Skip to main content

Topic: Gasser (Read 16626 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gasser

Ovako kako samo sada skoro pa i ozbiljno naumio kupit benzinca.
Sada sam malo po netu kopao i uspoređivao i sada tek neznam ništa
 
Konverzije za Align 600 je oko $150 + $30(zubčanik za motor)
 
Konverzija za Align 700 je koko $200 + $50(zubčanik za motor)
 
Za heliće svi zanamo koliko koštaju.
 
Kinezi če u 4 mjesecu izači sa kopijama ova 2 helića i za pretpostaviti je da če sijena biti oko $150 za 600 i $250 za 700.
 
Kada se uzme u obzir konverzija koju moraš uzeti da bi bio benzinac ispada da je možda bolje kupiti izvornog benzinca.
 
E sada nema ih puno u ponudi ima taj Radikal G20 koji ispadne sa motorom $800 ili bez motora $500
 
Što se tiče veličine konkretno ovoga malo je duži od trex-a 700 ali je niži i može se na njega staviti rotore max 660 a na trex 710.
Pretpostavlja da može i na ovoga isto ali samo govorim onome šta po manualu  napisano.
 
Djelovi su tu negdje e sada dali netko zna neku varijantu ili prodaje  ili nešto 3  nebi išo preko 90 veličine jer če biti možda malo pre glomazno znači veličine od 50 do 90 su ok što se tiče velićine.
 
Trex 600 nitro i konverzija ispaden oko 600 dolara i nei strašno s obzirom da za 600 ima puno djelova od bilo kud.
 
700 je malo manje isplativ jer se cijena dosta poveća sa obzirom na uloženo dobiveno.
 
A sada preporuke znam da nekolicina ima benzinca ne kod nas nego u bosni ako se ne varam možda preporuka  kakva.  

Odg: Gasser

Reply #1
Nako 3 sata odborskog sastanka na kavi o ovoj temi opet je zakljuceno da je MSH Protos naj bolja solucija.
 ;D 8) ;)

Odg: Gasser

Reply #2
Моја preporuka je ili 600-ka ili radikal !
Ako ti treba motor javi se imam 3 komada ! Jedan sam poslao u USA na friziranje tako da ću ovaj fabrički sa helikoptera prodavati !
U svakom slučaju javi se na skype da popričamo o konverziji , da ti objasnim sve ukoliko se odlučiš za 600-ku !
Moj skype nick je : Darko Vujasinovic
Možda ti mogu nabaviti konverziju kompletnu puno jeftinije !

Odg: Gasser

Reply #3
Mislim da je trenutno Radikal najprimamljiviji jer je fabrički gasser, jedina mana je to što Century ima strašno velike cijene rezervnih dijelova. Ja imam njihov veći gasser i svaki njegov pad je oko 500 dolara dijelova ! Ali T Rex 600 konverzija radi predobro i super se ponaša ! Još ako se u obzir uzme niska cijena dijelova a pogotovo sada kada se pojave te kopije u UH onda ispada da je 600ka gasser idealno rješenje !

Odg: Gasser

Reply #4
da to si u pravu čuti čemo se predvećer ču biti na skypu.
Sve mi se čini da če biti 600 čujemo se navećer oko 20 ili 21 sat kad ti odgovara.
 

Odg: Gasser

Reply #5
Može !

Odg: Gasser

Reply #6
@Jazavac - Ako kupuješ gassera za scale letenje, može bilo koji. Ako kupuješ za imalo ozbiljnije 3d letenje, sve ispod zenoaha 23 ili 26 ccm nije dovoljno...i to ne u standardnoj izvedbi, već tunirani motori isključivo u heli varijanti (nikako ne prerada avio ili auto motora)

@Darko - Nisi trebao slati u USA motor za friziranje, bilo je dovoljno da priupitaš da li to radi netko kod nas...

Odg: Gasser

Reply #7
Ne bih se složio da su 23 i 26 kubika za 3D a da je zg 20 ei samo za scale letenje ! Evo ovo je 20 ei motor u akciji :

http://www.youtube.com/watch?v=EfndrYkKByA&feature=player_embedded#

Čak šta više ja imam i Predator Gasser sa 23 cc motorom i mogu reći da je
T Rex 600 sa 20 ei neuporedivo agilniji i brži od Predatora.
Što se tiče motora i friziranja ovaj motor  20 ei je specifičan i ne ostavlja puno prostora za friziranje ! Hanson, koji se bavi tuningom motora za helije i brodiće, prije nekoliko mjeseci mi je baš to rekao !On je uspio samo izbalansirati radilicu ( mislim da se o njoj radi ) i time je dobio kako on kaže smoother running engine ( ljepši i mirniji rad motora ).
Nakon što sam to rekao Walliju na RR forumu , da se ne može frizirati taj motor on mi je ponudio da mu pošaljem motor i da će mi on pokazati kako je to moguće . Poslaće mi motor i ako budem zadovoljan platiću mu samu za dijelove koje je ugradio ! On ustvari ubacuje drugi klip i pravi motor od 21 cc , i radi još neke druge modifikacije o kojima ja nemam pojma !

