Skip to main content

Topic: gradnja f3k modela (Read 5746 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gradnja f3k modela

dali netko ima iskustava u gradnji cukaca?

Odg: gradnja f3k modela

Reply #1
Ludbreg boysi
Karlo. 098-711-540, Sisak


Odg: gradnja f3k modela

Reply #3
Sta te konkretno zanima? Stiropor jezgra sa presvlacenjem ili konstrukcijsko krilo? Napisi malo vise o ideji.
Life is simple; eat, sleep, FLY!

Odg: gradnja f3k modela

Reply #4
da zanima me stiropor jezgra i staklo, koje smole koristite,koja staklena vlakna,koje karbone i gdje nabavljate materijal,
dali radite u vakuum vrecama i ostalo vezano uz takvu gradnju ,na stranim forumima ima brdo toga ali me zanima ima li kod nas ljudi koji se bave time

Odg: gradnja f3k modela

Reply #5
Za gradnju cukaca ili F3K modela u praksi se pokazala najbolj jezgra od stirodura. Sto se tice remenjace ona uveliko ovisi o planku. Ako planiras raditi takmicarski model to je prava znanost i obavezno koristis za plank karbonsku 80-93gr. tkaninu ili onu kevlarsku od 48grama. Za rekreativni model mogla bi posluziti i staklena tkanina i to 2x30grama.
Sad po meni najbitniji dio je remenjaca:
-plank od karbona: gore i dolje karbonska letvica 3x1
-plank od kevlara: gore i dolje karbonska letvica 3x1 i između balza 3mm sa okomitim godovima
-plank od stakla: gore i dolje karbonska letvica 3x1 i između balza 3mm sa okomitim godovima
Svakako treba paziti na zatvaranje flaperona tkaninom pod 45st. ili pomocnom remenjacom da nebi doslo do flapera prilikom izbacivanja.
To je sve nabrzaka i ako se zelis upustati u detalje tada bi oko svakog mogli napisati nekoliko stranica a svaki od tih detalja vrlo je bitan ukoliko zelis da bude krilo funkcionalno jer brzine i opterecenja na izbacaju su ekstremne i ne prasta se niti jedna greska. Profili za krilo opet su svoja tema i tu se moze napisati dizertacija.. ;)

Odg: gradnja f3k modela

Reply #6
pozdrav kolege, nije me bilo cijelu ljetnu sezonu zbog posla, pa vam se ovom prilikom javljam jer se planiram za tjedan dana vratit na faks te samim tim započinje novi projekt, naravno f3k po prvi put, tako da ću iznjet neke svoje zamisli i pridružit vam se u ovoj temi.....
za početak evo mije prijašnje rasprave sa Ludbregom, naćićete nešto korisno.... http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/forums/thread-view.asp?tid=1022&posts=11&start=1