

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #356
robi... napravi crpku s prednje strane helića, ono ko što pravi avioni imaju, da ga puniš dok je još u zraku!  :D
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #357
Uf. makina i pol   8)
InnovationMatters