Skip to main content

Topic: Programiranje ESCova za quad (Read 8843 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Programiranje ESCova za quad

Imam DYS BLHeli 20A ESC i arduino da ga isprogramiram, tj slozim postavke kako zelim, al ne kuzim se bas u te postavke... Motor timing i to sve, ako mi netko moze objasnit il linkat gdje je to dobro objasnjeno jer nisam bas nasao..


I jos jedno pitanje, imam Sunnysky X2204 2300KV brushless motor i ne znam kolko ima polova, nasao sam neku formulu kako odredit koliki [size=78%]PWM treba, ide [/size][/size][size=78%]Kv x Volts (nominal you are using) x Pole count / 20[/size]
[/size]al ne znam broj polova, pa dal to mogu pogledat na motoru il neko zna? na internetu isto nisam nasao za to.[size=78%][/size]
“You wanna fly, you got to give up the shit that weighs you down.”

Odg: Programiranje ESCova za quad

Reply #1
Gdje si kupio motore, sa bangooda , mislim ako su kopije nece ti raditi sa SN20A reglerima. Dolazi do desinkanja, isprobao, jedino orginal sa dronemattersa su mi radili

Odg: Programiranje ESCova za quad

Reply #2
Sa banggooda sam kupil, Dex mi je rekel da od tam uzmem. Ne znam iskreno kaj je desinkanje al kad sam provjeraval smjer dal se dobro okrecu se okretalo..
“You wanna fly, you got to give up the shit that weighs you down.”

Odg: Programiranje ESCova za quad

Reply #3
Hmmm... sad i mene zanima što je to 'desinkanje'. Možeš li objasniti malo detaljnije?

LP,
milan
---

Odg: Programiranje ESCova za quad

Reply #4
Ajmo ovak kronologija problema. Uglavnom sva ekipa pokupovala ove nesretne SN reglere. ja i stavio na minija u kombinaciji sa lumenier 2206-2000kv motorima, nastimao sa naze32 predobro, znaci nikad mi mini nije tako locked letio, ali skuzio sam da imam malo manje snage nego sa prijasnjim afro reglerima.
Onda nabavim RCX 2206-2250 kv motore, rekoh ovi mogu 4S , to je to, pocinjem skidati lumeniere i stavljam RCX
Cim  sam prvi motor zamijenio idem probati samo smjer vrtnje , skuzim kad lagano dodajem gas sve ok, ali kad mu dajem nagle inpute motor jednostavno stane, pa krene, onako bez kontrole, koma
Zamijenim sve motore, dignem quad, leti, ali prvi flip, samo cujes kako polude motori i bam na pod
Vidim nema pomoci pa stavim druge reglere i sad je ok


Onda cujem od ekipe da im se dogadja ista stvar sa sunnysky 2204-2300kv motorima, hmmm sad je vec stvar ozbiljna
Ali cudno gledam po YT ljudi imaju te kombinacije i lete, e sad mi vise nista nije jasno.
Onda nabavim sunnysky motore sa bangooda i slozim jedan mini sa cc3d da isprobam oneshot, prvi let, nesto ostao bez slike i bam i dva motora se savinu, znaci gledam i ne vjerujem. Znam da imam minija sa motorima sa dronemattersa i pali su milion puta i nista, sve radi...


E onda mi je doslo u tintaru.  Pa jbt ovi motori sa bangooda i sa dronemattersa nemaju apsolutne nikakve veze, samo isto izgledaju. uvijek mi je bilo cudno zasto ljudi kazu da im ti motori ne valjaju, a meni rade savrseno , a ja ih bas ubijam na najace. NE kupujete ih sa bangooda, to je tako losa kopija , cak je pitanje dali imaju isto kv, znaci ako imas tri orginala i jednu kopiju quad ce ti vuci na jednu stranu. A da ne kazem da je kvaliteta izrade koma


Onda sam napravio test, spojio orginal i kopiju na SN20A, orginal radi ko beba, a kopija trza. E tu je problem cijele price, ako imate kopije koristite reglere tipa blueseries, afro, ztw, xrotor i slicne, jer ce te sa SN20A imati problema, jer svima kojima padaju miniji imaju kopije

Odg: Programiranje ESCova za quad

Reply #5
Da se i ja nadovezem na ovo yodino. Dys je priznao da ima "nekih" problema sa 06.15 serijom dys regera i spomenutim problemima. Ja sam jedan od padavicara sa ss motorima:(

Odg: Programiranje ESCova za quad

Reply #6
Oh, dakle... odmah u početku sam osuđen na propast. Moje ideje da kupim jeftine motore za prvi quad. Ok, prvi mačići...

