Skip to main content

Topic: Tarot 650 i home made malisan 9 inch (Read 14035 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Tarot 680 i f450 long range

Reply #30

Nisam dugoo vremena bas nista objavio Zadnjih mjesec dana sam vikendom ponesto radio...
Radilo se sa novim kontrolerom F722-se preko INAV-a uz BN880 i kontrolerom brzine motora racestar 4in1 35A uz motore dji 2212 i propove 10 incha
Tu su bile i lipo 4s2p 5800mah.
r9mm flex sam koristio jer je lagan a ima dobar domet.
Evo i nesto slika kak se slagalo i video kak leti.
Postavio sam u videu blackbox analizu na motorima i prva greska na jednom od motora je ta sto se vrti puno brze nego ostala tri pa moram pogledat sta mu je.
S obzirom da sam letio na 10incha propelerima slika je ispala jos i dobra.

Naravno... potrebno je jos malo doradit al sve u svemu let je bio ok. Position hold i alt hold rade.
Sad mi ostaje preko blackboxa sve pregledati i doraditi pids, motore, smanjit vibracije, kompas bi trebalo jos malo udaljiti.

Evo par slika













Lijepo se vidi da mi jedan motor radi na 100 posto dok ostali su ok.
Sve u svemu let je bio ok


I video https://www.youtube.com/watch?v=miCg99SYbP0

Sve je bilo samo za testiranje jer ce ova oprema na tarota samo cekam low kv motore i neke propove iznad 14 incha
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Re: Tarot 680 i f450 long range

Reply #31
Bok svima. Trebam pomoc oko novih motora. Koje su zice dobre za low kv motore do 400kv 4114 T motori. Posto mi je esc 4in1 na sredisnjem kosturu od tarota i povuko bi kroz karbonske cijevi do motora po tri zice. Jel mogu ici licne 0.75 posto mi trosi sve zajedno 14a sa 4s baterijom i cak mislim da ce i manje posto mi dolaze baterije za izradu 5s4p
Trenutno imam neke bakrene 1.5m2 za jaku struju od licne bakrene nisu silikonske awg i stavio sam ih na dron al mi se cini da bi mogao biti laksi ak stavim neke druge.

Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Re: Tarot 700

Reply #32
Eto da se nesto desava i sa moje strane.

Pa opet sam nesto kemijao...

Tarot 700
FC matek F7 + gps 880n
Esc 4in1 35a
Motori 4114 400kv mrvicu su modirani al se nevidi sta je ispod haube( ostavio sam ih na oko 400kv al imaju strasnu snagu kao da su na 200kv) inace kupljeni od jednog kolege pa na preporuku od od drugog odustao sam od nabavke rctimer 360kv 5010 jer nemaju ni pola sto imaju ovi i nemaju dovoljno mjesta za namotat kak sam htjeo) ovi sto su kod mene dovoljnu su veliki za bilo kakva modiranja.
Dolaze mi neke lude li ion baterije za setup 5s4p ali leti odlicno na 4s2p
Propovi su tu sa foruma neki 1655 gorivo ugljen xd

Sljedece je skidanje nogica i trebam karbonske nosace motora i neku mini fpv kameru ????Ak netko nudi ???

Dosta je bilo igranja idem na rusenje svojih zabluda.

Tezina 2.444 g sa svime na sebi. Mogao sam ici ispod ali nezelim, raspao bi se u zraku, frame mora bit jaci. Probao sam kombinirati samo sa cijevima al se previse savijaju bez centralnog odnosno duplog kostura.

Evo slika ali sa starim propovim 14x8 grupner e prop



E to je dron kad je sve lijepo slozeno i nevide se zice. Bas sam napredovao u ovih godinu dana otkako sam se vratio u RC svijet xd

I da hvala svima koji su se pronasli i pomogli mi oko dijelova i savjeta. Ovdje sam od bar 10 ljudi kupio po neki dio i dosao do ove letjelice. Svaka cast i samom forumu i moderatorima. Neka smo na okupu i pomazemo si heh
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Re: Tarot 700

Reply #33
Bok ljudi trebam pomoc dosle su mi baterije samsung 18650 35E al neznam kak bi ih bilo najbolje povezati a da ti spojevi ne uzimaju previse grama. Jel ima netko nekog za punktiranje da ih ne spajam lotanjem.
Ipak sam odlucio da ce baterije biti spojene 4s5p nebi isao na 5s4p jer ce mi trositi vise ampera a nema potrebe za tolikim potiskom  motora jer ne radim dron za trkanje vec long range snimanje
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Re: Tarot 650 i home made malisan 9 inch

Reply #34
Evo ljudi jedan cisti home made frame. Ne da sam iznenaden vec presretan koliko je laksi od ostalih u istoj klasi. Nema od sad samo home made radim i nekupujem vise frame. Duplo je laksi od ostalih u istoj klasia i nekih manjih. Jedva cekam da nabavim neki stack fc+esc i pokrenem. ;D

Na njega mogu 8, 9 i 10 inch propovi. Slikan je sa 10 incha

Samo frame je 160g al moze nositi mnogo opreme i da sve lijepo stane, to ujedno znaci da moze biti i ispod 100g a velicine tarota jer je pleksi tezi od cijevi. Manja plocica i duze cijevi su ispod 100g
i da frame je jako cvrst dok ne poljubi pod eh onda se pretvara u staklo. No ovako je cvrst.





Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)