Skip to main content

Topic: Spajanje gimbala ? (Read 2267 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Spajanje gimbala ?

tekst i netreba. Moje su frustracije detaljno prikazane na slici

Odg: Spajanje gimbala ?

Reply #1
Nisam baš najbolje skužio. Ali ako prijemnik ima svoje napajanje iz BEC-a a gimbal pločica iz drugog izvora tada iz prijemnika treba samo masa(-) i samo signal. Obično crna žica i bijela. To ti je PWM signal koji prijemnik generira na osnovu pozicije "palice" na stanici..

Odg: Spajanje gimbala ?

Reply #2
pokušati ću tako popodne . čak i u slučaju da je pogrešno verovatno neću ništa zeznut


Odg: Spajanje gimbala ?

Reply #4
nisam shvatio, šta da uštekam i kamo ???

Odg: Spajanje gimbala ?

Reply #5
... ali sviđaju mi se tvoje snimke

Odg: Spajanje gimbala ?

Reply #6
Da bi ti gimbal radio moraš ga spojiti na 12V bateriju, (one 2 žice lijevo na slici) i to je sva mudrost, iako bi prije svega bilo dobro skinuti GUI sa neta ako ga nemaš i iskalibrirati acc i gyro, tako da drži kameru ravno.
Ako želiš imati mogučnost tiltanja kamere u vožnji spoji servo kablom pitch kanal sa gimbal kontrolera na jedan od kanala na resiveru, s time da izvučeš srednju crvenu žicu ili je prekineš negdje i ostaviš samo masu i signal.

Odg: Spajanje gimbala ?

Reply #7
jel to ovo:

Odg: Spajanje gimbala ?

Reply #8
jasno mi je napajanje sa 12 V ali gdje da skinem taj GUI  za ovaj gimbal CNC FPV BGC 2 Axis Brushless Gimbal w/Controller for GoPro 3

Odg: Spajanje gimbala ?

Reply #9
Ovako iz slike ne mogu razaznati koji je to kontroler točno, trebao bi pogledati natpis na poleđini pločice i vidjeti nešto tipa BGC-VX.XX
U svakom slučaju pogledaj si ovaj video gdje imaš objašnjenja kako to uraditi i gdje skinuti GUI

I nikako ne updejtaj firmware, jer bi mogao kontroler zbrikati!!!

http://www.youtube.com/watch?v=TRBr3VdJ7wA

Odg: Spajanje gimbala ?

Reply #10
Na brzaka sam pogledao video. Mislim da će to uspjet. U svakom slučaju, pokušat ću.
                                                                                                                           hvala

Odg: Spajanje gimbala ?

Reply #11
e to ti ne ide nabrzaka....
dx9-xd8-gobac630

Odg: Spajanje gimbala ?

Reply #12
nabrzaka je bilo do prvog odgovora, da vidim dali ću shvatit ili su potrebna dodatna pitanja. A tek sutra ili prekosutra ću ozbiljnije poradit na tome ( kad vađem više vremena u kontinuitetu ). Hvala na upozorenju !

 

Odg: Spajanje gimbala ?

Reply #13
uraaaaaaaaaaa, radiiiiiiiiii !!!
hvala ekipi.  zaključavam