Probao programator, pa naišao na funkciju 'Start Force', učinilo mi se da je na broju 5 (0.125 nečega) (bilo je na 8). Onda krenem redom od broja 1 (0.031 nečega). Hmmm.. motor se samo klima, ali ne kreće. Onda stavim na 5, misleći da sam vratio na tvorničke postavke, motor klima i ponekad krene, pa stane... Onda jednom prilikom taman krenuo prstom da ga zaletim da krene, kad on full throtte. Dobro je što su mi prsti bili na centimetar - dva, a ne unutar putanje propelera.

Dakle, zaključak za Banggood je taj da je dobar za neke igračke, dok za sve iole ozbiljnije treba tražiti drugdje. Za HK ne znam, do sada nisam imao negativnih iskustava. U drugim trgovinama nisam kupovao.

Hvala na upozorenjima.

LP,
milan
---

Odg: Programiranje ESCova za quad

Reply #7
A gle spoji ih na neke druge reglere i sve ce biti fine, evo ja sam sad te kopije spojio na afro i rade bez greske.

Odg: Programiranje ESCova za quad

Reply #8
A gle spoji ih na neke druge reglere i sve ce biti fine, evo ja sam sad te kopije spojio na afro i rade bez greske.

Da. Samo ima jedan veliki problem - moja zadnja narudžba sa BG mi je 'pojela' više novaca od planiranog, pa sada moram barem jedan mjesec malo 'na dijetu' što se tiče kupovine.

Za sada radim s ovim što imam. Nisam baš najsretniji, ali se nadam da će barem poletjeti. Evo dvije slikice (tek razmatram kako bi to trebalo izgledati, nije još finalna ideja):

[attach=1]  [attach=2]

Mislim da se iz priloženog vidi nakana: FPV, snimanje iz zraka... za sada ništa od trkačih zvijeri. Ionako se ovdje u mom polupustom gradu nemam s kime utrkivati, pa bi gradnja takve zvijeri bila uzaludna.

LP,
milan
---

Odg: Programiranje ESCova za quad

Reply #9
Znaci nemam bas srece s kupovinom... A cuj sto se ima ima se drugog nema ja jos nemam prihode kad imam 16, samo kad mi baka se smiluje i da nesto za rodendan onda mogu kupit... Nesto cu uspjet valjda... Imam inace negdje link quada dizajna mislim da ga nisam stavio ovdje kad se probudim cu neda mi se sad laptop palit, ako kog zanima... LP i laku noc do tad
“You wanna fly, you got to give up the shit that weighs you down.”

Odg: Programiranje ESCova za quad

Reply #10
Posto sam na godisnjem pa nisam blizu malca da isprobam ali navodno da ljuduma rade dys regleri kada koriste ground zicu. Posto na svom zmr-u imam nucleus pdb nisam koristio ground, samo signal.

Odg: Programiranje ESCova za quad

Reply #11
Kako to mislis koriste ground zicu? Imam za izlaz na kontroler 2 zice, bijelu i crnu i samo njih ukopcam unutra. Il ima neki extra ground, osim napajanja?
“You wanna fly, you got to give up the shit that weighs you down.”

Odg: Programiranje ESCova za quad

Reply #12
nema ti nikakve razlike sa groundom i bez njega, ja isporbao sve kombinacije sa kopijama motora i sn reglera, znaci sve moguce postavke u blheli i nesto kemijanja sa cleanflightom i nista, pri prvom flipu pada.  Kako je Kreso rekao, regleri nenormalno dobro rade, meni isto tako nije nikad bolje radio i slusao komande, ali cim flipnes motori se desincaju i jednostavno padne.. moj prvi pad je bio sa cca dvadesetak metara i ode batka u papar, nakon toga su slijedila proucavanja kako i sta se desava s tim. Isto takav problem imam sa xrotor escovima ali sam uspio rijesit za sada desincanje, da napomenem , vozim na dvije kopije i dva originala SS2204-2300kv. Kada istestiram do kraja postavke, podijelit cu sa drugima svoja iskustva  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=h3Qdp31dL7c&spfreload=10

Odg: Programiranje ESCova za quad

Reply #13
Znaci to desinkanje je dok te ne slusaju motori... Jos je moj plastican tesko da ce padove prezivljavat... A mogu opce letit bez flipanja s takvim combom? I horizon tj auto-leveling nist ne pomaze u tomu?
“You wanna fly, you got to give up the shit that weighs you down.”

Odg: Programiranje ESCova za quad

Reply #14
da, motori ne slusaju input sticka, mozemo to tako reci. a iskreno nisan ti probao u angle ili horizon modu tako da neznam, bez flipanja mi je radio ok