Skip to main content

Topic: Vol 1 Zagi by Damarko (Read 21878 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #30
Zaboravih napisati

To nisu ispitivanja dobivena statistički već su statična ispitivanja ( na stolu )

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #31
Hvala ti Plavac ;)


Jel itko izmjerio brzinu zagija s tim setupom ?


Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #33
Ovaj moj je po tvom nacrtu od 120, al vjerujem da je to tu negdje... :)

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #34
100cm od zemljice radi što preciznijeg mjerenja ( raspon je 1200mm)

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #35
Aha, aha.. nisam skuzio...

Nista, za vikend valjda letim :)


Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #37
Moj slijedeci ce biti stakleni..

Mozes li vise o izradi svoga ?


Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #39
Hijao Markec, biće mrtvih  :D ;D

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #40
Velim, htio sam da bude sto ravnije da nema puno smirglanja, zato nema najlona ni niceg samo pretanak sloj selotejpa :)

Da je katalizatora bilo vise stislo bi se to brzo i ne bi bilo nist (drugi put cu staviti 2 sloja)

u poliester ide 1.8 do 2.5 ili nategnuto 3% katalizatora, sve izvan toga nije odgovarajuce ! i vise katalizatora bi ti samo brze izjelo stiropor, jer ti on izjeda mnogo vise neg sama smola, u sustini smola npr ne izjeda pur penu, al zato katalizator itekako (te o kombinacija istog)

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #41
Velim, htio sam da bude sto ravnije da nema puno smirglanja, zato nema najlona ni niceg samo pretanak sloj selotejpa :)

Da je katalizatora bilo vise stislo bi se to brzo i ne bi bilo nist (drugi put cu staviti 2 sloja)

u poliester ide 1.8 do 2.5 ili nategnuto 3% katalizatora, sve izvan toga nije odgovarajuce ! i vise katalizatora bi ti samo brze izjelo stiropor, jer ti on izjeda mnogo vise neg sama smola, u sustini smola npr ne izjeda pur penu, al zato katalizator itekako (te o kombinacija istog)

Tako je, u pravu si.

Zato idući put vučem prvo najlon preko pa onda tek dalje sa polijem. Radio sam ja već jako puno sa njim i znam koliko katalizatora ide unutra, zeznuo sam se. (a i temperatura u radioni je bila premala jer sam imao otvoren prozor - ako padne par stupnjeva neće se stvrdnut uopće)

EDIT: nisam znao da katalizator napada stirać više nego poli ovo mi je novost, hvala :)

Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #42
Etogac, da pokažem ja svoj propali projektić nosa za Zagi :)
Znači danas ili sutra idem u izradu novoga koji neće biti ovako zgruvan zbog nagrizanja stiropora...s gornje strane je jedan sloj, s donje strane 2 sloja vune debele (čekam tanju da mogu staviti 2 sloja kako bi bilo čvršće). Nos je iznimno čvrst, nema sumnje.


Uništeni Zagić :(






Neobrađena stakloplastika:




Tu se lijepo vidi kolko si je poliester popapal :)




Obrađeno:




Na Zagiju:




Finalni proizvod ima 0.75oz-a, što je otprilike 20 grama:



Odg: Vol 1 Zagi by Damarko

Reply #43
Plavi, mozes li se izjasniti ?

Netko drugi od starijih ?

Mogu:

http://rcwings.webs.com/apps/forums/topics/show/2000587-testovi

Setup koji je naveden nije za bezgranično forsiranje gasa ako mašina nije frizirana???
,
Taj setup pruža kak bi Mirkec rekel Ultimate Unlimited Vertical, Heh ovo sam ja zmislil a znaći:

UUV = Do jaja neograničena vertikala ( pa kak ko vidi ) i to nisu jaja na oko.

BTW, znan neke sa foruma koji su pratili model sa durbinom i to roz oblake ......... tad se još nije čulo za FPVnešto

A sad bez šale, 7x4 APC je ideala za taj motor

nisam baš stariji u ovome :)

ali mogu potvrditi ovaj 7x4 da štima sa 40A ESC i 2200kv motorom bez greške, ništa ne pregara nit se grije previše