Skip to main content

Topic: OS MAX 46 LA i MAGNUM XL 46 (Read 3792 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

OS MAX 46 LA i MAGNUM XL 46

evo malo da kažem o ovom motoru, nakon dugo muke oko paljenja napokon sam uspio uštimat rad motora, bio mi se gušio kad dodam gas, i onda mi je jobesku  ;) malo objašnjavao kako se štima rupa za zrak naprijed na karburatoru i evo rezultata, volio bih iskusnije kolege da pogledaju i ako imaju što za nadodat da mi objasne pošto bi ovaj motor uskoro trebao na jedan trainer model , je li ovo dobar rad motora? ler ću uštimati kad spojim gas na servo tako da mi trim bude ler gas a da palica ima puni hod, na trimu bih gasio motor.
Gorivo sam koristio nitro 7%, friško iz austrije ;D
evo video od danas
OS MAX 46 LA nitro 7% test.mp4
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: OS MAX 46 LA

Reply #1
dosta dobro radi,samo je greska ta sto mu tako dodajes gas i oduzimas, (turiranje)  meni je kolaga ZAC objasnio puno toga oko motora, najbitnije je razrađivanje, to znaci pustis da se motor ugrije i onda, 8sec pun gas 8sec ler, i sve tako dok se nebude vise gasio, znaci bez turiranja, ako se motor ugasi, obavezno ga ostaviti da se ohladi prije ponovnog paljenja,  i kada  podignes prop prema gore  motor se nesmije gasiti, i tek ga onda mozes montirati na model, ja sam potrošio oko litru goriva dok nisam dosao do rezultata, ali zato sada radi ki bombona,   P.S  ler je ok mozda malo veci, ali ga pogresno palis mislim,  nasloni starter na spiner i onda ga aktiviraj, ne aktivirati i onda nabijati starter  na spiner!! 

i da Podešavanje igle:  znaci max gas i iglu okreces sve dok motor nerazvije max broj okretaja, onda je odvrneš jos malo, da mu malo padnu okretaji, da mu obogatis smjesu radi boljega podmazivanja i hlađenja, 

ako nešto nisam dobro pojasnio, molio bi kolege da me isprave!!

sretno sa razradom i letenjem!!

Odg: OS MAX 46 LA

Reply #2
razvratavao sam ja to, samo ne mogu menđele okrećat u nebo zajedno sa stolom, hahahah, imao sam problem uopće s paljenjem i sad sam to malo savladao, na leru se gasi jer nije na servu već ja rukom to držim i gasam, danas sam upalio i uštelio i magnuma xl 46, i on mi super radi, imam par klipova što smo frend i ja maalo razvrtavali magnuma pa ću postavit, za dan dva bi trebao na treneru od 140cm zaparat nebo nad Topalom ;)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: OS MAX 46 LA i MAGNUM XL 46

Reply #3
Evo malo smo ušteleli i našeg magnuma xl 46
Magnum XL .46 nitro.mp4
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: OS MAX 46 LA i MAGNUM XL 46

Reply #4
Prvo mu napumpaj gorivo u karburator onda ga mozes rukom upalit i starter ne pali prije nego ga stavis na spiner


Odg: OS MAX 46 LA i MAGNUM XL 46

Reply #6
Ija pametujem jelde? ;) ;) ;) :D :D :D :D :D :D

Odg: OS MAX 46 LA i MAGNUM XL 46

Reply #7
hahahahah, nisi, pali sve i radi, osobni mi je draže upaliti rukom nego starterom
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR