Skip to main content

Topic: Napuhnuta vruća baterija (Read 14246 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #30
Oslanjati se na cut off reglera (svejedno kako bio podešen) je POGREŠNO, upropastiti češ još koju bateriju dok to ne shvatiš. Samo što će sad baterija dulje trajati dok se ne napuhne.

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #31
Oslanjati se na cut off reglera (svejedno kako bio podešen) je POGREŠNO, upropastiti češ još koju bateriju dok to ne shvatiš. Samo što će sad baterija dulje trajati dok se ne napuhne.
Ma kužim da za ovaj moj regler treba imat veći C ,ali ovo sa ESC-om je bio glavni uzrok uništavanja baterije,jer vjerojatno je bio podešen na neku od drugih opcija ,možda na NiMh 0.8 V  baterije ili na 2S 7.4 V baterije,neznam,ali sada nakon PROGRAMIRANJA  super radi i prekine struju baš kako treba i baterija mi se više ne grije i nenapuhava,sve radi ok.

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #32
Esc zaboravi, motor je taj koji vuce struju,a to sto ti praznis baterije ispod 3,7 po celiji, to nije zdravi razum!

 

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #33
Esc zaboravi, motor je taj koji vuce struju,a to sto ti praznis baterije ispod 3,7 po celiji, to nije zdravi razum!
ma kak ne kužiš motor je vuko samo iz jedne čelije struju,ESC nije prepoznao bateriju,trebalo ga je isprogramirati,zato  sada i radi normalno,više se baterija negrije i i nenapuhava se niti jedna čelija.Uglavnom skini si ili pogledaj upute od Birdia 50A Bec na HobbyKingu pa onda reci.

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #34
Sve 3 celije su spojene u seriju, pa ti sad meni lijepo objasni kako to tvoj motor vuce struju samo iz jedne celije :D

Koji je tebi to strucnjak, elektronicar tu s foruma objasnio :D

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #35
Kako god da regler isprogramiras uvijek ce vuci struju iz sve 3 celije :D

Razmisli drugi put, prije nego izvalis takvu glupost!

A taj frend ti je malo zesci elektronicar!

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #36
Pa nisam stručnjak ali kad smo mjerili čelije jedna je bila full prazna i napuhnuta dok ostale dvije su bile malo potrošene. :)
1.♪— For (2S-7S)-ESC
Cell Type and Number of Cells
• — 1 Short + 1 Long NiMh/NiCD Auto Cell Count - 0.8V/Cell
Cutoff Voltage
• — — 1 Short + 2 Long 7S Li-Po (25.9V) – 21V Cutoff Voltage
• — — — 1 Short + 3 Long 6S Li-Po (22.2V) –18V Cutoff Voltage
• — — — — 1 Short + 4 Long 5S Li-Po (18.5V) – 15V Cutoff Voltage
• — — — — —1 Short + 5 Long 4S Li-Po (14.8V) – 12V Cutoff Voltage
• — — — — — — 1 Short + 6 Long 3S Li-Po (11.1V) – 9V Cutoff Voltage
• — — — — — — — 1 Short + 7 Long 2S Li-Po (7.4V) – 8V Cutoff Voltage

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #37
Pa naravno kada ste posisali i zadnju kap struje iz batke, pa je jedna celija krepala!

Ne brini i ove dvije celije nisu puno bolje, cak ta napuhnuta je i bila najbolja, kad je dala sve iz sebe!

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #38
Kakve veze ima kako regler programiras :D

Ponavljam sve 3 celije  na bateriji su spojene u serijski spoj, tako na regleru mozes isprogramirati da pece i rostilj, ali sve jedno

struju daju sve 3 celije :D


A bas mi je zao i tebe i tvog elektronicara, ali vama nebi dao nit da mi zarulju promjenite!

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #39
Na ovome ima,daj mi jednu svoju novu bateriju i ja ću podesit regler tako da će ti baterija biti luftbalon a i spržena :D :D :D :D :D :D ,živ bio pa vidjeo ;)

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #40
Bit ce bolje ;) :D

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #41
Na ovome ima,daj mi jednu svoju novu bateriju i ja ću podesit regler tako da će ti baterija biti luftbalon a i spržena :D :D :D :D :D :D ,živ bio pa vidjeo ;)

Ajde ne budali! Reci tom svom elektroničaru da se vrati u osnovnu školu...
Riknut će prvo ona koja je najpraznija, a ako se oslanjaš na cut-off onda si i ti malo smešan!

Kakvo pražnjenje jedne ćelije preko reglera, o čemu pričaš ti lik...

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #42
What ever :D ali od kada je regler podešen na 3S Li-Po 11.1V 9V Cutoff sve normalno radi,eto.Out and over ;) :)

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #43
Na ovome ima,daj mi jednu svoju novu bateriju i ja ću podesit regler tako da će ti baterija biti luftbalon a i spržena :D :D :D :D :D :D ,živ bio pa vidjeo ;)





Zalosno, ali i taj kineski regler ima vise pameti od tebe i tvog frenda elektronicara :D

Taj regler se bar da isprogramirati, ali vas bas i ne :D

Odg: Napuhnuta vruća baterija

Reply #44
What ever :D ali od kada je regler podešen na 3S Li-Po 11.1V 9V Cutoff sve normalno radi,eto.Out and over ;) :)

"What ever" nastup te i doveo do sjebanih baterija...kad si najpametniji. Pa onda ti i elektroničar rokajte po svom, što drugo reć ovakvom tvrdoglavcu.