Skip to main content

Topic: AIRBOAT ZA PREHRANU RIBE (Read 21394 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

AIRBOAT ZA PREHRANU RIBE

Evo moje ideje brodića za prehranu ribe koje smo smislili kolega i ja, koji je ribić. Ideja je bila napraviti brodić kojem neće smetati niti trava u vodi niti neke grančice jer peca na ribnjacima, manjim jezerima te na Savi pa klasičan brod mu nije bio zanimljiv.
Ovo su početci izrade, ideja je bila stil katamarana:

Odg: AIRBOAT ZA PREHRANU RIBE

Reply #1
Nismo išli na finese obrade nego na brzi zavrčetak i probu. Krilca iza motora smo napravili od tankog lima i povarili osovinice.
Motor je koji sam imao, Turnigy SK 3530 1340KV sa TGS9x6 propelerom.

Odg: AIRBOAT ZA PREHRANU RIBE

Reply #2
Na kraju prije probe smo napravili zaštitu za prop i otišli na jezero isprobati prototip, nažalost slike sa probe nisam uspio naći, ali smo stavili na njega oko 5kg olova u pločama da isprobamo nosivost i odradio je to bez
ikakvog problema sa zadovoljavajućom brzinom na vodi.

Odg: AIRBOAT ZA PREHRANU RIBE

Reply #3
Poslije smo mozgali kako izraditi kipu za hranu, pa smo gledali kako je na onim kupovnim brodovima ali nam se nije svidjelo jer je ideja bila da se sva hrana ne iskipa na jednom mjestu pa je i to uspješno rješeno.

Odg: AIRBOAT ZA PREHRANU RIBE

Reply #4
U toku izrade i mozganja sa ostacima i onim što sam imao pri ruci od elektronike napravili smo si i brodiće za
zajebanciju koji su testirani i na vodi i na snijegu, i jednako dobro to odrade.

Odg: AIRBOAT ZA PREHRANU RIBE

Reply #5
Za pogon kipe su korištena dva serva jer je dno kipe podjeljeno na pola po dužini, i to HK 939 MG, i dovoljna su za oko 2kg hrane u spremniku. Za pogon krilca je korišten HK929MG servo, te ESC Turnigy Plush 40A.
Brod je već odradio skoro godinu dana s kolegom na pecanju i ustanovio da mu je malo veliki pa je krenula izrada
manjega sa detaljnijom izradom.
Dimenzije ovog dovršenog su okvirno 80x45cm pa je nezgodan za nositi mu ga kroz šumu.

Odg: AIRBOAT ZA PREHRANU RIBE

Reply #6
Evo i manjeg u izradi koji je cijeli od stirodura i šperploče od 5mm. Dimenzije su mu 50x35cm.

Odg: AIRBOAT ZA PREHRANU RIBE

Reply #7
Te poklopac za elektroniku sa dva magneta i kipa za hranu.

Odg: AIRBOAT ZA PREHRANU RIBE

Reply #8
lajkam,baš me prijatelj pitao o takvom nečemu koji inače nema veze s ovim našim hobijem, tako da si nam dao dobru ideju!

Odg: AIRBOAT ZA PREHRANU RIBE

Reply #9
Drago mi da sam nekome pomogao, kad stignem slikati postam još koju sliku da se vidi bolje, te ovog što je u izradi.

Odg: AIRBOAT ZA PREHRANU RIBE

Reply #10
Zakon.

baš sam si i ja planirao napraviti jednog za zezanje i prihranu kad sam u ribičiji.

Iskreno nije mi ni palo napamet napraviti sa elisom gore (swamp buggy)  da mi ne zapinje za bilje.


Odg: AIRBOAT ZA PREHRANU RIBE

Reply #11
Aljoša,kako ti se čini Mišina ideja kipanja ,ako si vidio post?

Odg: AIRBOAT ZA PREHRANU RIBE

Reply #12
Cak je na ovom manjem zamišljeno staviti regler od autića sa rikvercom, naručen je i sad se čeka pa će  se
vidjeti jer je to dobra zamisao.
Kad ne nosi hranu ostvaruje lijepu brzinu kao neki poludeplasmanac.

Odg: AIRBOAT ZA PREHRANU RIBE

Reply #13
Ako misliš na one kipe što se izvrnu sastrane nije ni to loše ali ova se može koristiti i za razvlačenje sistema, ako
se nekome neda staviti još jedan servo sa nekom zakačkom, jer ovdje otvoriš sve provučeš odozdo i zatvoriš.
Stanicu sam preradio, onu jeftinu 4 kanala, da stick od elevatora stalno stoji dole s oprugom pa kad iskipaš
sama se vrati i kipa se zatvori da ne smeta u plovidbi.

Odg: AIRBOAT ZA PREHRANU RIBE

Reply #14
Super tema, mislum da si detaljno odgovorio ma 50 %pitanja koja se pojavljuju u dijelu sa brodovima :)