Skip to main content

Topic: HK 550 FBL - Da ili ne? (Read 30890 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HK 550 FBL - Da ili ne?

Evo.. Imam $190 na potrošnju. Dogovorio sam se s mamom da cu si malo po malo slagat novi heli dok izvjezbam osnove na 450-tki i odem naopačke jednom, onda kada mi taj novi bude spreman 450-tka ide na prodaju. Cekam da se ide letjeti na Lučko da bi poletio 450-tku. Htio sam si kupiti Protosa ali ce me izac preko $800 bez baterije sa:

Savox servacima
Stock motor / regler
Korištena šasija
BeastX

Gledao sam i Warp 360 ali niko ne prodaje, imao sam ponudu za $190 shipped ali se čovjek predomislio jer je mislio da sam iz SADa.. Nemam baš opcije osim HK550 FBL. Znam da nebih trebao previše vjerovat ljudima preko foruma ali većina govori da je ok kvaliteta, da se samo neki dijelovi trebaju zamijeniti s Align kao main gear i skije, nekada i repna cijev jer zna doc savinuta i u nekim slucajevima prednji TT zupčanici, da je ostatak šasije sasvim ok. Ako bih kupio tu šasiju + nova maska  jer je ova od HK odurna došlo bi me oko $200 s poštarinom, carinom i PDVom.. Oko $500 bi trebao izaci RTF na kraju, mislim da je to za letenje koje cu ja radit sasvim ok iako nebih htio klona opet. Ali ako puno drugih ljudi može s tim letjeti, moći ću i ja. Dali bi to bilo ok da si piknem za pocetak pa kasnije nadodat elektroniku, neke Align dijelove itd?

Low Budget 3D rocket - HK 550 fbl

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24687__HK_550TT_Flybarless_3D_Torque_Tube_Electric_Helicopter_Kit.html

Hvala Vam unaprijed.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #1
Pa imas bar 3 kom 550-tke na prodaju tu na forumu ...
Ne placas postarinu i carinu i dobijes provjerene komponenete, ne cekas tri tjedna da dojde ... Pogledaj malo oglase!
Ja sam kupio 3 helica preko foruma i svi su bili u redu.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #3
Ko da sto ojra vozi!!! Ima u oglasima, ajde danas je jos jedan forumas odraso na 550 cestitamo mu ;) imam i esc i motor.... A dajem uz kit i tarota(besplatno), radi hebeno na 550, cak i nekih parcica jos

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #4
Ubiti juro je stavil link gore

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #5
Zakasnio sam na 550-tku tako da sam si dao malo više opcija.. Nemogu se odlucit između sljedecih:

-T-Rex 450 Pro DFC-

Dobre strane
----------------
Mogu koristit motor s svoje trenutne 450-tke
Nemoram kupovat nove baterije
Dosta je jeftin tak da mogu padat kolko hocu


Loše strane
--------------
Jako malen
Teško na njemu raditi
Nemogu ici daleko od sebe
Daje efekt igračke koji ne volim


-Align T-Rex 500 / HK500 FBL (nova verzija, navodno bolja kvaliteta)-

Dobre strane
----------------
Veči od 450-tke
Stabilan
Dosta jeftin i dalje
Mogu dalje od sebe ic
Puno lakše na njemu raditi

Loše strane
--------------
Skuplji od 450-tke (I dalje je dosta jeftin)

Pitanja: Neznam da li su te ekstra pare vrijedne Pro verzije ili da samo kupim ESP FBL? Mislim da bi Pro bio bolji ali neznam..

-HK550 FBL-

Dobre strane
----------------
Taman po meni, ni pre malen ni pre velik
Stabilniji
Veliki
Mogu jako daleko ic od sebe
Zvuk elisa
Lijepo radit po njemu

Loše strane
---------------
Skuplji dijelovi (Ali mogu i kupovat HK dijelove ako necu imat za Align)
Skupe baterije
30 min punjenja po bateriji


Po meni, mislim da bi bilo dobro da si kupim 500 šasiju FBL pa da malo po malo slažem i kasnije dok sakupim pare si nešto veće kupim uz 500-tku.. Htio bih si Protosovu šasiju kupit ali nisam siguran baš.. Imam dopuštenje da koju god šasiju odaberem u rangu od 1000kn (korištena) da mogu kupiti pod uvijetom da provjerim da dijelovi nisu pre skupi.. Pare sam si uštedio već.

Mišljenja? Hvala unaprijed.

