Skip to main content

Poll

Podržavate li donošenje zakona o sustavima bespilotnih zrakoplova?

  • Za
    52 (55.3%)
  • Protiv
    42 (44.7%)

Total Members Voted: 89

Voting closed: February 27, 2015, 07:40:44 pm

Topic: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova (Read 253016 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #705
Jedan od jacih bisera je taj da im moras dostaviti snimak na originalnom mediju sto znaci da ju ne smijes kopirati(umnozavati)niti rezati,brisati i sl...
Zanima me sto bi rekli "ovi"iz DGU
-a kad bi im donio snimku na kartici iz RED-ice,kamo bi si gurnuli tu karticu...
Taj pokusaj nametanja zakona iz 68.nema sanse da opstane.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #706
@ Živio Kereta , potpisao sam peticiju i evo potvrde :
''
Hey there! Thanks for signing a petition at iPetitions.com. Your signature is valuable and makes a real difference.

Hvala što si je postavio na forum
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #707
I ja potpisao. Nisam velika rvatina ali mi nije skroz bistro zasto je opis peticije na engleskom... To je trazeno od weba ili?

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #708
Ok,neka pravila trebaju postojati,ali sve drugo je borba s vjetrenjačama.
Bilo bi jednostavnije zakonom zabraniti prodaju i posjedovanje ikakve letjelice s kamerom u RH osim registriranim profesionalcima,a njima sve to puno olakšati i kvit!
Jbg! :(
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #709
U redu, ako se i privolimo svim tim zakonima do kraja i budemo u njihovoj milosti i nemilosti. Da li uopce ima (teoretske?) sanse sve po PSu obaviti unutar mjesec dana? Ne zelim ispadati majmun i dogovarati projekte za koje bih sebe i trecu stranu uvaljivao, a uvijek su termini kratki kratki.

Holllywood unutar tog vremena snimi film i prikaze ga  :)

 

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #710
Svakom razumnom covjeku je jasno da takva politika vodi jedino gubitku poslova.
Nerijetko klijent zove danas za sutra.Po njihovom pravilniku naravno da taj posao nisi u mogucnosti odraditi.
Ako se i desi da imas vremena svu tu silnu papirologiju "ovima"poslati to nije garancija da ce ti i odobriti sto znaci da klijentu ne mozes nista obecati sto opet znaci da ce te klijent sterati u pm.
E ako i sve to uspijes onda se moras moliti bogu sunca da taj dan ne pada kisa.
I na kraju ako je srece sa svim tockama onda te ceka objasnjavanje klijentu da mu ne mozes dati snimku jer je moraju pregledati "ovi"i da se nadas da ce je za mjesec dana odobriti(a mozda i nece) ali da ti svakako plati jer si ti odradio posao.
Na kraju ce se desiti da ce klijent(stranac)lijepo zaobici Hrvatistan i ostaviti novce u nekoj susjednoj zemlji gdje nema "ovih"


Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #711
Zalosno..... zar nitko od tih DGUhljeba nema niti malo bibera u glavi? Cemu su sazvali one rasprave o zakonu?

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #712
Očito na zadnjoj radionici u agenciji nisam ja bio dovoljno grub prema onoj gospođi iz DGU, već tada sam prepoznao(a vjerujem i svi na radionici) problem koje bi pravno mogao kočit sve nas.. na žalost radionica je bila isključivo tematike koju je agencija priredila. ali ova gospoda iz dgu nisu u stanju ni komunicirat sa agencijom koja je realzirala pravilnik.. uhljebi DGU...

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #713
U principu nije moguće niti jednu sliku javno obznaniti za manje od mjesec dana. To mi jebeno nema veze s mozgom. A ono pokusavas ne stati na zulj nikome, prilagoditi se svim pravilima igre, ali to sad vec ne vodi nikud.



Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #715
Počeli su ko fejsbuk, "click here to accept agreement , *we have right to change rules anytime we like"  :) I šta, DJI, napravi selfi drone sa 4k kamerom tezine 250g, pa ce ovi reci, e ne moze predobra je kamera, ima senzore naprednije nego prosječna vojska, blabla.



Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #717
Mislim da je ovo otišlo već preeeedalekooo.
Uredu je staviti neke zakonske okvire ali nikakve prohibicije nisu donile ništa dobro.

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #718
Najbolje da vozimo quadove po stanovima i kucama
1. DIY aircraft restricted at 250g and lower.
2. DIY aircraft max speed of less than 54km/h.
3. DIY aircraft must remain within 100m of pilot.
4. DIY aircraft limited to max height of 50m.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #719
Evo jedan primjer pretjeranosti zakona Agencije...

http://www.youtube.com/watch?v=CwjinWbh3DU

Na proljeće sam napravio ovaj spot bez novaca kako bih pomogao da ovaj rehabilitacijsko senzorički park za djecu s problemima što prije nađe investitore i da se što prije izgradi. Žalosno je što je ovaj spot legalno neizvediv. Čak i uza svo brdo papirologije, prijave kod Agencije, najava DGU, dozvole, 8 motora, padobrana, duplih autopilota i ne znam čega sve ne, ne smije se letjeli bliže od 30m od skupine ljudi, a ja to na ovom spotu radim i to je gotovo uvijek potrebno, posebno kad se radi o manjim prostorima s više ljudi.
Dakle apsolutno nitko ne može napraviti ovakakv spot na legalan način.
To je žalosno.