Skip to main content

Topic: christen eagle, depron, 75 cm, kfm krila (Read 2408 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

christen eagle, depron, 75 cm, kfm krila

ovo nije build log vec sam odlucio staviti par slika sto je do sada napravljeno jer vidim da se mnogi ovih dana bave dvokrilcima.

prvotna ideja je bila da model bude za nitro motor, ali sam od toga odustao i odlucio ga napraviti najjednostavnije sto se moze kako bi bio sto laksi, a i treba mi neki 3d modelcic koji bi uvijek mogao biti u bunkeru posto zivim na drugom katu bez lifta pa mi treba dosta vremena da se spremim i prenesem stvari kada nosim metanolce na polje...

tezina svega na slici je oko 170 grama. trup je od 3mm deprona, krila od 6mm, a kfm sam radio sa 3mm. gornje krilo je kfm2, a donje kfm4. repne povrsine su od 6mm deprona.
sve skupa sto se vidi na slici je 170 grama, ali nije jos sve poljepljeno pa ocekujem da ce tezina samog trupa s krilima doci na max 200 grama. svi elementi su obljepljeni obicnim crvenim selotejpom, a u medjuvremenu sam i repne povrsine oblijepio, ali mi ih se ne slika ponovno... :)

motor ce ici od 220w s oko 1100 grama potiska sto ce biti vise nego dovoljno. razmisljao sam o stavljanju obicne gljivice, ali je razlika u tezini samo 25 grama pa je odluka pala na ovaj s vise snage. mislim da sve skupa ne bi smjelo biti vise od 500 grama rtf...

slikice do sada napravljenog:







danas cu malo raditi oko njega pa ako sto novo napravim dignem i slike...
struja zakon, nitro USTAV

Odg: christen eagle, depron, 75 cm, kfm krila

Reply #1
Odlično, samo neka se štancaju modeli, kada zatopli sve to tak i tak budemo porazbijali  :) .
Sorry malo sam neupućen, šta bi bio kfm, kfm2, kfm4??
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: christen eagle, depron, 75 cm, kfm krila

Reply #2
kfm je super stvar za ljencine kojima se ne reze profil iz stiropora. :)   izreze se krilo od deprona i onda se prema zeljenim letnim karakteristikama zalijepi jos poneka ploca deprona na vec izrezano krilo. napadna se obrusi da bude zaobljena i to je to.

http://en.wikipedia.org/wiki/Kline%E2%80%93Fogleman_airfoil


struja zakon, nitro USTAV

Odg: christen eagle, depron, 75 cm, kfm krila

Reply #3
Hvala na pojašnjenju  :) .
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: christen eagle, depron, 75 cm, kfm krila

Reply #4
dajte fakat da se nadjemo narednih vikenda, cim dodje ljepse vrijeme. zivimo 20 minuta jedni od drugih, a vidimo se skoro nikada.

jos nismo odmjerili snage s migovima, a na to se brusim... :D
struja zakon, nitro USTAV

Odg: christen eagle, depron, 75 cm, kfm krila

Reply #5
Ma moramo se naći, ali vidiš vrijeme snijeg, kiša, kiša, snijeg i unedogled. Stalno prešarafljujem motore na miga, stavljam sve veći i veći, samo da bude brži od tvoga :D .
Malo offtopic pitanjce za tebe, stavio sam Irvine 036 heli motor na miga, na mjestu radi super, ali čim ga bacim ugasi se, kao da nestane goriva, na podu je potrošio 4 rezervara goriva, i dobro radi, a poletio samo jedanput. Koliko se sjećam i ti si imao sličnih problema sa bacanjem Mig-a. Sa OS 25 mi se to skoro nikada nije desilo.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: christen eagle, depron, 75 cm, kfm krila

Reply #6
mislim da ostane bez goriva na trenutak, model krene naglo naprijed, a gorivo zeli ostati na mjestu. kod manjih motora je to manje izrazeno jer manje gutaju i gore ne stavljamo premale propove kao sto to stavljamo na ove vece, a prop funkcionira kao zamasnjak...  sa 9x7 ili 8x8 propom motor bi uvijek zastao prilikom bacanja dok sa 10x6 ne bi zastao niti malo.
to je neka moja teorija i ne mora biti tocna.

moj mig jos ima .21 motor gore, ali definitivno ide .46 pa me se cuvaj. :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: christen eagle, depron, 75 cm, kfm krila

Reply #7
Čuj ako ne sredim ovaj Irvine, i na moj ide .46-ica, pa se moraju čuvati svi oko nas  :) .
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: christen eagle, depron, 75 cm, kfm krila

Reply #8
model je skroz sklopljen, ugradjen mu je motor i jos fale servici, a mozda dodje i trap, ali o tome se jos premisljam posto nam je pista travnata, a model ima samo 75 cm raspona.

bez servica je tezak 280 grama, a sa servicima ce biti oko 330. s baterijom ce to biti oko 450 sto je skroz zadovoljavajuce.








struja zakon, nitro USTAV