Skip to main content

Topic: 3D print avioni (Read 17746 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Re: 3D print avioni

Reply #75
Isprintao sam sigurno desetak tih probnih profila, ali nisam došao do zadovoljavajućeg rezultata na mom anycubicu.
Zatim sam probao sa istim postavkama na prusa i3 mk3. Savršeno je ispalo.
Tako da sad upgrejdam na direct double extruder. Jer mislim da 50% problema dolazi od retraction parametra i bowdena.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Re: 3D print avioni

Reply #76
Da se i ja oprobam u izraadi 3D print glidera :)
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Re: 3D print avioni

Reply #77
Isprobao?

Koji printer imaš?

Izgleda fenomenalno, šteta što su 3D printani avioni tako krhki :( Ali i sam sam u nabavi 3d printera, pa skupljam informacije.

Re: 3D print avioni

Reply #78
Kupio sa 3DLabPrint Jokera, ali printanje baš nije išlo. Prvo sam probao sa anycubicom, to baš nije išlo jer mu je radna površina manja nego kod Pruse. Onda sam sastavio Bear frame sa SKR matičnom i to je bilo zadovoljavajuće, osim što mi se nije dalo čekati 17h da se cijeli set g-code pripravka isprinta. Pa sam pokušao printati STL-ove dio po dio, ali to ne funkcionira jer slicer koji su koristili ima neke mogućnosti koje prusa slicer nema (sad kao ima ali ja nisam uspio dobiti print kako treba) pa to nije ispadalo kako treba.
Na kraju sam kupio MK4, ali ni to nije bilo kako treba jer nije ispao baš savršeno poravnat okvir na ploču, a taj g-code set ne koristi mesh measurement nego samo jednu točku po Z-u ... Uglavnom nikak da ispadne kak treba.
Tako da bi ja preporučio. ako se printaju aviončeki sa 3DLabPrint-a, kupit MK3 na njuškalu, ima ih, savršeno poravnat okvir na ploču i to je to.
Ako se printaju STL-ovi bez potrebe za nekim specijalnim mogućnostima u slicer-u, vjerojatno svaki printer će biti dobar.
Za PLA ionako treba biti printer otvoren zbog hlađenja.
Materijal koji sam koristio je Impact PLA, kao što je Robi savjetovao.

Outrage Fusion 50
Futaba T14SG