Skip to main content

Topic: Vremeplov (Read 14647 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Vremeplov

Reply #15
Vrijeme je za današnji fosil: ovo mi je poklonio jedan Frik sa foruma..neću ga imenovati da se ne uvrijedi  :-\
Za usporedbu veličine tu je jedna 18650 lionka
Damir

Odg: Vremeplov

Reply #16
Damire kakav je ovo minijaturni motor? :D

Odg: Vremeplov

Reply #17
mali cox :)
vjerojatno ručno izrađen ;)
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Vremeplov

Reply #18
Mi mlađi ćemo ovaj "Vremeplov" imat tek nakon 40 godina sa ovim stvarima koje trenutno posjedujemo :D,BTW:guba stvari imate i još ktome funkcioniraju ;D

Odg: Vremeplov

Reply #19
mali cox :)
vjerojatno ručno izrađen ;)
Ovo je CO2 motor. Nisu se previše upotrebljavali iako su jednostavni za upotrebu. Vidio sam prije par godina da su prodavali modelčeke na stlačeni zrak, ali to danas nema više nikakvog smisla.

Mi mlađi ćemo ovaj "Vremeplov" imat tek nakon 40 godina sa ovim stvarima koje trenutno posjedujemo :D ,BTW:guba stvari imate i još ktome funkcioniraju ;D
Da, kolege neće trebati doći na livadu, imati ćeš oko sebe njihove 3D holograme  prenesene pomoču G6 mreže, a modelima će upravljati mislima preko te iste mreže (FPV). Ti ćeš biti na livadi da pokupiš modele ako nešto pođe po zlu ( tj. kinezi još nemaju zadovoljavajuću QC  :D ), na kraju im modele vratiš ne samo doma, nego na stol u radionu preko satelitske navigacije 8-generacije ( greška manja od 1/8 milimetra).
Baterije su vodik-u-helij, tj. hladna fuzija. Najbolja stanica je i dalje MPX, a termika se otkriva posebnim naočalama ili se čak prognozira unaprijed na nekom sajtu, pa model smjestiš točno 'tamo' u točno vrijeme i gledaš kako nestaje prema cumulusu...
D.

Odg: Vremeplov

Reply #20
Damire ,sve si dobro rekao ali i dalje će im doma ''zvocati'' supruge ili zaručnice.... :D :D :D

p.s.
FAI World Cup 2013 top positions for class F1C

 1   Artem Babenko            UKR 192 MM-1  AN-1  NA-1  NL-3  EU-5  HI-6  KW-6
 2   Viacheslav Aleksandrov   UKR 188 CB-1  AC-1  EU-2  AN-2  SC-2  ZM-7  HM-6  HI-3
 3   Alan Jack                GBR 183 SH-1  EQ-1  MM-2  DK-2  PO-3  NA-3  PT-1
 4   Yuri Perchuk             RUS 182 DK-1  SE-1  AL-1  MK-3  HI-4  EU-10 HM-10 NO-2
 5   Darijo Jermol            CRO 180 MC-1  PR-1  SA-2  SB-2  DZ-3
 6   Zeljko Grepl             CRO 180 SM-1  SA-1  IK-2  MS-2
Ma Darijo je ZAKON.... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

 

Odg: Vremeplov

Reply #21
Sad sam malo proguglao te CO2 motorice i naletih na jedan bas zanimljiv ;D
[attachimg=1]

Odg: Vremeplov

Reply #22
Termičke naočale već postoje - uočen je bar jedan primjerak kod Saše ( nažalost budno pazi na njih).  :D

CO2 motori su nestali zajedno sa špricerima (dominacija gemišta je prevladala) na livadi si lijepo mogao štrcnuti sodu u špricer pa zatim okrenuti bocu naopačke i napuniti CO2 tank.

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Vremeplov

Reply #23
@Renato ...Ti si KRALJ....... :D :D :D :D :D :D ;D ;D  LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Vremeplov

Reply #24
Evo kad ste spomenuli motore, da stavim i ja nešto što je kratko bilo u mojim rukama. Radi se o os 10 motoru, po nekoj slobodnoj procjeni, minimalno 40 godina star. Jedna od najvećih životnih gluposti mi je bila to što sam ga prodao



Odg: Vremeplov

Reply #25
Vrijeme je za današnji fosil...podesan za nabijanje kondicije i vjezbanje orjentacije u prirodi, eventualno i 'lov na lisicu' sa radio-uređajem  :D
Damir

[attach=1][attach=2]

Odg: Vremeplov

Reply #26
Damire , nisam letio A-2 ,ali mi zagonetan predmet sliči na ''Rusku kuku''...... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Vremeplov

Reply #27
Evo još zagenetnih predmeta :
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Vremeplov

Reply #28
Evo još zagenetnih predmeta :
Jel' to neki Verbitsky komplet?
Damire , nisam letio A-2 ,ali mi zagonetan predmet sliči na ''Rusku kuku''...... ;)
Da Ruska_kuka je... nevjerojatno je koliko se dugo razvijala, valjda 40-50 godina, od čavla pa sve do današnje koja je elektronska  ima samo prekidač, hal senzor i otvara se sa servom. Mislim da je to komad u zakoplovnom modelarstvu koji je imao najduži razvojni put i još traje... evo i jedna iz tog vremena, ova varijanta je Češka kuka :)
Damir

Odg: Vremeplov

Reply #29
Ovaj prednji aerodinamički nos je od staklene vune a napravio ga je kolega iz kluba Franić  prije mnogo godina.. A Ruska kuka je po meni ,najbolji doprinos traženju termike i unapređenju natjecanja u F-1-A ...ZA SVA VREMENA..
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes