Skip to main content

Topic: Phoenix2000"restauracija i probni letovi" (Read 19631 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Phoenix2000"restauracija"

Reply #30
SETUP :
Motor:CopterX CX  ,M2826 , 1000KV (odličan za malo novaca) ja zadovoljan
ESC:30A,ugrađen mali hladnjak za bolje hlađenje(rebrasta pločica od PC-a,puno bolje odvodi toplinu) 8)
Propeler:original 11x6 sklopivi(folding) ili 10x6 kako kažu na RCGroup forumu :-\
4 serva 9gr (plastična)2 na trupu,2 na krilima
Baterija:HRB 1500mAh 25C ,jako sam zadovoljan baterijom,težinom i veličinom i naravno cijenom :)
4 kanala letim  za sada dok ugradim flapsove ako će u međuvremenu pokazati da budu potrebni,za sada mi još netrebaju.Ako stavim flapsove biti će 5 kanala 8)
I JEDNA SNIMKA PONOVNE PROBE :) .Snimatelj mi je opet malo zakazao ali nadam se da će jednom snimka dobro ispasti pa ću odraditi kompletno poljetanje-letenje-sletanje snimku 8) .
YOUTUBE:
Phoenix 2000 test fly with 1000kv motor

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #31
Snimatelju draže gledat uživo,nego kroz objektiv kamere :)
 ja navijan za flapseve,kad ih ugradiš,nećeš više moć bez njih.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #32
Snimatelju draže gledat uživo,nego kroz objektiv kamere :)
 ja navijan za flapseve,kad ih ugradiš,nećeš više moć bez njih.
E neznam,nisam nikada nešto letio sa flapsovima a nisam ih ni zato i koristio,vidjet ću kada ih ugradim za probu,baš me interesira kako će se jedrilica tada  ponašati,hvala Ante na savjetu da bez njih neću moći, valjda znaš iz iskustva kako funkcioniraju ;) .A da snimatelj loše cilja objektivom :D više se praznog neba i oblaka vidi nego jedrilica :D ,biti će bolje :)

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #33
Jedno pitanje za one koji posjeduju ovu jedrilicu Phoenix 2000.Izvagao sam posebno krila(i 2 9gr serva) i posebno trup sa motorom,propom, baterijom,esc-om i prijamnikom ,horizontalcem,vertikalcem i dva 9gr serva.Krila ispadaju teška 475gr,a trup 630gr,što je ukupno zbrojeno 1105 gr.I sada ,dali je to dobra poletna težina za ovu jedrilicu?Jer na HobbyKingu piše da mu je  poletna težina oko 950gr ....hmmmm :-\ ....pa me malo zbunjuje kako su oni to uspijeli tako dobiti ?Hvala unaprijed. :)

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #34
Ne zamaraj se sa težinom. Kreće se od 1100-1200 g sa baterijama (po iskustvu drugih na stranim forumima).
Utrimaj CG da ti paše i samo leti. Model dušu da za jedrenje, digni ga na neku visinu i letaj. Nije za akrobacije, alo ako si na dovoljnoj visini, možeš i to.
Namjesti si režime leta (ja imam 3) za start s motorom, thermal i crow za slijetanje.
I to je to, model dobro hvata termiku, tako da obavezno dodaj 2 serva u flapsove. Za thermal mode se spuste flapsovi i aileroni 1-2mm dolje.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #35
Ne zamaraj se sa težinom. Kreće se od 1100-1200 g sa baterijama (po iskustvu drugih na stranim forumima).
Utrimaj CG da ti paše i samo leti. Model dušu da za jedrenje, digni ga na neku visinu i letaj. Nije za akrobacije, alo ako si na dovoljnoj visini, možeš i to.
Namjesti si režime leta (ja imam 3) za start s motorom, thermal i crow za slijetanje.
I to je to, model dobro hvata termiku, tako da obavezno dodaj 2 serva u flapsove. Za thermal mode se spuste flapsovi i aileroni 1-2mm dolje.

ma flapsove ću ugradit samo zbog slijetanja ,da ga uspori jer mi je prebrz kod spuštanja,a i nažalost nemam stanicu da mogu takve mikseve radit sa flapsovima.Mogu samo flapsove tako napravit  da ih lagano spustim pritiskom na jedan prekidač na stanici tj. 5 kanal ,naravno samo u jednom otklonu kojeg moram naštimat na zemlji i to je to.Znači prilikom sljetanja upalim flapsove i oni se spuste i lagano usporavaju jedrilicu dok ja korigiram sa kormilom visine gore -dolje.

