Skip to main content

Topic: Phoenix2000"restauracija i probni letovi" (Read 19634 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #45
Super,odlično se ponaša,nebi uopće reka da mu je toliko velik raspon krila.
Neznan da li će ti kasnije trebat neka jača baterija al otom potom :)
Samo naprid
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #46
Ma kralju odlicno svaka cast kad bude bez vjetra biti ce to još puuunnnoo bolje


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #47
Koliko sam primjetio stalno si na motoru - greška, ta jadralka se bez problema leti po takvom vjetru.
Trebao si doći u Buševec pa da vidiš, naučiš, probaš što ta jadralka može, ovako solirajući teško da češ saznati sve mogućnosti.

Ali samo naprid kako kaže Ante  :)

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #48
Da,na ovoj snimci je samo motor upaljen kada startam i dižem jedrilicu ,a ostatak ubrzanja niz vjetar je učinio vjetar.I da nesklapa mi se elisa kada ugasim motor  jer vjerojatno nisam kočnicu naštimao na ESC-u a i nisam ni pokušavao jer zadovoljan sam i ovako  :) a vjerojatno taj ESC i  nema tu opciju.Zato si Plavi dobro vidio da se elisa stalno okreće ;) i da letim sa upaljenim motor,samo jedan dio da a  ostatak ne :) .Još puno moram vježbat  sve dok ulovim pravi grip na jedrilici. :)

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #49
1. Kočnicu uključiti obavezno - puuuno manji otpor zraka
2. Niz vjetar imaš brzinu ali gubiš na visini i upravljivosti modela.
3. Da, moraš još puno vježbati ali kad ti to netko pokaže iz prve ruke mnogo je lakše  ;)

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #50
Nećeš nikada "uloviti grip" na jedrilici ako nemaš kočnicu na regleru (a imaš ju sigurno). Ta jedrilica još nije niti letila...


Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #52
Motor na jedrilici je kao neko nužno zlo: služi samo da je podigne u zrak..da ne moramo vuči gumu ili sajlu, ili neki drugi način startanja.
Nakon toga, jedrilica treba -jedriti, inače nema smisla.

(Ovo ne važi za hotlinere koji su pod motorom jurilice - ali mogu i jedriti !)

Elisa koja se ne zatvori znatno skraćuje let, ja sam imao i do 50% gubitka, ovisi o modelu i elisi.
Čak i pri vrlo malo gasu elisa ima ulogu kočnice. To obično zovu "milling", ja bi to preveo kao mljevenje.
Zato aktivirati kočnicu !

Ova snimka leta sa youtube nije uopće letenje jedrilice, nego jedva održavanje u zraku ; ja bi na tvom mjestu uzeo nekog trenera, tipa Cub, Cessna ili slićno, može i Bixler pa se naučio letiti pod motorom kako treba (Zagi nije trener nego jurilica), pa se kasnije vratio na Phoenix-a i učio letiti bez motora.
Sezona letanje je pred nama, imaš dovoljno vremena.
Damir

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #53
Ma samo neka upali kocnicu i letit ce ok....


rekao sam na pocetku da Zagi nije za pocetnike ali neeee :D

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #54
Slazem se sa zedom da zagi nije za pocetnike,ja sam poceo s nekim malisanom na dva kanala iz turbolimaca,pa dvomotorac isto dvokanalni kupljen u konzuma,pa sam tek onda kupio cessnu 140mm raspona i ucio letjeti a sad ucim letjeti Pusher Jeta


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Phoenix2000"restauracija i probni letovi"

Reply #55
Nažalost još uvijek letim bez kočnice,jer ovaj "no name" regler izgleda da nema kočnicu,potražio sam po internetu opcije za kalibriranje tog reglera ali nema ga ,čak sam našao i upute ali stvarno nema kočnicu,ali nema veze,letjet ću ovako pa dok kupim neki novi ili polovni 30A regler sa opcijom kočnice pa da onda vidim kako se ponaša sa sklopljenom elisom i dali ima promjena u letu i tako to.Hvala na komentarima i pomoći.Uživajte 8) .
EVO SLIKA NA LINKU ZA EBAY,AKO NETKO ZNA KAKO ISPROGRAMIRATI DA IMA KOČNICU NEKA MI SE JAVI NA PM ILI OVDJE U POSTU.HVALA :)
http://www.ebay.com/itm/30A-Brushless-Motor-Speed-Controller-RC-BEC-ESC-T-rex-450-V2-Helicopter-Boat-DX-/261561237105?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3ce643be71