Skip to main content

Topic: APM 2.6 problem sa drzanjem visine u "alt hold" i "loiter" modu (Read 3127 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

APM 2.6 problem sa drzanjem visine u "alt hold" i "loiter" modu

Dakle kupio sam APM 2.6 OVDJE, i imam problem "neki"

Dakle na rucnom "stabilize" modu sve radi normalno kao sto bi i trebalo... problem se javlja u "alt hold" i "loiter" modu!

Sve je ok kad se model leti bez upotrebe yaw-a, prilikom okretanja  yaw-a u lijevo model nakon nekih 3-5 sekundi pocije gubiti visinu (spusti se nekih 3-8metara), a prilikom okretanja modela u desno (model nabere visinu nekih 3-8m) i onda stoji i drzi tu visinu!!!

Da se razumijemo motori i elektronika nisu preslabi, jer se navedeni dogadaj vecinom zbiva nakon okretanja modela (kad pustim komande) znaci kad se model vec smirio i drzi smjer!!! Stavit cu i neku snimku kad stignem!! Nadalje thorottle se skroz cudno ponasa u tim modovima, kao da uopce ni ne prima signal komande odnosno prima vrlo malo - treba spustiti palicu na nekih 5-10% gasa da model uopce pocinje sa spustanjem, a nekih 85-90 da pocinje sa dizanjem, naravno jako sporo se dize, u odnosu na "stabilaze" mod - a kad je palica sve izmedu model drzi visinu!!!

E sada koji su parametri zaduzeni za koju operaciju, malo sam gledao po komandama u MissionPlaneru i pogubio se!!!

Ima li tko kakvu ideju gdje se u kodu krije problem, odnosno sto prvo da ispravim i pogledam!?

Naravno zahvaljujem, nije mi ni problem pivom pocastiti ..... LP
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: APM 2.6 problem sa drzanjem visine u "alt hold" i "loiter" modu

Reply #1
Dakle kupio sam APM 2.6 OVDJE, i imam problem "neki"

Dakle na rucnom "stabilize" modu sve radi normalno kao sto bi i trebalo... problem se javlja u "alt hold" i "loiter" modu!

Sve je ok kad se model leti bez upotrebe yaw-a, prilikom okretanja  yaw-a u lijevo model nakon nekih 3-5 sekundi pocije gubiti visinu (spusti se nekih 3-8metara), a prilikom okretanja modela u desno (model nabere visinu nekih 3-8m) i onda stoji i drzi tu visinu!!!

Da se razumijemo motori i elektronika nisu preslabi, jer se navedeni dogadaj vecinom zbiva nakon okretanja modela (kad pustim komande) znaci kad se model vec smirio i drzi smjer!!! Stavit cu i neku snimku kad stignem!! Nadalje thorottle se skroz cudno ponasa u tim modovima, kao da uopce ni ne prima signal komande odnosno prima vrlo malo - treba spustiti palicu na nekih 5-10% gasa da model uopce pocinje sa spustanjem, a nekih 85-90 da pocinje sa dizanjem, naravno jako sporo se dize, u odnosu na "stabilaze" mod - a kad je palica sve izmedu model drzi visinu!!!

E sada koji su parametri zaduzeni za koju operaciju, malo sam gledao po komandama u MissionPlaneru i pogubio se!!!

Ima li tko kakvu ideju gdje se u kodu krije problem, odnosno sto prvo da ispravim i pogledam!?

Naravno zahvaljujem, nije mi ni problem pivom pocastiti ..... LP

Ukratko, onako kako si opisao, 4TM je negdje na ovom forumu rekao da bi mogao biti problem sa smještajem magnetometra - kad je preblizu glavim el.vodovima onda poblesavi. Da se barem može isključiti lokalni magnetometar i uključiti onaj na GPS modulu.

Isto tako, nisam siguran dali su ti magnetometri kompenzirani prema Z osi. Dali si radio kalibraciju magnetometra sa APM-om na poziciji na kojoj je trenutno? Iako to ne pomaže puno ako se pojačava lokalno mag. polje pri recimo skretanju ulijevo, a mijenja pri skretanju udesno. Ist tako za visinu nisam siguran - ali treba 'zamračiti' barometarski senzor, jako je osjetljiv na svjetlo.

Toliko koliko mogu reći napamet, nemam niti jedan APM da bi točno znao.

