Skip to main content

Topic: Yak 9 (Read 14762 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Yak 9

Reply #15
Se meni cini ili se od cetvrte sekunde cuje ko da je jedan kotac zakocen pa struze po asfaltu?

Odg: Yak 9

Reply #16
Kotaci se normalno vrte,ja bi volio da je kotac jer bi to bilo najlakse rjesivo.

Odg: Yak 9

Reply #17
Ivane, stvar je uistinu jednostavna, pokusaj trenirati high speed taxi a da ti zrakoplov ostane u linije centarline-a. Izvedivoje na Grobniku kad nema nikog, i kad se ne leti, rola, vuče zapregu po samoj pisti.
U par puta ćeš savladati ziroskopski moment elise, i bez većeg problema letjeti model, no esencijalno je imati liniju kad dodajes gas.
Po snimci poljećeš 3 m od ruba staze i kad zanese u lijevo vec si na travi i tu si već rotirao uz nedovoljnu brzinu i stallirao si ga.
Sretno

Odg: Yak 9

Reply #18
Slažem se, puno puta mi se  dogodilo da nemam brzinu a budem na rubu piste , puno puta nemozes držati pravac jer puše  poprecno na pistu ali ovaj  put je bilo bez vjetra.

Odg: Yak 9

Reply #19
Ssmo kormilom kontriraj i pici :)

Odg: Yak 9

Reply #20
Živio Ivane , imao si tipičan ''tip stall'' , model se je prevukao  preko lijevog krila zbog nedostatka poletne brzine. :(
Note:Krkan Ti je već dao istu dijagnozu.
 
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Yak 9

Reply #21
Vjerujem da je to uzrok jer mi svi  to tvrde ( teško držim pravac,vrluda mi po pisti ko luda Mara, sumnjao sam na kotače i sipke pa sam stavio nove ali badava tri indenticna pada)na YT gledam svi polijeću bez problema znači da je do mene i vježbe.

Odg: Yak 9 Flapovi

Reply #22
Po savjetu kolege sa foruma odlucio sam ugraditi flapove, evo pocetka




Odg: Yak 9 Flap

Reply #23
Flap


Odg: Yak 9

Reply #24
Ivane Živio , možeš li ponoviti ovaj tvoj link.....ne mogu uopće dobit ...hvala
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Yak 9

Reply #26
E pa to je prava stvar ...vrlo scale...svako dobro i uspješan let.. ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Yak 9

Reply #27
Hvala!


 

Odg: Yak 9

Reply #29
Za ovaj uradak bilo mi je dovoljno manje od 20 sec.