Skip to main content

Topic: Moji projekti :) (Read 43338 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moji projekti :)

Evo jedan dugoročan projekt 600-ke. Riječ je o JS K-6 tt modelu helikoptera. Malo sam surfao netom i naišao na ovaj kit i zaljubio se. Kako sam pilot osrednjih vještina mislim da je ovo prevelik zalogaj za mene ali se nadam da ću uz vašu pomoć savladati ovo čudo. Kako sam već rekao nisam bas pretjerano iskusan i uglavnom sam letio rtf ili bnf modele tako da je elektronika još pod velikim upitnikom. Kako se radi o "jeftinijem" modelu mislim da će i takova elektronika u njega. Za gyro sam mislio gv8000, regler YEP 120 hv ili turnigy dlux 120 hv. Motor nešto iz turnigy heli drive serije također turnigy TGY-BLS805MG a rep TGY-BLS815MG HV. Bec castle pro 12s. Nadam se da će to sve skupa zajedno fino raditi. A do završetka ovoga ima da ispoliram letačke sposobnosti;)
Evo kako to izgleda

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #1
Može slika bez kabine, da vidimo kak izgleda frame.
Reklo bi se da sliči RJX-u.
GV8000 bi trebala biti kopija mini V-bara?
Da ne bi bilo zabune, 815 ide na cikliku a 805 na rep. Servaći izgledaju isto kao kopija RJX servaća.
To bi trebala biti dobra kombinacija.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #2
Evo našao sam stranice:
http://www.jsmodel.com/En/Pro_Show.php?theId=110
Čini mi se da je napravljen lagano i minimalistički, tako da bi rezultat upotrebe motora za 700-tku mogao biti drobljenje zupčanika.
Ja bi uzeo NTM za 600-tku.
Isto tako smještaj baterije je čudan, jedna ide gore a druga dolje ili ?
Inače izgleda solidno, ali cijena mi se čini isto solidna?
Outrage Fusion se mogao dobiti za 299$.
Tu je naravno i pitanje gdje kupiti rezervne dijelove.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #4

Da krivo sam napisao za servaće. A taj turnigy bi trebao biti neki rebrand kds-a

Koliko sam pohvata po raznoraznim forumima gv8000 bi trebala biti najbolja kopija vbara s 3 zasebna mems senzora i čak se kinezi ponose sa "kvalitetom".

Da budem iskren bilo je tjesno između hk assault 700 i ovoga ali iskreno js mi se činio kvalitetniji i jednostavniji. Isto tako dijelovi su dostupni u njemačkoj a ne kini i čak po razumnim cijenama.

Da baterije idu odvojeno jedna od druge. nekako mi to i ima smisla zbog raspodjele tereta ili tako nesto :)



Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #5
Cijela trakavica je oko tih kopija minija, jedno vrijeme su miniji imali jedan senzor za sve tri osi, pa su taj senzor prestali proizvoditi, sad opet imaju tri odvojena senzora ... pa je tu još i gaui ...
Mene zanima jel Vbar software za PC pronalazi i priznaje te kopije, ovaj je navodno pro, i dal se to ponaša isto ko original.
Imam jednog origigi silvera, tak da sotware imam i radi, pa ak mu podvalim kopiju jel to bude ferceralo ...


A to što si zaobišao assaulta znači da sigurnost letenja neće patiti ! Meni uopće ne ulijeva povjerenje !


Ovaj motor:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__47015__NTM_Rotor_Drive_600_Series_510KV_5500W_600_50_size_heli_.html
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #6
Koliko vidim po youtube sva podesenja jedinice se rade sa mikado softwareom jedino ga ne možeš registrirati. A za assaulta sam čuo dosta toga dobrog ali nokon zamjene par djelova sa alignom pa onda više nije ni ta cijena kita. Tako da sam se odlučio za ovo. Ne znam kako izgledaju align, sab ili ostali kitovi ali dok dođem do tog nivoa mislim da će me ovaj dugo vremena sluziti :)

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #7
bas me interesira kak bu to ferceralo .....
dx9-xd8-gobac630

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #8
Evo kada vec spamam forum da ubacim koju sliku i ovdje :)


Stigao Quantum 4135-530 motor





Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #9
Serva:)

I bec

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #10
Ovi servo hornovi dolaze u kompletu sa servoima?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #11
Nope. Serijski su plasticni.

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #12
Kolko kv-a je motor?
Gdje si ga kupio?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #13
Quantum 4135-530kw. A kupljen je u fast-ladu. Znaju imati polovnih stvari za jako dobru cijenu, a stvari su kao nove.

Odg: Projekt JS K-6 tt

Reply #14
Simpa helic, simpa cijena :) ako se na hku pojave dijelovi bit ce jos bolji...


Vidim motor je neskroman :) koje batke planiras?
Neznam kak drugi, al ja bi glavu htio vidit :D
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti