Skip to main content

Topic: coro mig 7 combat (Read 34935 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Re: coro mig 7 combat

Reply #150
A sto se tice nacrta. Imam manu a to je da ne mogu da ga se drzim. Tj uvijek nesto modifikujem po nekim svojim glupim nahodima :D kod mene nista nije "stock"

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odg: coro mig 7 combat

Reply #151
Bilo bi izvedivo napravit padobran tako da se sa servom
otvore rupe na trupu kao usis zraka(pri velikoj brzini to je dovoljan potisak da izbaci padobran)
te drugi servo otvara otvor za padobran na kraju trupa.
Tako bi potisak zraka pokrenuo padobran
gotovo odmah i model pri padanju bi bio spašen 8).
No ja sam tek početnik tako da kad se naučim letjet
očekujte padobran :D :D :D
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: coro mig 7 combat

Reply #152
masa dva serva i padobrana bi bila tolika da bi ti šanse za razbijanje
porasle u trenu lansiranja za ohoho, a onda ti padobran ne pomaže radi premale visine.

prvo ti njega poleti bez ikakvih kemija,
možda uvidiš da ti to ni ne treba,
na slijetanju je najpitomiji.
http://tinyurl.com/slijetanjeMIG7
imaš desetak filmića s migom7 na mom kanalu, pa baci oko ako te zanima više,


na tim manjim rasponima krila, svaki inč propa dosta znači, lako se fula pa ti moment zavrti model u kontra stranu, a onda gubiš visinu kod lansiranja.
masa također(padobran?  ???).

razlika
launch comparison 10 vs 7 inch prop




 

Odg: coro mig 7 combat

Reply #153
nastavak priče, danas sam uglavnom radio na estetici, ostaje još motor ubaciti i servače u krila

Odg: coro mig 7 combat

Reply #154
ja sam skoro zavrsio trup, stavio nosac motora.

jos fale motor, rezervoar, oznake i poklopci na trupu odozdo. sve ukupno par sati posla.

par slikica




struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #155
mig je vec dva puta bio na polju. prvi puta sam imao problema sa tezistem, a danas je sve ok proslo.

ne svidja mi se sa .21 motorom, ali cu jos probati sa rezonancom iduci puta i onda nakon toga ide .46 kak je i red :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #156
Ljudi, dali je netko probao lijepiti coroplast s pumaxom ? kako drzi ?

I da, imam viska jedan 2826, dali bi radio na ovom modelu i s kojim propom ? mozda da ga spustim na 50% snage motora ?

Odg: coro mig 7 combat

Reply #157
Ljudi, dali je netko probao lijepiti coroplast s pumaxom ? kako drzi ?

Nisam probao sa PU-max, ali mislim da se to lijepi sa vrucim lijepilom.
Ja bi jos dodatno neke kukice na spojevima napravio ili otvorio dio kanala da lijepilo ude u materjal. Naravno, ne pretjerati ako je tezina bitna.
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: coro mig 7 combat

Reply #158
Da eewan ne bi mislio da sam odustao od dogfight-a, i evo i snimke dugoselskog mig-a sa novim motorom, Irvine 0.36 heli sa karikom (nisam spavao, već smišljam taktiku  :) )
Treba ga još malo poštelati, pošto fergazeri za heli daju malo prebogatu smjesu na srednjim okretajima, ali ima potencijala, vrti se ko blesav, kada se poštela trebao bi nakupiti još koji km/h.
mig7ss
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: coro mig 7 combat

Reply #159
Ljudi,

U krilima, dali je ona letvica u sredini jedina letvica u krilima ? vidim po izradi da ljudi stavljaju jos neke blizu napadne ivice i izlazne...

Kakve su dimenzije te letvice i gdje se pocinje i za koliko se stanjuje ?

I dali je ona centralna letvica u krilima iz jednog komada u oba krila ?

nije mi bas jasno to sastavljanje krila...


Hvala !

Odg: coro mig 7 combat

Reply #160
Bok!

prema originalnim nacrtima ona je iz komada u svakom krilu. Točne dimenzije ti ne mogu reći napamet.

Klila se spajaju pomoću tri "V" komada špera - jedan se lijepi na tu letvicu, jedan ide u napadni rub, a jedan blizu "trailing edge-a". Ti komadi daju krilu i dihedral.

Naknadno se po spajanju krila učvršćuju i trakom 2mm coroa širokom par cm (4-5cm ako me sjećanje ne vara) koja se onda lijepi preko spoja krila, s obje strane.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: coro mig 7 combat

Reply #161
Ima li netko slike kada ga je sastavljao ?

Izrezao sam coro, i sada ne znam kakvu letvicu da kupim, i kako to tocno stoji...


Odg: coro mig 7 combat

Reply #163
Ok, tu istu sliku imam i ja, nalazi se u onim planovima... ALI

Zasto te letvice vire van ? (znaci da ulaze u drugo krilo valjda..)
Zasto su 3 a prica se o jednoj ?
Gdje je taj "V" sper ?
Gdje se letvica pri dnu pocinje stanjivati ?

Odg: coro mig 7 combat

Reply #164
iako ova slika sugerira da bi se oba krila napravila odvojeno pa onda spajala ramenjača, to nije redosljed izvođenja koji bi ja preporučio - ja sam prvo spojio ramenjače i onda tek ljepio coro, prvo obje donje pa gornje plohe.