I što se tiče ozbiljnog 3D letenja , toga nema sa gasserom ni sa jednim motorom , 3d letenje je moguće ali gasser nikada neće biti kao nitro i imati iste karakteristike !

Odg: Gasser

Reply #8
@Jazavac - Ako kupuješ gassera za scale letenje, može bilo koji. Ako kupuješ za imalo ozbiljnije 3d letenje, sve ispod zenoaha 23 ili 26 ccm nije dovoljno...i to ne u standardnoj izvedbi, već tunirani motori isključivo u heli varijanti (nikako ne prerada avio ili auto motora)

@Darko - Nisi trebao slati u USA motor za friziranje, bilo je dovoljno da priupitaš da li to radi netko kod nas...

Helič je isključivo za FPV i ništa više, imam ja protosa za divljanje.
 
Glavni razlog je nema punjenja baterija duže letenje 20 do 30 min sa jednim tankom i veči helić a sve skupa još ide na benzin kojeg ima  kod nas za kupit.
 
 

Odg: Gasser

Reply #9
@Jazavac - Ako kupuješ gassera za scale letenje, može bilo koji. Ako kupuješ za imalo ozbiljnije 3d letenje, sve ispod zenoaha 23 ili 26 ccm nije dovoljno...i to ne u standardnoj izvedbi, već tunirani motori isključivo u heli varijanti (nikako ne prerada avio ili auto motora)

@Darko - Nisi trebao slati u USA motor za friziranje, bilo je dovoljno da priupitaš da li to radi netko kod nas...

Helič je isključivo za FPV i ništa više, imam ja protosa za divljanje.
 
Glavni razlog je nema punjenja baterija duže letenje 20 do 30 min sa jednim tankom i veči helić a sve skupa još ide na benzin kojeg ima  kod nas za kupit.

U tom slučaju odličan odabir.

Odg: Gasser

Reply #10
oces kupit raptora 30 novi slozen sa servosima gyro receiver sve osim motora
imam ga

Odg: Gasser

Reply #11
Neznam dali za tog ima konverzija na bengu.
Ali mislim da ču uzeti trex 600 zbog jeftinih djelova i ok mi je helić.

Odg: Gasser

Reply #12
U Raptor 30/50 frame benzinski motor jednostavno ne stane. Postoje i ti biseri ali to liči na hrpu ružne plastike i lima koja leti i ne zna se kad će se sve raspasti. Za konverziju su pogodni T-REX 600 i 700 kao i Raptor 60/90 od ovih helića koji su "povoljniji" što se tiče dijelova. Vidio si koliki je moj raptor 50 a 600-ka je jako sličnih dimenzija pa je to zapravo to. Na nitro mogu letiti do 20 minuta a benzinac može u najgorem slučaju isto toliko ako ne i više.

Ovu stranicu si sigurno proučio:

http://www.gasserman.com/
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Gasser

Reply #13
U Raptor 30/50 frame benzinski motor jednostavno ne stane. Postoje i ti biseri ali to liči na hrpu ružne plastike i lima koja leti i ne zna se kad će se sve raspasti. Za konverziju su pogodni T-REX 600 i 700 kao i Raptor 60/90 od ovih helića koji su "povoljniji" što se tiče dijelova. Vidio si koliki je moj raptor 50 a 600-ka je jako sličnih dimenzija pa je to zapravo to. Na nitro mogu letiti do 20 minuta a benzinac može u najgorem slučaju isto toliko ako ne i više.

Ovu stranicu si sigurno proučio:

http://www.gasserman.com/

to je jedini koliko ja znam koji proizvodi i prodaje konverzije.
Tko zna možda sam u krivu.
MIslim da če odluka pasti na 600.
 

Odg: Gasser

Reply #14
A što sa ovim RCGF motorima imaju benzince od 15 do 20 itd cc.
 
Konkretno 20cc zenoah je
990g (not including DC Ignition Unit)
HP: 1.7 hp @ 8500 rpm

RCFG 20
Maximum Output
1.65 KW (2.2 BHP)
Maximum Output
1.65 KW (2.2 BHP)

1.65 KW (2.2 BHP)
Sa paljenjem i auspuhom ima 1,08 kg
 
Manjih je dimenzija od zenoah-a.
 
A fora je i to da se ovaj od 15 cc vrti na 17 tisuća a to je  i ima 2.1 ks i još je lakši od 20 ali nije to neka snaga ali jaće od zenoah.
 
 
Samo je problem neznam nisam niti gledo dali ima rezernih djelova a i motori su puno jeftiniji našao sam za $230 sa besplatnom dostavom za 20cc.
 
I mislim da ču to uzet zato što je jeftiniji, lakši i jači od zenoaha i to u startu nikakvo friziranje me ne zanima.
 
I mislim da ču si to uzet samo moram vidjeti za djelove od ku ih kupit.
Ali kada to skontam kupijem ga  ako stane u 600 zenoha koji je veči i teži stati če i ovaj.
 
jel netko kod nas korisit ove motore kakvi su jel rade dobro?