Skip to main content

Topic: Quadcopter "Freedom"2.4GHz FPV(WiFi) kopija Syme X5 (Read 4987 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Quadcopter "Freedom"2.4GHz FPV(WiFi) kopija Syme X5

Nabavio sam si od prijatelja ovaj dosta cijenovno povoljno  quadcopter "Freedom"(vjerojatno kopija Syme X5 jer su jako slični) 2.4GHz sa FPV WiFi kamerom koju sam sam morao lemiti na quad jer dotični quad nema jack za prikopčat kameru,uglavnom sam spojio plus i minus i instalirao aplikaciju na mobitel i po prvi puta letio wifi FPV ikad u životu.Vrlo sam ipresioniran kako to radi.Napokon neki napredak kod mene što se tiče lemljenja,hakiranja i prebrikavanja žica i sofware-a.Sretan sam ko malo dijete poslije ringišpila :D :) .
"FREEDOM"2.4GHZ sa WiFi FPV kamerom



 

Odg: Quadcopter "Freedom"2.4GHz FPV(WiFi) kopija Syme X5

Reply #3
Spojio sam FPV kameru na matičnu ploču.Plus i minus,žutu nisam nigdje spoji jer služi za okidanje slika na trim gumbiću a to mi nije bilo potrebno jer ima sve na ekranu mobitela. ;) .To je ova kamera koja ide inače na Symu X5 ali paše i na ovu kopiju ;) .LINK DOLE na dućan: :)
http://www.aliexpress.com/item/A-new-generation-Sima-x5sw-of-high-definition-camera-VCR-remote-control-UAV-free-shipping-Record/32577675310.html?spm=2114.01010208.3.12.e6T6fp&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_3_10017_301_407_406,searchweb201603_8&btsid=d6c7c990-216a-44a8-95d0-09d3febcf17d

Odg: Quadcopter "Freedom"2.4GHz FPV(WiFi) kopija Syme X5

Reply #4
Nisam trenutno u mogučnost prenjeti video sa mobitela na PC ili na YT zbog neke greške ERROR 2048 :-\ .Mogu samo slike koje slikam FPV WiFi APP na mobitelu u realnom vremenu.Nije baš HD ali je za početak FPV-a za mene super :) .Kad isprobam domet WiFi-a idu slike i iz veće visine,valjda će imati bar 20 metara dometa od quada do mobitela? :)

Odg: Quadcopter "Freedom"2.4GHz FPV(WiFi) kopija Syme X5

Reply #5
Tražio sam po Google-u ali nisam ništa uspio složiti.Dali netko zna kako riješiti tu grešku ERROR 2048 u QuickTime playeru kao i u ostalima jednostavno nemogu gledati FPV film na PC-u nego samo na mobitelu u aplikaciji  SYMA baš za tu WiFi FPV kameru ?Hvala unaprijed. :)

Odg: Quadcopter "Freedom"2.4GHz FPV(WiFi) kopija Syme X5

Reply #6
Probaj skinuti DivX player. Pazi kod instalacije ponudi dodatno jos jedno tri programa i sranja, to sve pogasi.

Odg: Quadcopter "Freedom"2.4GHz FPV(WiFi) kopija Syme X5

Reply #7
Hvala Zed na savjetu ali neće ni u DivX-u radititi :-\ .Čak sam probao DiviX converter ali neće ni prepoznati file.Nešto ću već smisliti.Dole ispod je taj file pa ako netko zna kako to pokrenuti na PC-u neka mi javi.File je  (.mov) bar tako piše u svojstvima fajla.Hvala unaprijed. :)

Odg: Quadcopter "Freedom"2.4GHz FPV(WiFi) kopija Syme X5

Reply #8
Prve snimke iz zraka sa veće visine jedno od 15-20 metara visine,sada bar znam da ima toliki wifi domet.Bilo bi i proba na veću visinu ali puše vjetar tako da mi je quad letio nestabilono i bilo mi je preopasno ga izgubiti tj. da padne negdje a neda mi ga se skidati i tražiti uokolo po susjedstvu :) .Kvaliteta i veličina slike je takva za takvu vrstu kamere,ja opet zadovoljan.Uglavnom snimka puca pogled na petlju u Lučkom ako ju uspijete vidijeti ;D :) .Uživajte. :)

Odg: Quadcopter "Freedom"2.4GHz FPV(WiFi) kopija Syme X5

Reply #9
Tražio sam po Google-u ali nisam ništa uspio složiti.Dali netko zna kako riješiti tu grešku ERROR 2048 u QuickTime playeru kao i u ostalima jednostavno nemogu gledati FPV film na PC-u nego samo na mobitelu u aplikaciji  SYMA baš za tu WiFi FPV kameru ?Hvala unaprijed. :)

http://www.videolan.org/vlc/index.html

Kakav ti je to video file od 63kB kad ti slike imaju preko 100   8) ?

Odg: Quadcopter "Freedom"2.4GHz FPV(WiFi) kopija Syme X5

Reply #10
Nemam pojma.Takav je file iskopiran iz mobitela na PC.Neće ni u VLC-u raditi.Ipak hvala :)

Odg: Quadcopter "Freedom"2.4GHz FPV(WiFi) kopija Syme X5

Reply #11
Syma ti nece sama snimit file ako ti nisi sam zaustavija snimanje. Ako ti ostane bez baterije isto ti nece snimit vec ostane inicirani file. Snimanjev zaustavljas isto kako ga i pokreces na oni botunic ko za trim desno od gasa. MOV i VOB datoteke su dvd datoteke i nema razloga ne pokrenuti ih u bilo kojem playeru. LP

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Quadcopter "Freedom"2.4GHz FPV(WiFi) kopija Syme X5

Reply #12
Mogu gledati film na mobitelu ali ne i  na PC-u kad file iskopiram na PC,to je ono što me interesira.Film je snimljen ali ga nemogu gledati na PC-u.Neznam gdje je greška.Startam i zaustavljam snimanje na mobitelu,netrebam trim gumbić.Hvala.