Skip to main content

Topic: Governor (Read 1811 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Governor

Bok!

Imam Turnigy "SuperBrain" ESC (neš' ti imena!) koji ima governor mode i taj ima 3 režima rada.

Option 1: Auto calibrating throttle Recommended for general aircraft
Option 2: Governor Low For helicopter application. Controlling frequency becomes slow, control gain
becomes increasing.
Option 3: Governor High For helicopter application. Controlling frequency becomes faster, control gain
becomes decreasing.

Problem je u tome što ne znam čemu to služi i koje su razlike u tim opcijama?  :-[
Znam samo da je preporučeno koristiti ali ako ću to već koristiti, volio bih znati što i zašto koristim.

Hvala!
Pozdrav!

Odg: Governor

Reply #1
Bok!

Upotrijebih "traži" pa nađoh Wespenov post s objašnjenjem.
Sad znam čemu služi (Hvala Wespen!)

Na žalost, i dalje ne znam koje su razlike u onim opcijama i koju koristiti.

Pozdrav!

Odg: Governor

Reply #2
Probaj sa Option 2 Governor High
Mislim da ces sa Low dobiti premale okretaje.
Ako ne radi vrati krivulje i bok.

inace Governor radi dobro samo na Kontronik i YGE reglerima, moze se podesiti i na Castle Creationsu sa malo petljanja po settingsima.
Za niti jedan drugi regler nisam bas uvjeren da ce raditi.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Governor

Reply #3
Hvala Wesp!

Governor imam i na stanici (Aurora 9), je li to upotrebljivo?

Nisam razumio što znači "ako ne radi vrati krivulje"?

Danas dok sam pokušavao poletjeti, primjetio sam da brzina rotora dosta varira oko sredine i vidno/čujno usporava-ubrzava (pitch je tada od 0-3°, a gas između 46-70%). Puhao je vjetar u dosta jakim zapusima, governor je tada bio na opciji "governor low".
Da li je moguće da su ti zapusi toliko mjenjali otpor na rotoru da je su bile tolike varijacije u okretajima?
Preko 70% i kad se podigne od tla nisam primjetio neke razlike.

Hvala!
Pozdrav!

Odg: Governor

Reply #4
Te su opcije vjerojatno od "spin-up"-a koji je povezan sa governerom.
Spin-up je opcija na heli reglerima koja kaze kad motor iz mirovanja prelazi u vrtnju predefiniranim brojem okretaja (a koji se poštelava u % od maksimuma preko gasa") da to ne radi maksimalnim ubrzanjem (kao da si ga uključio preko prekidača) već da se zavrti polako, tako da da vremena krakovima da se namjeste, a repnom rotoru da preuzme kontrolu vertikalne osi.
E sad i governor kada regulira namješteni br.okr. može to raditi brže i agresivnije ili sporije, pa su to vjerojatno opcije high i low (low - kao preko spin-up-a high - kao preko prekidača), a s obzirom da se spominje i pojačanje, tim prije mislim da se radi o rečenom. Radi se o pojačanju signala greške koji je razlika namještenog i stvarnog br.okr. a koji se preko PID algoritma koristi za vraćanje br. okr. na namješteni. Ako je stavljen na low vjerojatno može doći do lovljenja namještenog broja okretaja, a to je kako kažeš osciliranje broja okretaja oko nekog zadanog. Znači stavi na high.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

 

Odg: Governor

Reply #5
Hvala puno!

Sad mi je cijela ideja puno jasnija.

Pozdrav!