Skip to main content

Topic: Pozdrav svima, i par pitanja :) (Read 8779 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pozdrav svima, i par pitanja :)

Pozdrav ljudi,
 nov sam u svemu, inace sam prijatelj od Mile1 clana na forumu, al da njega ne tlacim za svako pitanje, regao sam se pa cu tlacit sve vas :)


Znaci, par pitanja imam..

Slagat cu Zagija za pocetak, mozda nije najbolji avion za pocetnike ali ja to bas zelim..

Prvo, vidio sam da "Plavi" radi krila za zagija ... trebao bi krila da ne moram sam slagat veliki hotwire cutter, mali imam id Mileta. Znaci, trebam krila za ovaj model zagija: http://www.rcflybook.com/rc-portal/Odjel-za-po%C4%8Detnike/Kako-napraviti-avion/ZAGI-izrada-1.dio/1/4/19
Onda Plavi, kolko para bi me kostala ta igra ? i Gdje se nalazis ? hvala

Drugo, neznam dali ima ime, ili kako bi to nasao, ali siguran sam da ima, laicki cu objasniti sto bih trebao. Znaci, trebao bi plasticno kuciste za bateriju, koje bi ugradio i zalijepio u zagija, a da ima poklopac kao i na kupovnim, tvornicki izradjenim igrackama... sa onim nosicem sto se s noktom otvara... vjerujem da ste me skuzili sto trebam...

Eto, to je za pocetak to, pa ako znate gdje se moze kupiti, nabaviti, ili kako se zove, pisite, hvala



ps. Pozdrav svima na forumu jos jednom ;)





Odg: Pozdrav svima, i par pitanja :)

Reply #1
pozdrav,

u gornjem dijelu imaš "tab" članovi tamo upišeš pod search "plavi" i pošalješ mu privatnu poruku

[attachimg=1]

ili možda lakše na www.rcwings.info

to je njegova stranica



što se tiče plastičnog kučišta imaš za kupiti na www.zagi.com 

http://www.zagi.com/zagi-rc-wing-replacement-parts?zenid=1daep5nvt1ovpj4mnmrl31dk31

naravno da ćeš biti  prvi u RH koji  je to kupio, pa molim te stavi koju sliku

Odg: Pozdrav svima, i par pitanja :)

Reply #2
Prvo sam probao poslati PM, ali nije mi dao, vjerujem jer nemam dovoljno postova.., zato sam pitao ovdje..

Na linku koji si mi dao, nisam uspio pronaci to kuciste, mozda ne vidim ili ne kuzim koje je to, moze li tocnije ?

Postoji li neki eng naziv za to ? Probao sam guglat sa battery case, battery mount, battery cover ali nista...

Hvala


Odg: Pozdrav svima, i par pitanja :)

Reply #4
Drugo, neznam dali ima ime, ili kako bi to nasao, ali siguran sam da ima, laicki cu objasniti sto bih trebao. Znaci, trebao bi plasticno kuciste za bateriju, koje bi ugradio i zalijepio u zagija, a da ima poklopac kao i na kupovnim, tvornicki izradjenim igrackama... sa onim nosicem sto se s noktom otvara... vjerujem da ste me skuzili sto trebam...


Kad nađeš tu kutiju reci gdje si je nabavio jer i druge ljude to zanima s time da nije preteška

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: Pozdrav svima, i par pitanja :)

Reply #6
Kutijica mi nije nikakav problem, najveci su mi problem vratasca, zao mi je to raditi sa ljepljivom trakom itd..

Al, u nedostatku boljeg, kemijat cu nesto...


Inace, planiram sloziti zagija iz gore navedenog linka... evo sto sam narucio za setup, se slazete ?

2x #HXT900/662 HXT900 9g / 1.6kg / .12sec Micro Servo = $5.38
1x #RX-9X8Cv2/12339 Turnigy 9X 2.4GHz 8Ch Receiver (V2) = $8.99
1x #D2826-62200/12919 D2826-6 2200kv Outrunner Motor = $8.97
2x #T2200.3S.25/8934 Turnigy 2200mAh 3S 25C Lipo Pack = $17.98
1x #TR_P60A/2166 TURNIGY Plush 60amp Speed Controller = $34.58
1x #601Ax5/10414 Male XT60 connectors (5pcs/bag) GENUINE = $2.27
1x #OR16-102x10/9887 Metal Push Rods M2xL300 (10pcs/set) = $1.79
2x #07-00501x10/8420 Control Horns 13.5x16mm (10pcs) = $1.94
2x #GWPHD002/4366 Pushrod Snap Connectors 2mm (5pack) = $4.40
1x #AM1003A/67 4mm Gold Connectors 10 pairs (20pc) = $2.47
5x #APC7x6-E/5436 APC style propeller 7x6-E = $3.15

Odg: Pozdrav svima, i par pitanja :)

Reply #7
Bogami, u pravu si..., mislio sam da je 5 parova a ne samo 5 muskih...

Regler sam namjerno uzeo od 60, vodio sam se za onom "od viska glava ne boli" a dugorocno, volio bi gore gurnut i neki jaci motor...

Moze li neki link na servoe koje bi mi preporucio ?

edit: Kako se na Engleskom zove onaj termo buzir, koji se stisce oko zice s upaljacem i sl ? hvala

Odg: Pozdrav svima, i par pitanja :)

Reply #8
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Pozdrav svima, i par pitanja :)

Reply #9
servaci metalni preko 2kg
konektore si uzimaj 3.5mm jer je to neka zlatna sredina
esc je stvarno pre jak :)
prop preporuka 7x4
batka ti bude mozda malo 25c. (nema ganjanja)


imas na forumu poseban kutak za zagija gdje sve pise i to su isprobane informacije.
probao sam ja kombinirat al ipak isprobani setap je naj zlatnija sredina u efektivi

--heat shrink

Odg: Pozdrav svima, i par pitanja :)

Reply #10
Ja imam ove i nemam se čime požaliti: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=14458

isti su kao i ovi samo drugo ime: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=14459

termobužir - heat shrink tube

a i ista cijena začuđujuće

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Pozdrav svima, i par pitanja :)

Reply #11
Jel problem sto je regler toliko jak ?


Znaci, bateriju cu trebati drugu uzimati.. preporuka neka ?

Propeler kazete drugi.. budem,  samo ne sada odmah..

Konektora nije bilo pa sam uzeo ove od 4 mm

-heat shrink tube, da, nikako se nisam mogao sjetit..hvala

Odg: Pozdrav svima, i par pitanja :)

Reply #12
Ma baterija je ok, ionako nećeš vozit cijelo vrijeme na punom gasu i potrošit bateriju za kojih 7 minuta.
Ionako se na stanici može ograničiti gas pa ne troši toliko. Na mojem zagiju od 1m raspona je gas ograničen na 55% i čak i s tim ide beskonačno i jako brzo u vertikalu tako da ne trebaš mijenjat bateriju osim ako misliš obarat brzinske rekorde :)


Prvo da naucim vozit :))

Odg: Pozdrav svima, i par pitanja :)

Reply #13
ma sve je ok

u idućoj narudžbi uzmi ove corona servaće

Odg: Pozdrav svima, i par pitanja :)

Reply #14
Nis, za sad, cekam da mi stigne ovo, i krila budem jos nabavio, nemam toliku rezalicu..

Kad sve bude tu, onda na posao... razmisljam o tome da na njega stavim jedan sloj epoxija..

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.