-Jura



Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #6
Sparaj i uzmi Trex 550 ili GAUI X5
(oba imas kao combo deal)

Ostalo su ti sve lose ili skuplje kombinacije
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #7
Ja mislim da bi bolje meni bilo uzet neku 500-tku jer sve sam placam a ne sakupim vise od 3000kn godišnje. Koliko bih god ja htio 600-tku ili 700-tku to jednostavno si nemogu priuštiti. Iskreno ne želim potrošit puno novaca jer cu onda samo sakupljat pa kupit, malo letjet i onda opet past pa necu nigdje napredovat.. Po meni neka ok 500-tka i ja sam zadovoljan. Pštoo planiram preć na 3D letenje što prije mislim da bih se previše i bojao neki velik helić bacat okolo. 550-tka je po meni savršen heli, dosta velik ali samo jedna baterija, dobar P2W i na jeftinijoj strani ako gledamo u usporedbi s velikim helicima. Mislio sam Mikado Logo 400SE si uzet ali dijelovi su pre skupi.. Budem vidio što dođe. Mislim da ipak je 550-tka malo pre skupa ako bi se kupovao Align ili GAUI. Ljudi dobro lete i na HK helicima tako da cu i ja moc. Ljudi koji imaju Mikado govore da ostali helici nisu dobri, ljudi koji imaju Align govore loše o HK helicima a na svima se moze letjeti i tak ce uvijek biti.(Ovo ne mislim kao uvredu nikome) HK nije neka kvaliteta ali neki kao ja smo manje više prisiljeni letjeti na njima jer si nemožemo priuštiti ništa  bolje. Niko ne stavlja na tržište nešto što ne leti. Da, HK treba par Align dijelova ali poslje toga leti super. Kasnije možda ako dobim sponzora cu si moc priustit nešto veće i bolje kvalitete, a za sad cu morat letjet HK i male Align / MSH helice.. To je moj stav, neznam baš što napraviti.. Po meni Align 450, 500, MSH Protos 500,mini ili Compass Warp 360 bi bilo najbolje da nabavim. Što mislite?

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #8
Ak imas lovu kucaj ebay... Trex 550... Nije za usporedit s nicim sto si naveo. Evo bas ti je bio jedan nedavno za dvesto baksa... Da se naci... Samo strpljivo ::)

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #9
550 ti nebi smio baš padat... Nije to 450... Pa su ti djelovi djabalesku....

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #10
Pošto cu ucit 3D na tom helicu, padat cu vjerojatno. (Planiram bit 100% siguran da znam osnove na svojoj 450-tki iako vec zatvorenih ociju smack i sport letim na simulatoru, znam, znam.. Sim nis ne znaci ali ipak donosi jako puno.). Htio bih malo i AP radit tak da bi 550-tka možda za to bila bolja ali zbog $$ nisam bas previse siguran. Budem gledao okolo pa kaj prvo dođe. 450-tku sam onda izbacio sad. 500 ili 550 je sad aktualno. 550tka bi bez sumnje bila bolja ali jedan ogroman faktor nije na njezinoj strani što je $$.. Budem vidjeo..

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #11
meni se čini da bu ti mama morala uletit tu s lovom, za 3000 kuna ćeš jako teško letjeti s bilo čime cijelu sezonu.

samo jedna baterija za 550 je 65-70 eura, di je sve ostalo. Pošteni flybarless kontroler je 250 eura... Ako si stvarno ograničen na 3000 kuna godišnje onda ja ne vidim tu neku alternativu 450-tki. Pa ni poštena 450-tka nije jeftina.

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #12
500-tka bi po meni bila najbolja. Ljudi na HF kažu da je 500 najbolja "all-around" klasa i mislim da uz malo štednje bih si mogao priuštiti.. Sad me vuku Compass Warp 360 i MSH Protos Mini 6S Stretch.. Obje imaju 350mm elise, 6S. Protos bi bio skuplji ali Warp fizički veći i puno izdržljiviji u padu, navodno odlično leti te puno lijepše meni izgleda... Idem tražit Warp kit ako ću moći naći jednog, ako ne nađem, onda idem na Protosa..

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #13
meni je mini protos pao direkt na nos jednom prilikom i jedina šteta je bila šaraf koji spaja main shaft sa main gearom. 1kn štete.

To je fenomenalna strana msh helija da su lagani i fleksibilni.

Odg: HK 550 FBL - Da ili ne?

Reply #14
Koju stanicu imaš?