Skip to main content

Topic: Zujanje servoa (Read 2540 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zujanje servoa

Slažem model SBACH 2,2m,ugradnjom servoa u model i spajanjem na prijemnik,skužio sam da servoi kad miruju užasno zuje radi se o digitalnim SAVOX sevoima i o jednom HITEC koji je na smjeru,napajanje je preko emcoteca,sa dvije life bat,pomalo me to zujanje iritira i imam neki strah koda će se nešto skurit ,da li je to normalno i ako nije kako da to riješim?

Odg: Zujanje servoa

Reply #1
Jesu ti vec spojene kontrolne povrsine sa polugama na servo?
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Zujanje servoa

Reply #2
Meni frendu u easy glideru su isto digitalci i vjecito zuje i tako sigurno godinu dana ali jos uvijek rade bez greske!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Zujanje servoa

Reply #3
Normalna pojava za digitalce. Ako se jako griju ili misliš da to zujanje nije u redu, snimi jedan jubito pa da poslušamo!
Damir

 

Odg: Zujanje servoa

Reply #4
Sve su mi površine spojene,kad ih odspojim,zujanje prestane

Odg: Zujanje servoa

Reply #5
Sad sam na odmoru,pa kad se vratim stavljam video.

Odg: Zujanje servoa

Reply #6
@Dražene , evo malo se potrudi oko ovih rasprava na engleskom...ali isplati se.Inače neka Te ne brine zujanje dg servača jer imaju korisne razloge za takvo ponašanje . ;D ;D ;D

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1038830

Želim Ti ugodan godišnji odmor. ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Zujanje servoa

Reply #7
Sbach ima ogromne povrsine koje stvaraju lagani otpor na servo,a servo ti to citavo vrijeme "ispravlja" da se zadrzi u sredisnjem polozaju... Sasvim normalna stvar
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Zujanje servoa

Reply #8
Dečki hvala sad mi je malo lakše