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #36
samo pazi kad ih ukljucujes da nemas preveliku brzinu jer ce ti to podignit nos dosta,pa ako si blizu zemlje i prilazis brze,mozes izgubit uzgon i udrit noson,ili moras bit brz sa elevatoron da ga kompenziras.ja san na svome modelu prvo na visini isprobava..osim ako imas opciju da se polagano spustaju sta ja neman,moran flashat novi software na stanici
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #37
samo pazi kad ih ukljucujes da nemas preveliku brzinu jer ce ti to podignit nos dosta,pa ako si blizu zemlje i prilazis brze,mozes izgubit uzgon i udrit noson,ili moras bit brz sa elevatoron da ga kompenziras.ja san na svome modelu prvo na visini isprobava..osim ako imas opciju da se polagano spustaju sta ja neman,moran flashat novi software na stanici
Da , mogu podesiti koliki otklon da bude a za brzinu otklona to još nisam siguran koliki će biti,uglavnom kada upalim flapsove trebali bi dati lagani otklon prema dolje ,ali dovoljan da uspori jedrilicu,a čak mogu to i u zraku koristiti  kod letenja u vjetar bez upaljenog motora.To sve što ta moja stanica može.Nije baš moćna ali moje potrebe zadovoljava :) .

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #38
neznan jesi li me svatia,nije problem u otklonu površina meni su programirani flapsevi na 3 polozaja,zadnji mi je namisten skroz do kraja,koliko god san moga,problem ti je u brzini promjene polozaja,ako se naglo spuste,model se propinje a ako se spustaju polagano neces osjetit nista.
 Imas i drugu soluciju da ih dodijelis na neki od potenciometra,pa ih mos stelat u fino kako oces
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #39
Potenciometra nemam na stanici,jedino se može ugradit,ali o tome otom potom :)

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #40
Nadam se da imaš EXPO na stanici, da ti model ne bude previše živahan. Ja sam na sve kontrolne površine stavio 35% expo.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #41
475 g samo krila? Kaj nije to malo previše? Znam da je to epo model al opet...
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #42
Nadam se da imaš EXPO na stanici, da ti model ne bude previše živahan. Ja sam na sve kontrolne površine stavio 35% expo.

Ja više volim da mi je osjetljivija na moje pokrete palicama pa sam sve komande stavio na maksimalnu osjetljvost,slično ko kod sportskih vozila ,volim direktnije upravljanje :) .

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #43
475 g samo krila? Kaj nije to malo previše? Znam da je to epo model al opet...
Krilo je tvornički takvo,jedino sam ja dodao par traka i duck tape na napadnu ivicu krila. :) Ipak ima dva metra raspona ,50cm carbonsku šipku fi 10 mm ,dvije šper letvice po 20 cm svaka,dva serva i limeno kučište u stiroporu  gdje se umeće carbonska šipka promjera cca 10mm.

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #44
Današnja proba Phoenix-a 2000,spuštanje malo lošije u lagano rasljinje bez štete i ogrebotina  jer mi  je dolazio auto po cesti  pa reko da ga spustim što prije nego mi dože bliže da ga slučajno nepogodim 8) jedraljkom u lim 8) .Puhao je dosta jak vjetar tako da je trebalo to znati voziti,ali ide mi sve bolje i bolje ipak je ovo tek 5 ili 6 puta da ju vozim,još uvjek učim 8) .Uživajte u snimci majstora snimanja koji je opet to zabrljao ali i njemu ide bolje i bolje to snimanje kamerama :D .Stavio sam i slike SETUP-a , na "no name" ESC 30A  sam stavio jednu malu rebrastu aluminijsku pločicu od neke PC kartice i pričvrstio sam je plastičnim vezicama,jako dobra stvar,odlično ohladi ESC 8) .Motor se malo grije sasvim normalno,baterija HRB 1500 mAh isto normalna,uglavnom jako mali  i vrlo povoljan(cijena) setup za velike performanse na toj jedrilici,dobro vuće tih 1000KV na propeleru od 11X6 foldingu 8) ,čak i u  jaki vjetar dobro ide "čudim se ja" ali ide 8) .I da poskidao sam neke naljepnice na njemu jer su se počele odljepljivat ,morat ću koristiti neku boju da ga malo ušminkam 8) .

LINK sa YouTube-a :
http://www.youtube.com/watch?v=yORxEDZlIvo