LP,
milan
---

Odg: APM 2.6 problem sa drzanjem visine u "alt hold" i "loiter" modu

Reply #2
Evo, upravo sam našao video koji objašnjava probleme koje si naveo:

https://www.youtube.com/watch?v=uJga3tq8ySs

Ovo sa throttle, to je valjda taj "deat band", i to se da podesiti.

Nadalje, kad skontaš ovaj dio, bilo bi dobro da pogledaš cijelu seriju. Izgleda da je taj APM odličan, ali ima toliko toga raznovrsnog.... sve to treba shvatiti.

https://www.youtube.com/watch?v=30cCs4aHdB0

LP,
milan
---


Odg: APM 2.6 problem sa drzanjem visine u "alt hold" i "loiter" modu

Reply #3
Taj apm je nesto sitno jeftiniji od naze, a kolko gledam i citam ekipa nema problema sa nazom

Odg: APM 2.6 problem sa drzanjem visine u "alt hold" i "loiter" modu

Reply #4
Po preporuci prijatelja - ovo mi je slijedeci kontroler!!! A nakon testiranja APM ide u jedrilicu :)

http://www.jiyiuav.com/en/content-171.html
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: APM 2.6 problem sa drzanjem visine u "alt hold" i "loiter" modu

Reply #5
Taj apm je nesto sitno jeftiniji od naze, a kolko gledam i citam ekipa nema problema sa nazom

Pa nemaju ni ljudi problema sa apm-om, osim nekolicine  :)
Moj je bio plug n' play, nikakvih problema još nisam imao od 10mj prošle god pa do sada da kucnem u drvo.

Odg: APM 2.6 problem sa drzanjem visine u "alt hold" i "loiter" modu

Reply #6
Meni se APM totalno sviđa. Radi po defaultu bez problema, dobar gps i postivati pravila ugradnje i to je to.  Upravo se spremam staviti ga na mini quad da vidim kak bude letio.
Lp,
Alex

Odg: APM 2.6 problem sa drzanjem visine u "alt hold" i "loiter" modu

Reply #7
...navodno ce se taj moj problem ispraviti kada  baro senzor obljepim vatom da mu ublazim promjene tlaka (utjecaj vjetra) i osjetljivost na svjetlo.... tak da i nije neki problem (nadam se da je to uzrok ... i rjesenje)!!!

Imao sam i neko vrijeme PX4 - nije bilo takvih problema (tamo je bio drugi problem, sto nije zelio zavrtjeti motore dalje od armanja, znaci samo onih 5% snage), uzelo mi pola dana vremena da bi na kraju ponovno ukucao FW i problem bio rijesen -  jedina zamjerka  8)

a sada vidjet cemo....... kad popravim stanicu da li je problem rijesen

Lp
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: APM 2.6 problem sa drzanjem visine u "alt hold" i "loiter" modu

Reply #8
Ne stavljati vatu! Bijela je i prenosi svjetlo na barometar.

Stavite neku crnu spuzvicu koja ne vodi struju i oblikujte da je cijeli okolo naokolo prekriven.

Hvala na savjetu, a sto bi onda - koji materijal, najpametnije bilo staviti?!
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: APM 2.6 problem sa drzanjem visine u "alt hold" i "loiter" modu

Reply #9
Ako imaš neke stare slušalice koje idu u uho od moba ili nekog mp3 player-a, možeš iskoristiti tu spužvicu. Ja sam sa svojim apm-om dobio neku malu već u kutijici, ali sam kao pojačanje izrezao još jedan komad i stavio preko, uzeo spužvu iz kofera za stanicu.

Odg: APM 2.6 problem sa drzanjem visine u "alt hold" i "loiter" modu

Reply #10
Problem sa drzanjem visine je rijesen sa crnom spuzvicom - ostao je problem sa slabim odazivom throttle u AltHold i Loiter modu!!!

Sad - koje PID ove ili slajdere treba dirat da se to popravi??!
U stabilize modu multi se ispucava mozda sa nekih 8-10m/s

dok u Loiter i AltHold mozda max nekih 1m/s i dizanje i spustanje!!! Gdje je kontrola za to - da ne kemijam puno - vjerujem da je rjesenje jednostavno - pa da ne otkrivam toplu vodu!!!

Zahvaljujem
 LP, Chris

LP,  Chris
... gravity always wins ....



Odg: APM 2.6 problem sa drzanjem visine u "alt hold" i "loiter" modu

Reply #13
Proucit cu kad dodem doma...javim rezultate


Zahvaljujem za sad!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
LP,  Chris
... gravity always wins ....