Skip to main content

Topic: RC TIMER ležaji (Read 1620 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RC TIMER ležaji

Gdje uzeti kvalitetne ležaje za RC Timer BL-2830/14 750KV el.motor

Odg: RC TIMER ležaji

Reply #1
Ja sam uzeo za 2826-13 ovdje: http://www.bocabearings.com/
Jos nisu stigli tek sam ih neki dan narucio ali sam kroz 6 sati dobio poruku da je shipped.
Uzeo sam ove: http://www.bocabearings.com/bearing-inventory/Radial-Bearings/4480/0-1250x0-3125x0-1406-SR25CYZZAF2
To su sa keramickim kuglicama.

Moras pripazit na dimenziju i na to dali ti je gornji i donji iste dimenzije, npr za ove moje 2826-13 su 0.1250 x 0.3125 x 0.1406 Inches i gornji i donji dok za 2830 mislim da su razliciti gornji i donji.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: RC TIMER ležaji

Reply #2
Ali ima jos jedan trik ako ne zelis mjenjati lezaje ili su ti skupi, na novim RC Timer motorima gdje jos nisu osteceni lezaji, odletis par letova da se uhodaju i da izbace visak tog nekog njihovog maziva (vidit ces na lezaju da je izaslo van zbog centrifugalne sile). To je lose mazivo ali je dobro za uhodat lezaj, kad to skuzis nemoj vise letit jer ce ti se kuglice pohabat.
Za slijedeci korak nemoras ni skidati motore dovoljno je s donje strane skinuti E-clip i svuci rotore zajedno s propovima gore da bude sto jednostavnije, trebas ocistit lezaje od te neke njihove masti, ja spricam suhi kontakt sprej na lezaje dok ne saperem mazivo, zatim se pusti da se osuse. Poslije uspricas u lezje tako da udje kroz brtve (uzmi nesto cime mozes okretat lezaj dok spricas sprej) u lezaj slijedeci sprej: Motul Chain lube road plus PTFE. Poslije toga ostavis 15-20min da se to stvrdne u lezajima, krpom pocistis nered napravljen okolo  ;D vratis rotore, baterija i gas, to mazivo ti nece pobjeci iz tih lazaja, jednom uspricano i nikad vise ne treba do kraja njihovog radnog vijeka. Budu hladniji u radu, moguce da bude i koja minuta leta duze, a sto je najbitnije nece ti zakazat iznenadno na nacin da zariba ili sl.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis