Skip to main content

Topic: 20 km i nazad fpv - X8 (Read 9187 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #15
Dag i Boris. Javite se ako budete išli... Možemo se tamo naći!
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #16
@miso - imaš ovdje cijelu priču, da nejdemo u offtopic
http://www.flyfreak.net/fpv-i-ap/nova-skywalker-platforma-za-fpv-x8/msg137759/#msg137759

@tom
složio sam 4S4P sa Panasonic 18650 i ograničio gas na 26 A. Za X8 dosta, a bit će još bolje u X-UAV Talonu koji baš završavam

evo dobar link za schemu spajanja kombinacija i balance porta. Razmišljam dodati još 4 kom u paralelu i dobiti dodatnih 3400 mAh ...
http://scriptasylum.com/rc_speed/lipo.html

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #17
Svaka čast..... :)


Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #19
Hvala 4tm, Stipe

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #20
Impresivno i nadasve hrabro.
Bez obzira na GPS koordinate, da je nedajbože negdje pao, teško da bi ga našao, vjerojatno bi ga netko prije tebe našao



Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #23
Da, vec imam i gimbal -  Tarot doduse, a vidjet cu ide li na Talona ili X8 ili neka treca kombinacija. Za neko cesto letenje avionom cini mi se ipak neprakticno gore montirati gimbal, ali sve treba probati

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #24
To moram jednom prilikom pogledat.. Fascinantno..
nego, ak može par pitanja:
1. da li bi povećao range kada bi antenu video prijemnika podignuo na neku višu točku u odnosu na zemlju ?
2. Da li u FPV-u koristite yagi antene ? imam jednu na 2.4 GHz- samogradnja.. ali trebala bi imati skoro 20db..pa ako ti može poslužit...javi se...
3. Koji je scenarij ako na toj daljini nešto pođe po zlu ? Nešto tipa motor, esc...


Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #25
To moram jednom prilikom pogledat.. Fascinantno..
nego, ak može par pitanja:
1. da li bi povećao range kada bi antenu video prijemnika podignuo na neku višu točku u odnosu na zemlju ?
2. Da li u FPV-u koristite yagi antene ? imam jednu na 2.4 GHz- samogradnja.. ali trebala bi imati skoro 20db..pa ako ti može poslužit...javi se...
3. Koji je scenarij ako na toj daljini nešto pođe po zlu ? Nešto tipa motor, esc...

1. U ovom slučaju da jer mi je na liniji prema avionu bila šuma koja je u drugoj polovici leta smetala tj. signal se probijao kroz nju. Da je avion ili video prijemnik bio više i signal bi bio bolji. U svakom slučaju, bitno je imati liniju  bez prepreka od trasnmitera do receivera i onda nema problema. Inače diži ili prijemnik ili odašiljač.

2. Ofkors, yagi je zakon. Dragon link mi je super radio i na 20 km sa stock antenom, ali u pripremi sam imao i 433 MHz yagicu ako zagusti.

3. Ako vrisne motor, moliš se da si dovoljno visoko za glajd do kuće. Ako ne, onda tražiš lijepo mjesto za sletjeti i pouzdaš se da će stabilizacija pomoći što mekšem slijetanju. Onda odeš po avion.
Ako vrisne BEC onda si u najvećem problemu jer ne samo da si ostao bez radia već i bez napajanja servoa, a to znači vesela spirala i grubi krš. Zato ne koristiš BEC pod reglera nego odvojeni koji će raditi pouzdano bez obzira na motor i regler. Onda odvojena baterija za OSD, VTx, kameru itd itd ...

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #26
Ima li tko ideju/prijedlog gdje bi se moglo odletiti 30-35 km u komadu, a da ne smetaju planine, aerodromi, velika naselja?
Slavonija pada na pamet, ali nisam siguran tocno gdje?

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #27
Imam ja ;D
Primjer Slavonija kod Belišća zasjednete u stolicu na obali drave i pratite dravu put Osijeka oko 30-tak km u jednom pravcu, nema planina sve sama šuma...

Odg: 20 km i nazad fpv - X8

Reply #28
Hvala na super prijedlogu Ax, budem na google earthu izvidio rutu.