Skip to main content

Topic: Pomoć hexa i APM 2.5 (Read 4610 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Pomoć hexa i APM 2.5

Reply #15
Evo skoro riješio Prvo su bile rotacije motora i propova zamjenjene, a kolega ga je drzaj u ruci i ponasao se normalno, ond sam ga uspil dignuti sam ga treba potrimari malo vuce u desno to su detalji ali sam primjetio kad sam taknuo pod poceo se zestoko stabilizirati ti ljlujati izgleda da trebam apm staviti na neki ovjes slicno kao za go pro ili neki gel da smanjim vibracije.

E sad pitanje di ima nabaviti taj neki gel da ga stavim ispod apm-a ?
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: Pomoć hexa i APM 2.5

Reply #16
Sad neznam kako imas to na hexi napravljeno ali vjerujem da ces naci na ebayu antivibracishe spuzvice, sarafe, gelove... Ako ti si neda cekat improviziraj nekako jer ja stvarno nez di ima toga kupit.. Potrazi po googlu.. Ja sam imao najbolja iskustva sa cepicima za usi ali silikonske sa ebaya. Stavio sam 4 dole i bilo je odlicno

Odg: Pomoć hexa i APM 2.5

Reply #17
Trenutno je zaljepljeno sa originalnim spuzvicama ali izgleda da su krute samo moram nabaviti međuploče da napravim nosač kontrolera. Još moram popraviti GPS otpala mi baterija sa njega pa mu treba jako dugo da se logira.
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: Pomoć hexa i APM 2.5

Reply #18
Ma znam tako sam i ja kk2 kad sam imao lijepio sa njegovom spuzvom bilo je dobroo ali ako je gain velik osjetis bas kako vibrira

Odg: Pomoć hexa i APM 2.5

Reply #19
Evo tu ti ima Moongel kod nas,napiso sam ti music shopovi,vani je naravno jeftiniji...od toga nema boljeg ak se pravilno postavi....

http://webshop.musicshop.hr/denfer-moongel-rtom-p-6416.html

a Ima I onih ortopedskih uložaka od silikona...a ima I silikona prozirnog za prozore onog elastičnog....al najbolje je u sendvič između dva takva materijala...I pazit naravno da je APM potpuno paralelno postavljen u odnosu na ruke I propelere.....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Pomoć hexa i APM 2.5

Reply #20
Hvala naručio za sada bum iskemijo sa silikonom ili čepičima za uši, bum vidil.

Još moram popraviti GPS otpala mi baterija sa njega pa mu dugo treba da ulovi fix :(
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: Pomoć hexa i APM 2.5

Reply #21
"Hvala naručio za sada bum iskemijo sa silikonom ili čepičima za uši, bum vidil.

Još moram popraviti GPS otpala mi baterija sa njega pa mu dugo treba da ulovi fix :( "

a dal upopće dobiješ 3D fix?...neznam kako je to moguće,pošto kada ti je ispala baterija I memorija u gps koja je takve vrste da ju treba se izbrisala,vjerojatno,to je jedan text fajl od 3DRoboticsa koji stoji zapisan u EEPROMu...
ako se to dogodilo moraš spojiti gps USBom na komp I putem UBLox softvera upucat taj fajl nazad...
reci ako nema fixa ni nakon sat vremena(može čak I toliko trebat kad se dugo nije spajao I nema zapisane pozicije od zadnji put) pa ću ti objasnit kako
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Pomoć hexa i APM 2.5

Reply #22
Iskreno nezam budem danas stavio pa bum vidil koliko mu treba:(
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: Pomoć hexa i APM 2.5

Reply #23
JEDNO UPOZORENJE
Ne uključivati I isključivati komponente "na živo" (radio,gps..RXpogotovo,to ti je skoro ziherica...) dok je spojena baterija ili USB
APM ima u sebi osjetljiv regulator 3,3V napona koji onda pregori pa je zajebancija ga mjenjat....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

 

Odg: Pomoć hexa i APM 2.5

Reply #24
Kod mene je ovako na vijcima i gumicam...znaci nije ljepljen fakticki je u zraku plocica ... radi sve ok...
Letim suncu pravo

Odg: Pomoć hexa i APM 2.5

Reply #25
Bacasb...neznam kaj bi ti reko na ovaj setup..iako leti to ne znači da je to tako dobro..
1. ne kužim zašto si stavio u + a ne u x pa ti baterija stoji ukoso I neravnomjerno je raspoređena težina.....
2. otpoji sve crvene žice sa reglera(ESC) I ostavi samo sa jednog da služi za napajanje(ako preko toga napajaš)
3. Ne razumijem kako ti to stoji GPS,zar slobodno pleše uokolo?odvoji malo žice od reglera da se ne petljaju sa žicama od gpsa..ima li magnetometer na sebi?kako onda ne stoji u smjeru leta?ma nemoguće je to znači na pločici je direkt
4. koji firmwere imaš gore?2.9.1 još sve ovo I podnosi ali to je iz 2012 godine...
5. propeleri će ti manje vibrirat ak staviš prave prop adaptore koji se ušarafe a ne ove kaj su tak visoki...

Ako si ti zadovoljan kak leti to je najbitnije,ali ovo ovak sigurno treba malo sredit...vidim slomljenu ruku na slici,jel pao il kaj?ima neki video leta?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Pomoć hexa i APM 2.5

Reply #26
Ma to je bio moj prvi quad..do tad nikad nista nisam letio, nikad ni vidio..stric mi to poslao iz amerike i ja ti se u to nista nisam ni kuzio...ali to je dobro radilo...nisam ja to imao dugo , nabavio sam si nazu i slozio tarota...gps je zaljepit na malu gljivicu kao na nazi samo sto je visoka oko 2 cmm..evo video... ma onda nisam znao ni sta je X a ni +...sve je to bio moj pocetak....
http://www.youtube.com/watch?v=799Ve32dRJI
Pogledaj na 1.24 kakav pad
http://www.youtube.com/watch?v=y3VUAtM5bU8
Letim suncu pravo